Çocuklar Acılarını Bir Nebze de Olsa Unutsun Diye Sargılarını Çizgi Film Karakterlerine Dönüştüren Minnoş Doktor

Genetik Adam®
Çocuklar Acılarını Bir Nebze de Olsa Unutsun Diye Sargılarını Çizgi Film Karakterlerine Dönüştüren Minnoş Doktor
Spread the love

Çocuklar için zor geçebilecek bir deneyimi kolaylaştıran bu doktor kalplerimizi eritti. 

“Rengarenk cerrah.” Dr. Parry’nin hastanedeki arkadaşları ona bu şekilde sesleniyor. Ve tabii, bu takma ismin arkasında çok güzel bir hikaye var.

Bu takma ismin nedenini anlamak için doktorun ofisine bakmanız yeterli oluyor. Doktora ait olan diğer şeylerin yanında, ofiste daima her bir operasyonundan sonra kullandığı renkli kalemlerle dolu kutular bulabilirsiniz.

Parry, 2011 yılından beri bu hastanede çalışıyor ve bugüne kadar 10.000’den fazla ameliyat gerçekleştirdi. Çocukları iyileştirme isteği hiçbir zaman bitmiyor.

Her doktor gibi, küçük hastalara yardım etmek için daima hazır . Ancak onu diğer tıp çalışanlarından ayıran nokta şu ki, Parry, iyileşme sürecini de ayrıca önemsiyor.

Çocukların çok hassas olduğunu ve ameliyat sonrasında edinecekleri yara izlerinden endişe edeceklerini bilen Parry, onlar için ameliyat sonrasına özel bir sürpriz hazırlıyor. Sürprizi, favori çizgi film karakteriyle bezenmiş olan sargı bezleri.

Her ameliyattan önce, Dr. Parry minik hastalarına ilgi alanlarına soruyor ve çizeceği karakter fikrini edinmiş oluyor.

Ardından, ameliyatın hemen sonrasında doktor masasına gidip, hasta henüz uyanmamışken benzersiz bir illüstrasyon yapıyor. Tüm bu süreç 5 dakikasını alıyor.

Dr. Parry, bu fikri, pediyatrik sargı bezlerini farklı şekillerde kesen başka bir cerrahtan edindiğini söyledi. Ama Parry, bezleri köpek balıkları, yıldızlar veya kalpler şeklinde kesmek yerine, onların üzerine çizimler yaparak bunu geliştirmek istemiş.

Popüler Disney karakterlerinden, takım logolarına, Batman’dan, Elf Brownie’ye…

Anlaşılan cerrahın çizemediği bir şey yok ve çocuklar daima çizdiği şeylere bayılıyorlar…

Hatta, bazen bu çizimler için o kadar heyecanlanıyorlar ki, sargı bezlerinin altındaki yaraları unuttukları zamanlar bile oluyor. Hastanedeki hemşireler, hasta ameliyattan çıkıp, uyanma odasına giderken hemen “Sen ne aldın?” diye soruyorlar.

Dr. Parry, çocukların sargı bezlerine çizim yapmanın eğlenceli olduğunu söyledi ve ekledi: “Gelen tepkiler çok güzel…”

“…İstedikleri çizimi görmenin heyecanıyla dikkatleri dağılıyor. Aileleri mutlu. Çalışanlar da mutlu.” Herkesin yüzünde gülümseme görmek doktoru da mutlu ediyormuş.

İşini severek yapan güzel insanlar… İyi ki varsınız!

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.