WordPress SEO Eklentisi Nasıl Yüklenir ve Kurulur?

by:

worpress

Yoast SEO eklentisini düzgün bir şekilde kurmak ve kurmak ister misiniz? WordPress web siteleri için en eksiksiz SEO çözümü olduğundan WordPress SEO eklentisini Yoast kullanıyoruz . Bu yazıda, Yoast SEO’nun nasıl kurulacağını ve nasıl kurulacağını ve beraberinde gelen tüm harika özellikleri nasıl kullanacağınızı göstereceğiz.

WordPress SEO Eklentisi Nasıl Yüklenir ve Kurulur?

Yoast SEO Banner

Özellikler

Yoast SEO birçok yerleşik araç ve özelliklere sahip en kapsamlı WordPress SEO eklentisidir. İşte bu özelliklerinin bazılarına hızlı bir bakış.

 • Gönderi başına SEO başlığı ve meta açıklamasını her gönderi temelinde değiştirin.
 • Taksonomiler için başlık ve meta açıklama desteği (örneğin kategori ve etiketler).
 • Google arama sonucu snippet önizlemeleri.
 • Odak anahtar kelime testi.
 • Meta Robotlar yapılandırması:
  • Kolayca noodp, noydir meta etiketleri ekleyin.
  • Kolayca noindex veya nofollow sayfaları, taksonomi veya tüm arşivler.
 • Geliştirilmiş kanonik destek, taksonomi arşivlerine, tek gönderi ve sayfalara ve ön sayfaya kurallı ekleme.
 • RSS altbilgi / başlık yapılandırması.
 • Google Özel Arama için izin verirken, Permalink clean ups.
 • Yapılandırılmış ekmek kırıntıları başlıklarına sahip ekmek kırıntıları desteği.
 • XML Site Haritaları şununla:
  • Görüntüler
  • Posta türleri ve taksonomilerin yapılandırılabilir kaldırılması
  • İndekslenmemiş sayfalar veya mesajlar XML site haritasında gösterilmez (ancak bunları da isterseniz yapabilirsiniz).
 • XML Haberler Site Haritaları.
 • .htaccess ve robots.txt editörü.
 • Google Web Yöneticisi Araçları, Yahoo Site Gezgini ve Bing Web Yöneticisi Araçları’nı doğrulayabilme yeteneği
 • HeadSpace2 ve All in One SEO için temel içe aktarma işlevi. (Ayrıca kullanabilirsiniz SEO Veri Transporter gibi temalardan işlevselliği transfer etmek Tezi , Headway , Genesis vs).

Yoast SEO prim versiyonu bile daha fazla özellik ile birlikte geliyor.

 • Yönlendirmeleri kolayca ayarlamanıza olanak veren bir yönlendirme yöneticisi.
 • Eklentinin her özelliğini anlamanıza yardımcı olacak video eğiticileri.
 • Sitenizin SEO’sundan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için Yoast’taki profesyonel destek.

Daha fazla özellik ve detaylar için Yoast SEO vs All One SEO Pack karşılaştırmamızı görmek isteyebilirsiniz .

Video öğretici

Videoyu beğenmediyseniz veya daha fazla talimata ihtiyacınız varsa, okumaya devam edin.

Yoast SEO Eklentisi Nasıl Yüklenir

İlk olarak, yapmanız gereken şey, Yoast SEO eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir . Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağı konusunda adım adım kılavuzumuzu inceleyin .

Aktivasyon üzerine, üzerinde Yoast SEO logolu SEO etiketli WordPress yönetici çubuğunda yeni bir menü öğesi fark edeceksiniz.

WordPress SEO Eklentisi Nasıl Yüklenir ve Kurulur?

Yoast SEO eklentisi yüklü

Eklentiyi kurup etkinleştirdiğinize göre, bu güçlü eklentiyi düzgün bir şekilde nasıl ayarlayacağınıza bir göz atalım.

WordPress SEO Eklentisi Nasıl Yapılır?

Unutmamalısınız, seçtiğimiz ayarlar önerdiğimiz özelliklerdir. Diğer uzmanların kendi tercihleri ​​ve takdirleri olabilir, bu nedenle ileri düzey kullanıcılar beğenmedikleri herhangi bir şeyi göz ardı edebilirler.

Yeni başlayan biriyseniz ve yaptığımız gibi Yoast’ın WordPress SEO eklentisini kullanmak istiyorsanız, lütfen adımları dikkatli bir şekilde takip edin.

Adım 1. Veri Aktarımı

Çoğunuz muhtemelen All in One SEO paketi gibi başka bir WordPress eklentisi veya SEO verilerinizle ilgili Genesis gibi bir tema çerçevesi var .

Bu eklentiyi başarılı bir şekilde kullanmak istiyorsanız, diğerini devre dışı bırakmadan önce tüm önceki verilerinizin bu eklentiye taşındığından emin olmanız gerekir.

Bunu başarmak için, StudioPress tarafından SEO Veri Taşıyıcı’yı kullanmanızı öneririz . Bunu yeni bir blogda ayarlıyorsanız, bu adımı atlayın.

Adım 2. Genel Ayarlar

SEO simgesine tıkladığınızda eklenti için ayarlar sayfasına gidersiniz. ‘Genel’ sekmesine tıklayın ve yapılandırma sihirbazını açmak için bir düğme göreceksiniz. Bu sihirbazı görmezden gelmenizi istiyoruz, çünkü her bir seçenekle adım adım ilerleyeceğiz.

WordPress SEO Eklentisi Nasıl Yüklenir ve Kurulur?

Yoast SEO – Genel

Adım 3. Özellikler

‘Özellikler’ sekmesine geçelim ve gelişmiş ayarlar sayfasını etkinleştirelim.

WordPress SEO Eklentisi Nasıl Yüklenir ve Kurulur?

Yoast SEO için gelişmiş ayarlar sayfasını etkinleştir

Ayarlarınızı kaydetmek için kaydetme değişiklikleri düğmesine tıklamayı unutmayın.

WordPress menüsünüzde SEO seçeneğinin altında yeni öğeleri göreceksiniz.

WordPress SEO Eklentisi Nasıl Yüklenir ve Kurulur?

Yoast SEO’da gelişmiş seçenekler etkin

Bu öğeler Başlıklar ve Meta, XML Site Haritaları, Sosyal, Gelişmiş ve araçları içerir. Bu makalede daha sonra her birinin nasıl kurulduğunu size göstereceğiz.

Adım 4. Bilgileriniz

Ardından, ‘Bilgileriniz’ sekmesine geçmeniz gerekiyor. Siteniz ve onun arkasındaki kişi veya şirket hakkında bilgi vereceğiniz yer burasıdır.

WordPress SEO Eklentisi Nasıl Yüklenir ve Kurulur?

Yoast SEO – Bilgileriniz

İlk olarak, arama motorlarının dikkate alması için bir site adı ve bir alternatif ad sağlamanız gerekir. Sitenizin adı sitenizin başlığı olabilir.

Burada bir şey girmezseniz, Yoast SEO otomatik olarak sitenizin adını web sitenizin adı olarak kullanacaktır. Google gibi arama motorları, bu bilgileri aşağıdaki gibi arama sonuçlarında görüntüleyebilir:

WordPress SEO Eklentisi Nasıl Yüklenir ve Kurulur?

Arama sonuçlarında şirket adı

Bir sonraki seçenek, bu web sitesinin bir şirket veya bireysel bir kişi tarafından çalıştırılıp çalıştırılmadığını seçmektir. Şirketi seçerseniz, bir şirket adı vermeniz istenecek ve şirket logosunu da yükleyebileceksiniz.

Diğer yandan, bir kişiyi seçerseniz, web sitesinin arkasındaki kişinin adını ekleyebilirsiniz.

Adım 5. Web Yöneticisi Araçları

SEO hakkında biraz bilginiz varsa, o zaman muhtemelen popüler arama motorlarının her birinin, Google, Bing, Yandex ve Alexa’nın site sahiplerinin sitelerini web yöneticisi araçları alanını kullanarak eklemelerine izin verdiğini duymuşsunuzdur . Google site yöneticisi araçlarına WordPress sitesi ).

Web yöneticisi araçları, siteniz hakkında belirli arama motorlarından analizleri ve diğer ilgili verileri görmenizi sağlar.

Sitenizi doğrulamak ve bu özel verileri görmek için sitenize bir meta etiket eklemeniz veya bir dosya yüklemeniz gerekir. En yeni başlayanlar meta etiketler eklemek için korkuyorlar, bu yüzden Yoast bu süreci kolaylaştırmak için koydu. İlgili alanlardaki arama motorlarından aldığınız meta kodu eklemeniz yeterlidir.

WordPress SEO Eklentisi Nasıl Yüklenir ve Kurulur?

Yoast SEO – Web Yöneticisi araçları

6. Adım Güvenlik

Genel ayarlardaki son sekme Güvenlik olarak etiketlenmiştir. Bu WordPress SEO meta kutusunun gelişmiş bölümünü devre dışı bırakan sadece bir seçenek var. Devre dışı bırakmanızı öneririz. Gelişmiş meta kutusu devre dışı bırakmak, yazarlarınızın noindex ve canonical ayarları gibi gelişmiş değişiklikler yapmasını engeller (iyi olan).

WordPress SEO Eklentisi Nasıl Yüklenir ve Kurulur?

Yoast SEO – Güvenlik

Adım 7. Başlıklar ve Metas

Yoast SEO altında Başlıklar & Metas bölümünün içinde birkaç sekme vardır. Her birini ele alacağız.

1. Genel

Burada başlıklar arasında bir ayırıcı kullanmak istediğiniz sembolü seçebilirsiniz. Varsayılan seçenek tire, hangi sembolün seçileceğinden emin değilseniz kullanabilirsiniz.

WordPress SEO Eklentisi Nasıl Yüklenir ve Kurulur?

Başlıklar ve Meta

Bu sayfada, yazı yazarken Yoast SEO meta kutusunun altında görünen okunabilirliği ve anahtar kelime analizi sekmesini de devre dışı bırakabilirsiniz. Onları etkin bırakmanızı öneririz.

2. Ana Sayfa Başlığı

Ardından, ana sayfamızın başlığını tanımlamak için çalışacağız. Varsayılan olarak, başlık-şablonla önceden doldurulmuş bu alanları göreceksiniz. Öyleyse bir başlık ve bir başlık şablonu arasındaki fark nedir, sorabilirsiniz.

Ana sayfanız gibi durumlarda, statik bir başlık, açıklama ve anahtar kelimeler oluşturmak isteyebilirsiniz. Ancak gönderiler için başlık, bir gönderiden diğerine değişecektir.

Başlık şablonları, başlığın ve diğer meta bilgilerin çekildiği ve düzenlendiği bir yolu tanımlamanıza olanak tanır.

Ana sayfa ayarları için aşağıdaki resme bir göz atalım. Varsayılan olarak, başlık alanındaki şablon değişkenleri çoğu web sitesi için iyi çalışır, ancak bunu değiştirmeyi kabul edersiniz. Bir sonraki seçenek sitenizin açıklamasını girmektir. İşiniz bittiğinde, kaydetme ayarları düğmesine tıklayın.

WordPress SEO Eklentisi Nasıl Yüklenir ve Kurulur?

Ana başlık ve meta açıklaması

Not: Statik bir ana sayfa kullanıyorsanız , ana sayfanızı ve blog sayfanızı başlık ve meta açıklama eklemek üzere düzenlemek için bağlantılar görürsünüz.

3. Post Türleri Başlıklar ve Metas

Varsayılan olarak WordPress , posta, sayfa, düzeltmeler, ek ve gezinme menüleri gibi çeşitli posta türleri ile birlikte gelir . Kullanıcılar ayrıca kendi özel posta türlerini de tanımlayabilir .

Yoast SEO, mesajlar, sayfalar, medya ve diğer özel posta türleri için başlıklar ve meta ayarlamanıza olanak tanır. Tek tek gönderi için başlık ve meta açıklama eklemeyi unuttuysanız, bu site genelinde başlık ve meta açıklaması kullanılacaktır.

Tüm posta türleri için açıklama alanlarını boş bırakmanızı öneririz. Ayrıca başlık şablonu olarak yalnızca posta başlığını kullanmanızı öneririz.

WordPress SEO Eklentisi Nasıl Yüklenir ve Kurulur?

Başlık şablonu yayınla

Unutmayın Yoast SEO eklentisi de post düzenleme alanında bir SEO meta kutusu ekler. Maksimum SEO avantajı için, sitenizdeki her bir gönderi, sayfa ve özel yayın türü için başlığı ve açıklamaları manuel olarak girmenizi öneririz. Aksi halde Yoast SEO, başlığı burada tanımlandığı şekilde kullanır ve gönderileriniz ve sayfalarınız için otomatik olarak açıklama ekler.

4. Taksonomiler

Taksonomiler sekmesinde, kategoriler, etiketler, özel taksonomi ve yayın biçimi arşivleri için başlıkları ve metaları yapılandırabilirsiniz.

Varsayılan şablon değişkenleri çoğu site için çalışmalıdır. Açıklamalara gelince, lütfen Yoast SEO’nun kategorilerinizden ve etiketlerinizden açıklamaları aldığını unutmayın.

WordPress SEO Eklentisi Nasıl Yüklenir ve Kurulur?

Taksonomiler meta

Kategoriler, etiketler veya özel taksonomilerinizde terimler için herhangi bir açıklama yoksa, WordPress SEO bu terimler için arşivlerde meta açıklama eklemez.

5. Arşivler

Arşivler sekmesinde, yazar ve tarih arşiv sayfaları için başlık ve meta ayarlarınız, arama ve 404 sayfa gibi özel sayfalar bulunur.

Tek yazarlı bloglar için yazar arşivlerini devre dışı bırakmanızı öneririz. Tek bir yazar blogu çalıştırıyorsanız, ana blogunuz ve yazar arşivleriniz tam olarak aynı içeriği içerir. Yinelenen içeriği önlemek için ayar var.

WordPress SEO Eklentisi Nasıl Yüklenir ve Kurulur?

Arşivler meta başlığı ve açıklaması

Diğer ayarları olduğu gibi bırakın ve değişiklikleri kaydedin.

6. Diğer

Diğer sekmede bazı ek ayarlar var. Sayfalarınız için Dmoz veya Yahoo dizinlerinden açıklamaları kaldırmayı devre dışı bırakabilirsiniz. Burada ne yapacağınızdan emin değilseniz, hepsini kontrol etmeden bırakın.

Adım 8. Sosyal

Daha önce söylediğimiz gibi, Yoast SEO kapsamlı optimizasyon sağlamak için birçok özellik ile dolu bir güç merkezidir.

Eklentinin önemli bir özelliği de sitenizi Facebook, Twitter ve Google+ sosyal platformlarıyla entegre etmesidir.

SEO menüsünün altındaki Sosyal bağlantıya tıklamak sizi bu platformları kurmaya yönlendirecektir. Her birinin nasıl yapılandırılacağını size göstereceğiz.

1. Hesaplar

Sosyal ayarların altındaki ilk sekme, tüm sosyal hesaplarınız içindir. Bu, Yoast SEO’nun Google’ı sosyal profilleriniz hakkında bilgilendirmesini sağlar. Sitenizin ana sosyal profilleri için sadece URL’leri ve Twitter kullanıcı adlarını eklemeniz gerekir.

WordPress SEO Eklentisi Nasıl Yüklenir ve Kurulur?

Sosyal medya hesaplarınızı ekleyin

2. Facebook

Facebook sekmesinde, önce açık grafik meta veri seçeneğinin etkinleştirildiğinden emin olun. Bunu kontrol etmek, WordPress SEO’nun web sitenizin <head>bölümünde Facebook açık grafik meta verilerini eklemesine olanak tanır .

Bu, Facebook’un web sitenizdeki bir gönderi Facebook’ta paylaşıldığında doğru küçük resmi ve sayfa bilgilerini almasına yardımcı olacaktır .

Sonraki seçenek, ana sayfanız için SEO başlığı ve açıklamasıyla birlikte bir küçük resim sunmaktır. Bu resim ve açıklama, birisi sitenizin ana sayfasını Facebook’ta paylaştığında kullanılacaktır.

Bundan sonra, varsayılan küçük resim URL’sini sağlayabilirsiniz. Bu resim, küçük resmi veya içinde başka bir resmi olmayan tüm makaleler için kullanılacaktır.

WordPress SEO Eklentisi Nasıl Yüklenir ve Kurulur?

Facebook ayarları

Bir sonraki seçenek, web sitenizi bir Facebook profili ile ilişkilendirmektir. Bu profil, bir Facebook uygulaması olduğu kadar kullanıcı profili olabilir. Çoğu durumda, Facebook profili gitmek için yoldur.

Siteniz için Facebook Insights’a erişmenizi sağlayacak bir Facebook yöneticisi ekleyebilirsiniz .

3. Twitter

Twitter’a gelince , sitenizin kafa bölümüne Twitter kartları ekleyebilirsiniz .

Kullanılacak kart tipini de seçebilirsiniz. Büyük resmi kullanarak özeti kullanmanızı öneririz.

WordPress SEO Eklentisi Nasıl Yüklenir ve Kurulur?

WordPress’in WordPress’i kullanarak Twitter’a WordPress SEO ekleme

4. Pinterest

Pinterest, Facebook gibi Açık Grafik meta verilerini kullanır. Facebook ayarları altında açık grafik meta veri kutusuna sahip olduğunuzdan emin olun.

Bundan sonra, Pinterest tarafından sağlanan site doğrulama kodunu girmeniz yeterlidir. Sitenizi eklemek ve doğrulamak için Pinterest hesap ayarlarınızı ziyaret edin. Buraya girmeniz gereken bir meta etiket sağlanacaktır.

WordPress SEO Eklentisi Nasıl Yüklenir ve Kurulur?

Yoast WordPress SEO eklentisi – Pinterest için sosyal ayarlar

5. Google+

İşletmeniz için bir Google+ sayfası oluşturduysanız, buradaki URL’sini buraya girin ve ardından Google+ işletme sayfanıza gidin ve web sitenizin URL’sini yaklaşık bölümüne girin.

WordPress SEO Eklentisi Nasıl Yüklenir ve Kurulur?

Yoast WordPress SEO – Google Artı ayarları

Adım 9. XML Site Haritaları

Site Haritaları, WordPress siteniz için gereklidir. İçeriğiniz hakkında arama motorlarını dizine ekleyip bildirmeniz en hızlı ve kolay yoldur. Site Haritaları, arama motorlarına içeriğinize nasıl öncelik verileceğini de söylemenizi sağlar.

Yoast tarafından WordPress SEO , WordPress’te XML site haritalarını eklemeyi çok kolay hale getiriyor . XML Site Haritaları ayarları farklı sekmelere ayrılmıştır. Onları gezdireceğiz.

Öncelikle, XML Site Haritalarının etkinleştirildiğinden emin olmanız gerekir.

WordPress SEO Eklentisi Nasıl Yüklenir ve Kurulur?

XML Site Haritalarını Etkinleştirme

Bundan sonra ‘Kullanıcı Site Haritası’ sekmesine tıklamanız ve yazar / kullanıcı site haritası seçeneklerinin devre dışı bırakıldığından emin olmanız gerekir.

WordPress SEO Eklentisi Nasıl Yüklenir ve Kurulur?

xml sitemaps

Mesaj türü sekmesine geçin ve site haritalarına dahil edilmesini istemediğiniz posta türlerini devre dışı bırakın.

Varsayılan olarak Yoast SEO, Medya Eklerini site haritalarından devre dışı bırakır.

WordPress SEO Eklentisi Nasıl Yüklenir ve Kurulur?

Taksonomiler için aynı işlemi tekrarlayın. Site haritalarına dahil edilmek istemediğiniz bir taksonomi varsa, bunu burada hariç tutabilirsiniz.

Dışlanan gönderiler sekmesi, tek tek gönderileri, sayfaları veya XML site haritasındaki özel posta türlerini kaldırmanıza olanak tanır. Sadece alandaki posta kimliklerini girin ve değişiklikleri kaydedin.

WordPress SEO Eklentisi Nasıl Yüklenir ve Kurulur?

Adım 10. İleri

Gelişmiş ayarlar sayfası, kırıntıları, izinleri ve RSS beslemeyle ilgili ayarları yapılandırmanıza izin verir.

 

etkin’ seçeneğini tıklattığınızdan emin olun, bu daha fazla hesap ayarını gösterir.

WordPress SEO Eklentisi Nasıl Yüklenir ve Kurulur?

Varsayılan ayarlar çoğu web sitesi için çalışmalıdır, ancak bir şeyi değiştirmek isterseniz devam edin. İşiniz bittiğinde, kaydetme değişiklik düğmesine tıklayın.

2. Permalinks

Sadece açık olmak gerekirse, ayar sekmelerinde değil, Yoast SEO sekmesindeki Permalink ayarları hakkında konuşuyoruz.

Bu bölüm, WordPress’te SEO Dostu URL’ler oluşturmanıza izin vermez . Bunu zaten yapmış olduğunuzu varsayar.

Öyleyse bu bölümün hangi özellikleri sunduğuna bir göz atalım:

WordPress SEO Eklentisi Nasıl Yüklenir ve Kurulur?

WordPress, varsayılan olarak her bir kategori için bir kategori tabanı ekler /category/.

‘Kaldır’ı tıklayarak, bu bölümü kategori URL’lerinizden çıkarabilirsiniz. Bu birçok insanın istediği bir şey. Ancak, kategori URL’leriniz ve sayfa URL’leriniz aynı adla olursa çakışmayacaksanız bunu işaretlemeden bırakabilirsiniz.

Sonraki seçenek, ek URL’leri ana gönderiye yönlendirmektir. WordPress, yazılara resim ve diğer medyaları eklemenizi sağlar. Ancak bu eklerin tümü çoğu durumda gereksiz olan kendi URL’lerini alır. Bu nedenle, bu kutuyu işaretleyerek, tüm ek sayfanızın URL’sini orijinal gönderi URL’sine yönlendirirsiniz.

Bir sonraki seçenek, durdurma kelimelerini permalinklerden kaldırmaktır. Stop sözcükleri düz dilde kullanılan genel kelimelerdir. Yoast, bunları kaldırarak daha temiz URL’ler oluşturacağınıza inanıyor. URL’leri küçültmekle birlikte, Yoast ile aynı fikirde değiliz. Bu yüzden onu kontrol etmeden bıraktık.

Permalinks sayfasındaki bir sonraki seçenek, yorum yanıtı bağlantılarından answertocom değişkenini kaldırmaktır. Javascript devre dışı bırakılmış kullanıcıların bağlantılarını devre dışı bırakır.

Web tarayıcılarının çoğu, sitenizi ziyaret ettiklerinde javascript’in devre dışı bırakıldığından, URL’yi görmezler ve hızlı bir şekilde hareket edebilirler. Bu, özellikle çok sayıda yorum içeren bir site çalıştırıyorsanız tarama verimliliğini artırır.

Çoğu durumda, permalinksi temizlemek için çirkin URL’leri yönlendir seçeneğine gerek yoktur. Ne yaptığınızı bilmedikçe bunu görmezden gelmenizi tavsiye ederiz.

3. RSS

RSS Feed’leri genellikle içerik kazıyıcıları tarafından web sitenizden içerik kopyalamak için kullanılır. Yoast SEO, RSS yayınınızdaki her gönderi için kendi sitenize bir backlink eklemenizi sağlar.

Bu şekilde, sitelerinden geri bağlantılar alacaksınız ve Google, orijinal kaynak olduğunuzu bilecek.

Yazar bağlantınızı, Gönderme bağlantısını, blog bağlantısını ve blog açıklamasını eklemek için seçenekler vardır. Yani yaratıcı ol. Bu, RSS yayınınıza reklam eklemek için de kullanılabilir.

WordPress SEO Eklentisi Nasıl Yüklenir ve Kurulur?

İleri düzey kullanıcılar için: Özel İçerik Ekleme ve RSS Feed’lerinizi Tamamen Nasıl Yönetebilirsiniz .

Adım 11. Araçlar

Gördüğünüz gibi, bu ayarları doğru bir şekilde yapmak için çok fazla zaman harcadık. Bu nedenle, ayarları Yedek olarak dışa aktarmak isteyebilirsiniz. Ayrıca, bu eklentiyi kullanacağınız tüm gelecekteki siteleriniz için bir ilk kılavuz olarak kullanmak üzere ayarları dışa aktarabilirsiniz.

WordPress SEO Eklentisi Nasıl Yüklenir ve Kurulur?

Yoast SEO araçları

Toplu düzenleyici, posta başlıklarını ve açıklamalarını toplu olarak düzenlemenize olanak tanır. Kullanmayı önermiyoruz. Yinelenen açıklamalar ve başlıklar SEO’nuza zarar verebilir.

Diğer araç dosya editörüdür, yeni başlayanları ve hatta orta seviye kullanıcıları bu ayarlardan uzak durmaya teşvik ediyoruz. Minik hata, sitenizi arama motorları için erişilemez hale getirebilir veya işe yaramaz hale getirebilir.

Adım 12. Arama Konsolu

Yoast SEO eklentisinde Search Console bölümü, WordPress sitenizi Google Search Console araçlarına (eski web yöneticisi araçları) bağlamanıza olanak tanır.

Sen olabilir Google web yöneticisi araçları WordPress site eklemek ve daha sonra Yoast SEO eklentisi kullanarak bunu doğrulamak.

WordPress SEO Eklentisi Nasıl Yüklenir ve Kurulur?

Yoast SEO’dan Google Search Console’a bağlanın

Google Yetkilendirme Kodu’nu tıklamanız yeterlidir ve bir kod alacağınız Search Console web sitesine yönlendirilirsiniz. Doğrulamayı tamamlamak için bu kodu kopyalayın ve eklenti ayarlarına girin.

Doğrulamadan sonra bir profil seçmeniz istenecektir. Web sitenizi bir açılır menüden seçmeniz gerekecek.

Yoast SEO şimdi Search Console verilerinizi WordPress’e getirecektir. Ekranda Desktop, Mobile, Feature Phone sekmelerini görebileceksiniz.

WordPress SEO Eklentisi Nasıl Yüklenir ve Kurulur?

Arama konsolu verileri

Bu, web sitenizle ilgili tarama hatalarını görebileceğiniz ve yeniden yönlendirmeler belirledikten sonra bunları sabit olarak işaretleyebileceğiniz yerdir (bu makalenin sonraki bölümlerinde yönlendirmeleri tartışacağız).

Yoast SEO Premium

Temel Yoast SEO eklentisi ücretsiz ve dünya çapında milyonlarca WordPress sitesi için gerçekten iyi çalışıyor. Ancak, daha da güçlü bir Premium sürümü ile geliyor .

13. Adım: Yönlendirmeler

Yoast SEO Premium , güçlü bir yönlendirme yöneticisi ekler. Bu, WordPress sitenize hızlı bir şekilde yeniden yönlendirmeler yapmanızı sağlar. Google arama konsolunuzdaki 404 hatayı, yönlendirmeleri ayarlayarak ve bunları Search Console’da sabit olarak işaretleyerek hızlıca düzeltebilirsiniz.

WordPress SEO Eklentisi Nasıl Yüklenir ve Kurulur?

Yoast SEO Premium’da yönlendirme yöneticisi

Adım 14: Faydaları Özelleştirme ve Maksimize Etme

Sadece bu eklentiyi yüklemek ve kurmak yeterli değildir. Bu eklentinin faydasını gerçekten en üst düzeye çıkarmanız için, ayarları posta bazında özelleştirmeniz gerekir.

Bir yazı yazdığınız her seferinde yaptığınız takdirde bu bir angarya olmaz. Özelleştirerek faydaları nasıl en üst düzeye çıkarabileceğine bir göz atalım.

Bireysel Mesajlar ve Sayfalar İçin WordPress SEO

WordPress’te herhangi bir gönderi veya sayfa düzenlerken, şimdi Yoast SEO etiketli yayın editörünün altında bir meta kutusu göreceksiniz. Bu kutu, bu gönderiyi ve sayfayı geliştirmenizi sağlayan tonlarca SEO seçeneği ile birlikte gelir.

Düzenlemek için snippet önizlemesindeki başlığı tıklayabilirsiniz. Düzenlediğiniz gönderi veya sayfa için başlık ve meta açıklama eklemek üzere düzenleme snippet düğmesini de tıklayabilirsiniz.

Otomatik olarak oluşturulmasına izin vermek yerine özel bir başlık ve meta açıklama yazmalısınız.

Bazen posta başlığınız ve SEO başlığınız aynı olmayabilir. Her seferinde, özel bir Meta Tanımlama yazmalısınız, çünkü alıntı üreteci sadece en önemli olanı olmayan ilk paragrafı alır.

Bir odak anahtar kelimesini seçtiğinizden emin olun, böylece sayfanızın o anahtar kelime için ne kadar güçlü olduğuna dair analiz alabilirsinizaj önizlemesinin altındaki gönderinin analizini görürsünüz. Bu, belirli gönderi veya sayfanızla ilgili daha fazla bilgi sağlar.

WordPress SEO Eklentisi Nasıl Yüklenir ve Kurulur?

SEO için yazı veya sayfa analizi

Ücretsiz analizi referans noktası olarak kullanın. Üzerinde kendini öldürme, ama genellikle oldukça doğru.

Kategori ve Etiket Arşivi için WordPress SEO

Gönderiniz ve sayfalarınız gibi, kategori, etiket ve yazar arşiv sayfaları için SEO başlığı ve meta açıklamalarını da geçersiz kılabilirsiniz.

Mesajlar »Kategoriler sayfasını ziyaret edin ve herhangi bir kategorinin altındaki düzenle bağlantısını tıklayın. Kategori düzenleme sayfasında aşağıya doğru kaydırın ve Yoast SEO meta kutusunu göreceksiniz.

WordPress SEO Eklentisi Nasıl Yüklenir ve Kurulur?

Kategori SEO Başlık ve Yoast SEO Meta açıklaması

 

Facebook Yorumları

Bu Konuyu Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir