Dünyanın En Küçük 8K 360 Derece Kamerası

Dünyanın En Küçük 8K 360 Derece Kamerası
Spread the love


360 derece kameraların artık cebe sığdığı günümüzde, Insta360, GoPro ve Ricoh’un yeni modelleri en çok göze çarpanlar arasında. Ancak KanDao, ikinci 360 derece cep kamerası olan QooCam 8K’yı piyasaya sürerek tanınmış rakiplerinin önüne geçmeyi planlıyor.

QooCam 8K, adından da anlaşılacağı üzere 5.7K Insta360 One X ve 5.6K GoPro Max gibi rakiplerine göre sınıfının en yüksek video çözünürlüğünü sunuyor. Cep kamerasıyla gerçek zamanlı görüntü birleştirme ve daha küçük 4K proxy dosyaları yoluyla telefonda hızlı 8K düzenlemeler yapılabiliyor. Yeni kamera, çıktı kalitesinden ödün vermeden taşınabilirliği en üst düzeye çıkarıyor.

Her iki tarafta konumlandırılan 1/1.7 inç genişliğindeki 20 megapiksellik sensörler, kameranın tasarımını rakiplerine göre daha hantal yapıyor. Üzerindeki 2,4 inç OLED dokunmatik ekran, çekimleri ön izlemenize ve hareket halindeyken parametreleri ayarlamanıza olanak tanıyor.

USB PD 2.0 hızlı şarj desteği ve 3.600mAh pile sahip olan kameranın pil ömrü hakkında henüz açıklama yapılmadı. Ayrıca WiFi ve Bluetooth bağlantısının yanı sıra, 64 GB dahili depolama alanı ve microSD kart desteği sunuyor.

360 derece video çekimi 8K‘da 30 fps, 4K‘da 30/60 fps ve yine 4K’da 120 fps ağır çekim modu seçenekleriyle kullanılabiliyor. Ancak telefon üzerinden canlı yayın 4K ile sınırlandırılıyor. KanDao, 6 eksenli jiroskobuyla “SuperSteady” video çekimini destekliyor ve bu açıdan Insta360’ın “FlowState” teknolojisiyle rekabet ediyor.

QooCam 8K, 360 videoya ek olarak düz video çıktısı veren “SuperVlog” modu da sunuyor. Bu esnada dokunmatik ekranı kullanarak çekim yaparken görüşünüzü ayarlayabiliyorsunuz. Vlogger’ların hoşuna gidecek diğer bir özellik de, cihazın 3,5 mm mikrofon girişine sahip olması.

Tüm bunların yanı sıra, 360 derece fotoğraf için JPG veya RAW formatlarında 12 bit renkte çekilen 30 megapiksel (7.680×3.840) görüntüler elde edebiliyorsunuz. Ayrıca daha detaylı 16 bitlik çıktı için hızlı RAW fotoğraf çekimi yapan bir RAW+ modu da mevcut.

KanDao QooCam 8K şu anda 589 dolardan ön siparişe açıldı ve Aralık ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Şirket, selfie çubuğu, koruyucu kılıf, dalış kılıfı ve vlog mikrofonu gibi aksesuarların ileriki bir tarihte satışa sunulacağını ekledi.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.