Şuanda Bu Konudasınız
Anasayfa > seo > WordPress SEO Eklentileri

WordPress SEO Eklentileri

wordpress_ seo

Bugün , Arama Motorunda sitenizin sıralamasını yükseltmenize yardımcı olacak En İyi WordPress SEO Eklentilerini paylaşıyoruz .

Bu SEO Eklentileri, tüm sitenizi SEO ve daha iyi kullanıcı deneyimi için optimize etmenize yardımcı olacaktır.

WordPress, dünyanın her yerinden blogcular ve geliştiriciler için en popüler, kullanılan bloglama platformlarından ve İçerik Yönetim Sisteminden (CMS) biridir.

Milyonlarca işletme bugün kendi web sitesini veya blogunu oluşturmak için WordPress’i kullanıyor ve hatta başkaları için de tavsiye ediyor.

Sebepler oldukça açık.

WordPress, kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir, kullanımı son derece kolaydır ve özelleştirir ve en önemlisi Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) dostudur.

Ayrıca, çeşitli SEO görevleri gerçekleştirmek için kolaylaştıran WordPress SEO Plugins sahip olsun.

Daha fazla arama motoru dostu yapmak için blogunuzu optimize etmenize yardımcı olabilecek birçok WordPress eklentisi bulunmaktadır.

Bugün, sizin için 15 En İyi WordPress SEO Eklentisini paylaşıyoruz .

wordpress-seo-eklentileri
wordpress-seo-plugins

WordPress SEO Eklentileri çeşitli temel ve gerekli SEO Görevlerini kolaylaştırır.

Arama motorlarının arama sonuçlarında blogunuzu veya web sitenizi sıralamasına neden olacak teknik optimizasyonlar gerçekleştirmeye yardımcı olur. Böylece, ziyaretçilerin daha fazla trafik elde edersiniz.

SEO görevlerini kolaylaştırmak ve böylece rakiplerinize bir avantaj sağlamak için size yardımcı olacak En İyi WordPress SEO Eklentileri listeledik.

Bu eklentilerden bazılarını blogumda kullanıyorum ve bazılarının o kadar harika olduğuna inanıyorum ki onlar olmadan blog yapamazsınız.

Bu nedenle, organik trafiği artırmak istiyorsanız, müşteri adayları ve müşterileri, en iyi WordPress SEO Eklentilerini sunduğumuz bu yayına göz atmalısınız.

Her ne kadar WordPress bir SEO dostu platform olsa da, web sitenizi veya blogunuzu SERP’nin en üstünde almak için bu WordPress Eklentilerini kullanmanız gerekir.

En iyi WordPress SEO Eklentilerinden bazılarını kısaltarak, sizin için işinizi kolaylaştırdık.

Ancak, WordPress SEO Eklentileri listesine gitmeden önce en son SEO Trendleri ve Sıralaması Faktörlerini öğrenelim.

Aşağıda listelenen bu WordPress SEO Eklentilerinin önemi ve alaka düzeyini ortaya çıkaracaktır.

 • Başlık, Açıklama ve Başlık Etiketlerinde Anahtar Kelimeler

Anahtar kelimelerin başlıkları, açıklamaları ve başlık etiketleri, arama motorları için güçlü alaka düzeyi sinyalleridir.

Sayfaların içeriğinin doğru tanımlarını sunarlar. Yüksek arama sıralaması elde etmeye yardımcı olur ve kullanıcı arama sonucu sayfalarından tıklar.

 • içerik

Arama sonucu sayfalarında daha yüksek sıralamalar elde etmek söz konusu olduğunda, derinlemesine, bilgilendirici, değerli ve yetkili içeriğin kullanılması Google tarafından tercih edilir.

İçeriğinizin uzunluğu, konunuzun çeşitli yönlerini kapsayacak şekilde oldukça büyük olmalıdır. Yani, arama motorlarında daha iyi sıralamak için kaliteli içerik ile gelmek gerekir.

 • Sayfa Hızı

Sayfa Hızı, Google’ın SERP’deki yüksek sıralaması algoritmalarındaki en önemli faktörlerden biridir. Hızlı “ilk bayt zaman” indeksleme ve düşük çıkma oranları üzerinde olumlu etkileri vardır.

 • Hızlandırılmış Mobil Sayfalar

Mobil kullanım her geçen gün büyüyor.

Google’ın AMP (Accelerated Mobile Pages) Projesi, mobil kullanıcılara yıldırım hızında hızlı içerik sunmak için tasarlanmıştır.

AMP, standart web sayfalarından çok daha hızlı yüklenen belirli bir HTML dosyasına ilişkindir.

AMP ile, mobil kullanıcılarınıza harika bir kullanıcı deneyimi sunmada başarılı olursunuz. Daha yüksek bir arama sonucu sıralamasının yanı sıra daha fazla gösterim ve tıklama elde edebilirsiniz.

 • Görüntü Optimizasyonu

Metinlerin yanı sıra, görüntülerin, metin, resim yazısı ve açıklama kullanılarak arama motorlarına (Google gibi) alaka düzeyine ilişkin sinyaller gönderebilecekleri şekilde optimize edilmesi de gerekir.

Resimlerin web için sıkıştırılmış olduğu kadar doğru dosya biçiminde olduğundan emin olmanız gerekir.

 • Yapılandırılmış Veri Biçimlendirme

Web siteniz için arama motoru görünürlüğünü sağlamak için yapısal veri işaretlemesi devam eder.

İçeriğinizi daha iyi bir şekilde dizine eklemede Google algoritmalarına yardımcı olur. Ayrıca sitenizin mimarisinde bağımsız bir tasarım yapısı da ortaya koyuyor.

 • Site haritası

Web sitenizde Site Haritalarının kullanımı, web sitenizin tüm sayfalarını dizine ekleyen arama motorlarına yardımcı olur. Arama motorlarına sitenizin içerdiği sayfalar hakkında bilgi vermenin en iyi yolu.

 • İç Bağlantılar

Dahili bağlantıların kullanımı, sitenizin metriklerini iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda kullanıcı deneyimini de geliştirir. Önemli sayıda dahili bağlantıya sahip olan sayfaya, Google tarafından daha önemli olarak karar verildi.

 • 404 Hata İzleme

404 hatası (sayfa bulunamadı) sadece ziyaretçileriniz için bir sıkıntı değil aynı zamanda web sitenizin sıralamasını olumsuz etkiliyor. Yüksek hemen çıkma oranını tetikler. Yani, 404 hata izleme izlemeniz gerekir.

 • 301 Yönlendirme

Arama motorlarına bir web sayfasının kalıcı olarak başka bir web adresine taşındığını söyler. Bu çok önemli bir faktör.

Bu süreçte, daha önce orijinal sayfanın sahip olduğu bağlantı suyu, güvenilirlik vb. İletilir.

Mevcut SEO eğilimlerini ve sıralama faktörlerini listelediğimiz gibi, şimdi aşağıda listelenen WordPress SEO Eklentileri’nin ihtiyacını ve önemini takdir edebileceksiniz.

1. Yoast SEO

Yoast SEO şüphesiz orada en popüler WordPress SEO Plugin var.

Web sitenizi, arama sonuçlarında daha iyi performans gösterecek şekilde optimize etmenize yardımcı olur. Yoast SEO, web sitenizi optimize etmek için çok sayıda özelliğe sahiptir.

İçerik analizi, Meta anahtar kelimeler ve açıklama yönetimi, yinelenen içerik yönetimi, XML Site Haritaları, Sosyal özellikler, Zengin Snippet’ler ve çok daha fazlasını sunar.

Yoast SEO Plugin, gönderi düzenleme ekranına bir Yoast SEO Metabox eklemek için devam ediyor. Bu Metabox ile blog yayınınız için Meta başlık ve açıklama ekleyebilirsiniz. Gönderiniz için bir odak anahtar kelimesi bile seçebilirsiniz.

Eklenti, yayın içeriğini o odak anahtar kelimesine göre analiz eder. Yoast SEO bir SEO puanı atar. Aynı zamanda SEO puanını iyileştirmek için önerilerde bulunur.

Bu yüzden, yayınlama düğmesine basmadan önce içeriğinizi SEO için kontrol edebilirsiniz.

Yoast SEO içeriğinizin okunabilirlik puanını kontrol edebileceğiniz dahili okunabilirlik puan analizine sahiptir.

Okunabilirlik puanı düşükse, kullanıcılarınız için daha kolay okunması için içeriği düzenleyebilirsiniz.

Aramada endekslenmeyi istemediğinizde Yoast SEO, sayfalara dizin içermez. Yazar arşivlerini tek yazarlı bloglarda bile gizleyebilir ve dizinsiz kategorilere, etiketlere veya arşiv sayfalarına gidebilirsiniz.

Yoast SEO ayrıca web siteniz genelinde kanonik bağlantı elemanları da ekleyebilir. Arama motorlarının hangi bağlantıları endeksleyeceğini anlamasına yardımcı olur.

Yoast SEO ile, XML Site Haritaları için başka bir eklenti yüklemeniz gerekmez. Yoast SEO, siteniz için otomatik olarak XML Site Haritaları oluşturabilir. Onları Google ve Bing’e gönderir.

Yoast SEO, kazıyıcı web siteleri sorununu çözmektedir.

Her RSS yayını ile makalenize bir bağlantı ekleyebilir.

Dolayısıyla, arama motorları orijinal makalenin yerini öğrenir. Arama sıralamasında kazıyıcıları etkili bir şekilde yener.

Yoast SEO, web sitenizin .htaccess veya robots.txt dosyalarını inceler.

Bu dosyaları WordPress gösterge tablonuzdan da düzenleyebilirsiniz.

Yoast SEO, premium sürümde olduğu kadar ücretsiz olarak gelir.

Şu anda, Yoast SEO tüm dünyada milyonlarca web sitesi tarafından kullanılıyor.

Ancak, Yoast SEO’nun ücretsiz sürümü destekle birlikte gelmiyor. Bununla birlikte, Yoast SEO WordPress Eklentisi için kapsamlı belgeler ve öğreticiler bulunmaktadır. Her alan için kendi yönetim alanı içinde ekran talimatı sunar.

Yoast SEO, en popüler WordPress Eklentilerinden biri olarak gelir .

Yoast-WordPress-SEO-eklentisi
yoast-wordpress-seo-plugin

2. All in One SEO Pack

Bir başka en popüler WordPress SEO Plugin All in One SEO Pack. Yoast SEO 5 milyon artı yükleme ile karşılaştırıldığında 3+ milyon aktif yükleme var.

Yoast SEO gibi Hepsi Bir SEO Paketinde de ücretsiz ve premium bir versiyonda geliyor. Ücretsiz sürümü çoğu webmaster için çok iyi. Bununla birlikte, özel ihtiyaçları olanlar Pro versiyonunu takdir edeceklerdir.

Burada, All in One SEO Pack’in ücretsiz sürümünün bazı temel özelliklerini listeliyoruz:

 • XML Site Haritaları
 • Yayınlar, sayfalar ve özel posta türleri için özel başlıklar / Metas
 • Ping Arama Motorları
 • Ekleri ana gönderiye yönlendir
 • Sosyal Meta Yönetimi
 • Diğer temalar / eklentiler için yerleşik API
 • .htaccess editörü
 • Robots.txt editörü
 • Kötü bot engelleyici
 • Temel şema işaretlemesi
 • Temel WooCommerce Desteği

Pro sürümünde, bu ekstra özelliklere sahip olursunuz:

 • Video Site Haritaları
 • Taksonomiler için SEO
 • Daha gelişmiş WooCommerce desteği
 • Premium destek ve sayfa öbekleri

All in One SEO Pack ile iyi bir şey, özelliklerinin çoğunun modüler olmasıdır. Sitenizde herhangi bir performans artışı olmadan, onları gerektiği gibi etkinleştirmenizi / devre dışı bırakmanızı sağlar.

All in One SEO Pack, hafif ve bildirim gerektirmeyen bir arayüze sahiptir.

Eklenti üç çekirdeğe ayrılmıştır:

Genel Ayarlar: Site çapında SEO ayarlarını yapılandırmanıza izin verir.

Özellik Yöneticisi: Burada XML Site Haritaları ve Sosyal Meta gibi belirli modülleri etkinleştirebilir / devre dışı bırakabilirsiniz.

Meta Box: Tek tek içerik parçaları için SEO / sosyal ayarları yapılandırmanıza izin verir.

Genel Ayarlar alanında, aşağıdakileri içeren uzun bir genel ayarlar listesi yapılandırabilirsiniz:

 • Başlık Ayarları
 • Özel Posta Türü Ayarları
 • Görüntü ayarları
 • Web Yöneticisi Doğrulaması
 • Google Ayarları
 • Noindex Ayarları
 • Gelişmiş Ayarlar

Feature Manager ile, istediğiniz belirli modüllere girip aktif hale geçebilirsiniz:

 • XML Site Haritaları
 • Sosyal Meta

Ayrıca şunları yapmanızı sağlayan modüller içerir:

 • Robots.txt veya .htaccess dosyalarını WordPress gösterge tablonuzdan düzenleyin
 • Kötü botları engelle
 • Bir SEO Paketi ayarlarında tümünü içe aktarma / dışa aktarma
 • SEO performans ayrıntılarını görüntüle
 • Bir video site haritası oluşturun (Yalnızca Pro sürümü)

Meta Box, zamanınızın çoğunu günlük olarak geçireceğiniz yerdir. Burada, yeni bir içerik parçası eklediğinizde ayarların yapılması gerekir.

Ana Ayarlar ile şunları yapabilirsiniz:

 • Bir başlık ve meta açıklaması girin
 • Noindex veya nofollow etiketi ekle
 • İçeriği site haritanızdan hariç tut
 • Bu sayfada SEO işlevini devre dışı bırak

Sosyal Ayarlar ile Facebook ve Twitter ayrıntılarını ayarlayabilirsiniz.

All in One SEO Pack ile bir WooCommerce mağazası çalıştırdığınızda WooCommerce SEO İşlevi’ni etkinleştirebilirsiniz . Ancak, bu Pro sürümü ile birlikte geliyor.

Sonuç olarak, All in One SEO Pack, çoğu web yöneticisi tarafından ihtiyaç duyulan tüm birincil SEO işlevselliğine sahiptir.

Gerçekten mükemmel bir seçim.

hepsi-bir-arada-seo-wordpress-seo-eklentisi
all-in-one-seo-wordpress-seo-plugin

3. SEO SQUIRRLY ™

Web siteniz için en güçlü WordPress SEO Eklentisi için avlanıyorsanız, SEO SQUIRRLY ™ Eklentisini kontrol etmeniz gerekmektedir.

Aslında, Squirrly SEO Plugin çevrimiçi pazarlama uzmanlarının puanları ve puanları tarafından kullanılıyor.

“Tam içerik pazarlama paketi” olarak adlandırıldı.

SEO SQUIRRLY ™ en iyi WordPress SEO Eklentilerinden biridir.

Squirrly bir freemium eklentisidir. Ancak, aynı zamanda bir Pro planı var.

SEO dışı uzmanlar için tasarlandı.

Hemen kullanmaya başlayabilirler.

SEO SQUIRRLY ™ sadece basit bir SEO eklentisinden daha fazlasıdır.

Hem SEO hem de insan dostu içerik yazmanıza izin verir.

Squirrly, içeriği optimize etmenizi sağlar.

Ayrıca, optimize edilmiş içeriğin başarısını ölçebilirsiniz.

Burada, favori SEO Eklentinizden geçiş yapmak istediğiniz bazı önemli özellikleri vurgulamaktayız.

• Anahtar Kelime Araştırması

Squirrly tarafından sunulan en sevilen premium özelliklerden biridir.

Aslında, SEO, izleyicilerinizin karşılaştığı soruları yanıtlayan kaliteli içerikler oluşturmakla ilgilidir.

Dolayısıyla, kullanıcıların Google’da ne aradığını bilmek önemlidir.

Arama sorgularını öğrendiğinizde, kitleniz için uygun bir çözüm sunan içerikler oluşturabilirsiniz.

Squirrly Anahtar Kelime Araştırma özelliği, sitenizin sıralayabileceği en iyi anahtar kelimeleri bulmanıza yardımcı olur.

Sayfalarınızın arama motorlarında sıralanmadığı son derece rekabetçi anahtar kelimeler kullanmak istemezsiniz.

İşte bu özelliği kullanmak isteyebilirsiniz:

 • WordPress sitenize entegre edilmiştir. Yeni bir yazı yazmadan hemen önce kullanabilirsiniz.
 • Her aranan terim için 50 kadar öneri sunar.
 • Birden fazla anahtar kelime araştırmasına izin verir.
 • Sonuçlar .xls veya .pdf dosyasına dışa aktarılabilir.
 • Sonuçları almak için ülkeyi seçebilirsiniz.
 • Her bir anahtar kelime için, SEO arama hacmini alır.
 • Hangi anahtar kelimelere odaklanmanız gerektiğini biliyorsunuz.

• İş çantası

Bu özellik, site için temel strateji anahtar kelimelerinizi tutmanıza ve yönetmenize olanak tanır.

Örneğin, odaklanmak istediğiniz anahtar kelimeleri WordPress Pano’ınızdan> Squirrly> Evrak Çantası’ndan ekleyebilirsiniz.

Dolayısıyla, bir sayfayı veya blog yayınını optimize ettiğinizde, bu bölümden anahtar kelimeyi seçebilirsiniz.

Sitenizde belirli bir anahtar kelimeyi kaç kez kullandığınızı bile anlayabilirsiniz.

• Sanal Canlı Asistan

Bu özellik, insanlar ve arama motorları için içeriği optimize etme sürecinde size yol gösterir.

İşte çalışıyor:

 • Yeni bir yazı eklemek için devam edersiniz.
 • Anahtar kelime araştırması yapılabilir.
 • Makaleni yazmaya başladın.
 • Sanal Canlı Asistan gerçek zamanlı olarak nelerin geliştirileceğini bilmenize yardımcı olur.
 • Anahtar kelimeyi başlık veya girişte kullanmadığınız durumlarda sizi uyarır.
 • Her kutu yeşil olduğunda, makaleniz% 100 optimize edilmiş ve yayına hazırdır.

• Performans Analizi

Bu özellik, yayınladıktan sonra içeriğinizin başarısını analiz etmenizi sağlar.

Performans Analizi sekmesi var.

Gibi çok bilgi sunar:

 • Belirlediğiniz ülke için Google sıralaması.
 • Sosyal paylaşımlar.
 • Gelen bağlantıların toplam sayısı.
 • Bu sayfanın otoritesi.

Tüm bu bilgiler Squirrly ile optimize ettiğiniz her sayfa için sağlanmıştır.

• Diğer SEO Eklentilerinden Veri Aktar

Yeni bir SEO Eklentisi yüklemeye karar verdiğinizde, optimize edilmiş sayfalarla ilgili tüm verileri anında kaybedersiniz.

Ancak, SEO Squirrly’ye geçerseniz bu olmazdı.

Daha önce kullandığınız herhangi bir eklenti için ayarları ve SEO’yu içe aktarmaya izin verir.

Önceki ayarları kaybetmeden Squirrly’yi yapılandırabilirsiniz.

Site Denetimi, Snippet Aracı, Eklenti Güncellemeleri ve birinci sınıf Müşteri Hizmetleri de dahil olmak üzere Squirrly’ye çok daha fazlası var.

SEO Squirrly şüphesiz web sitenizi veya blogunuzu optimize etmek için piyasadaki en güçlü WordPress SEO Eklentileri biridir.

seo-squirrly-wordpress-seo-eklentisi
seo-squirrly-wordpress-seo-plugin

4. Premium SEO Paketi – WordPress SEO Eklentisi

Premium SEO Pack – WordPress Plugin haklı bir “tam” WordPress SEO Plugin olarak adlandırılabilir.

Web sitenizin arama motorlarında daha iyi sıralanmasına yardımcı olur.

Premium SEO Paketi birçok özellik sunuyor.

Sosyal istatistikler, sayfa analizleri, sayfa doğrulamaları ve çok daha fazlasını içerir.

SEO sizin için önemli ve çok sayıda trafik oluşturmak ve kitlenizi (ve hatta satış) büyümek istiyorsanız, Premium SEO Pack aklınızda ilk gelmelidir bu WordPress SEO Eklentileri biridir.

Burada sizinle benzersiz özelliklerinden birini paylaşıyoruz.

SEO Toplu Optimizasyon seçeneği.

Sitenizdeki her sayfa, gönderi ve özel yayın türünü optimize etmenize olanak tanır ve bu da birkaç tıklamayla.

Meta başlığı ve Meta açıklamasını optimize etme seçeneği veren bir modül. İçeriğinizin anahtar kelimesini otomatik olarak algılayabilir ve optimize edebilirsiniz.

Yani, Premium SEO Pack size sıralamalarınızı sadece birkaç saniye içinde potansiyel olarak geliştirme fırsatı sunuyor.

Sizinle paylaşmamız gereken bir “harika” özellik daha var.

Google Analytics desteği ve sosyal istatistikleri.

Sitenizde SEO tweaking yaparken sonuçları kolayca görmenizi ve izlemenizi sağlar. Arama istatistiklerinizi kolayca görebilir ve anlayabilirsiniz. Sosyal İstatistikler modülü size ağınızın erişimini sağlar.

SERP Takip Modülü bile var.

Sitenizin rekabete nasıl yığıldığını gösterir.

Yani, sitenizin nerede rekabette olduğunu viz-a-viz nerede olduğunu bilmek geliyor.

Premium SEO Paketi, WordPress web sitenizi SEO dönüştürmenizi sağlar.

İşte bu çok güçlü WordPress SEO Eklentisinin bazı özellikleri:

 • SEO Anahtar Kelime Sıralaması Takibi
 • Facebook Planlayıcısı
 • Video Site Haritası
 • Zengin snippet’ler
 • Site Haritası Oluşturucu (Video ve Resim dahil)
 • Sayfa hızı testi / raporlaması
 • Yerel SEO
 • Sayfa Hız Insight Modülü
 • Sayfa Optimizasyonu
 • Görüntü Optimizasyonu
 • Bağlantı Oluşturucu Modülü
 • Backlink Oluşturucu
 • 404 Monitör Modülü
 • Otomatik 301 Yönlendirme Modülü
 • Sülük Optimize Edici
 • Yerleşik W3C Doğrulayıcıları
 • Ve dahası!

Premium SEO Pack, tüm sayfalarınız için SEO değerini artırmanıza yardımcı olan bir WordPress SEO Eklentisidir.

prim seo-pack-wordpress-seo-eklentisi
premium-seo-pack-wordpress-seo-plugin

5. W3 Toplam Önbellek

Web siteniz yavaşsa, site sıralamanızı arama sonuçlarında etkileyebilir ve W3 Toplam Önbelleği web sitenizi hızlandırmanıza yardımcı olur.

W3 Toplam Önbellek, siteyi ölçekleme ve çökmeden büyük trafik yüklerini sürdürebilmenizi sağlar.

Mashable, WPBeginner, vb. Gibi birçok popüler site tarafından kullanılan eklenti.

Hostgator gibi popüler bilgisayarlar tarafından da tavsiye edilir.

W3 Toplam Önbellek, Sayfa Önbelleği, Veritabanı Önbelleği, Nesne Önbelleği, Tarayıcı Önbelleği, CDN Entegrasyonu ve daha fazlası gibi önbellek yetenekleri sunar.

Eklentiyi bu şekilde kullanmaya başlamadan önce, bu çok güçlü WordPress SEO Eklentisi – W3 Toplam Önbelleği’nin faydalarını ortaya çıkarmak için Sayfa Önbelleği ve Tarayıcı Önbelleği ile ilgili bazı önemli noktaları vurgulamak isteriz.

Sayfa Önbelleği

Sayfa Önbelleği, yüklenen her sayfa için statik önbellek sayfaları oluşturma ile ilgilenir. Her sayfa yüküne dinamik olarak yüklenmez.

Sayfa Önbelleği’ni etkinleştirdikten sonra, yükleme sürenizi ve sunucu kaynaklarını başarılı bir şekilde azaltma eğiliminde olursunuz. Kısacası, web sitenizin performansını artırırsınız.

Normal kursta, bir kullanıcı sitenize geldiğinde, bir WordPress sayfası görür. PHP, aramayı tanır ve kullanıcının aradığı sayfayı bulmak için MySQL Veritabanına erişir. Sonunda sonucu çıktı.

Bütün bunlar sunucu kaynakları gerektirir.

Sayfa Önbelleği açıldığında, tüm bu sunucu yükünü atlamanıza izin verir. Bunun yerine, önbelleğe alınmış bir kopyasını çıkarır.

Tarayıcı ön belleği

Bir kullanıcı bir web sitesini ziyaret ettiğinde, tarayıcı genel web sitesi deneyimini geliştirmek için tüm resimleri, CSS dosyalarını ve JavaScript’i geçici bir klasörde indirir. Kullanıcı bir sonraki sayfaya gittiğinde, tüm statik dosyalar tarayıcı önbelleğinde saklandığından site çok daha hızlı yüklenir.

W3 Toplam Önbellek Tarayıcı Önbelleği seçeneği, Tarayıcı Önbelleği’nde bir zaman sınırı ayarlayarak çalışır.

Örneğin, logonuzu her gün değiştirmezsiniz.

Bunlar gibi statik dosyalar, kullanıcı deneyimini geliştiren (24 saat) önbellekte saklanır.

Dolayısıyla, W3 Toplam Önbellek, web sitesi performansını artırarak sitenizin kullanıcı deneyimini geliştirir. CDN (Content Delivery Network) entegrasyonu gibi özelliklerle indirme sürelerini kısaltmaya devam ediyor.

W3 Toplam Önbelleği Kullanmanın Yararları

 • SERP sıralamasında iyileştirmeler sunuyor. Özellikle mobil uyumlu web sitelerinin yanı sıra SSL kullanan siteler içindir.
 • W3 Toplam Önbellek, genel site performansında 10 x iyileştirme sunar
 • Geliştirilmiş dönüşüm oranları.
 • Azaltılmış sayfa yükleme süresi.
 • “Anında” tekrar sayfa görünümleri.
 • Geliştirilmiş web sunucusu performansı sunar.
 • % 80’e varan bant genişliği tasarrufu.

Ana Özellikler

 • Paylaşımlı barındırma, sanal özel yanı sıra özel sunucular ile uyumludur
 • Mükemmel CDN Yönetimi
 • Mobil destek
 • AMP (Hızlandırılmış Mobil Sayfalar) Desteği
 • SSL (Güvenli Yuva Katmanı) desteği
 • Sayfa ve Mesajların Önbelleğe Alınması
 • CSS ve JavaScript’in önbelleğe alınması
 • Arama sonuçları sayfalarının önbelleğe alınmasına izin ver
 • Veritabanı nesnelerini önbelleğe alma
 • Sayfaların, yayınların ve yayınların küçültülmesi
 • Tarayıcı Önbelleğe Alma
 • Çeşitli güvenlik
w3-total-cache-eklentisi
w3-total-cache-plugin

6. Görüntü Optimize Edici’yi hayal edin Imagify Image Optimizer

Imagify Image Optimizer, en iyi WordPress Görüntü Sıkıştırma Eklentilerinden biridir. Ayrıca son derece popüler bir WordPress Image Optimization Plugin.

Aslında, ortalama web sayfasının dosya boyutu% 63 kadar görüntüden oluşmaktadır. Bu yüzden, WordPress sitenizi hızlandırmanın en iyi yolu , resimlerinizin boyutlarını küçültmektir.

Imagify Image Optimizer Plugin bunu en akıllıca yapar. Üç farklı otomatik görüntü sıkıştırma seviyesi sunar. Ayrıca, otomatik görüntü yeniden boyutlandırma sunar.

Imagify, sadece genel otomatik görüntü sıkıştırmadan çok daha fazlasıdır. Aslında, Imagify üç farklı sıkıştırma seviyesi sunuyor.

(Diğer görüntü sıkıştırma eklentilerinin çoğu yalnızca bir sıkıştırma yöntemi sunar.)

Ayrıca, Imagify ile ücretsiz sürümde üç farklı görüntü sıkıştırma seviyesi elde edersiniz.

Her görüntünün otomatik olarak yeniden boyutlandırılacağı maksimum genişliği ayarlar.

Yani Imagify ile görüntülerin manuel olarak yeniden boyutlandırılmasına gerek yoktur.

Imagify verimli bir şekilde ele alır!

Imagify WordPress.org adresinde listelenmiştir ve ücretsizdir.

Sadece onu yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekiyor.

Etkinleştirildikten sonra, Eklenti ile çalışmaya başlamanıza yardımcı olacak hızlı bir kılavuza sahip olursunuz.

API Anahtarını almak için e-postanızı girmeniz gerekiyor.

Eklentinin bu anahtarı API anahtarı kutusuna eklemesi gerekiyor.

Daha sonra “AYARLAR” Sayfasına geçersiniz.

Imagify Settings sayfasını kullanarak istediğiniz sıkıştırma seviyesini ayarlayabilirsiniz.

Normal kayıpsız optimizasyona, önemli boyut optimizasyonu sağlayan Agresif (varsayılan ürün) ve maksimum dosya tasarrufu için Ultra’ya gidebilirsiniz.

Imagify ayrıca, yükleme sırasında görüntülerin Otomatik Olarak Optimize Edilmesi seçeneğini de sunar. Orijinal görüntüleri bile yedekleyebilirsiniz.

Dahası, Imagify ayrıca görüntüleri belirli bir maksimum genişliğe otomatik olarak yeniden boyutlandırmayı seçmenizi sağlar.

Bu maksimum genişliğini, temanızın görüntülediği maksimum genişliğe göre ayarlamanız gerekir.

Imagify, temanızın en büyük küçük resim genişliğine bağlı olarak size tavsiyelerde bulunur.

Hatta görüntü EXIF ​​Verilerini tutmayı da tercih edebilirsiniz.

Artı, WordPress görüntülerinden hangisinin sıkıştırılacağını belirler.

Son olarak, ayarları tamamladığınızda Değişiklikleri Kaydet’e tıklayın.

Örneğin, yükleme sırasında resimleri Otomatik Olarak Optimize et seçeneğini işaretlediyseniz, tüm yeni resimleriniz otomatik olarak optimize edilir.

Ancak, eski görüntüleri optimize etmek için, Medya> Toplu Optimizasyon’a giderek erişilebilen Toplu İyileştiriciyi kullanmanız gerekir. Tek bir tıklamayla tüm eski görüntüleriniz istediğiniz sıkıştırma seviyesine göre optimize edilir.

Imagify ayda ilk 25MB görüntü için% 100 ücretsizdir.

Planlar 1GB bant genişliği için ayda 4,99 dolardan başlıyor.

Hepsinden iyisi, Imagify arka planda çalışır ve resimlerinizi sıkıştırıp yeniden boyutlandırır ve böylece web sitenizi hızlandırır.

Size harika dosya boyutu tasarrufu sağlayan muazzam sıkıştırma seviyeleri sunar. Artı, kullanımı kolaydır.

imagify-Görüntü-iyileştirici
imagify-Image-optimizer

7. WP – Hızlandırılmış Mobil Sayfalar için AMP

WP – Hızlandırılmış Mobil Sayfalar için AMP, web sitenizi Mobil ziyaretçiler için daha hızlı yapan güçlü WordPress Eklentilerinden biridir.

WordPress sitenize otomatik olarak Hızlandırılmış Mobil Sayfalar (Google AMP Projesi) özelliğini ekler. Sayfalarınızı mobil cihazlarda hızlandırır.

Aslında, AMP kullanan bir web sitesi daha hızlı yüklenir ve genel olarak daha iyi bir UX deneyimi sağlar.

Ayrıca, AMP Projesi, yayıncıların mobil cihazlar için optimize edilmiş içerik oluşturmasını sağlayan açık kaynaklı bir girişimdir.

AMP, Google, Pinterest gibi birçok endüstri lideri tarafından destekleniyor ve bu konuda WordPress.com

Aslında, Google AMP’yi ciddiye alıyor.

Mobil cihazlardaki arama sonuçları zaten AMP işaretine sahip.

Birçok Android uygulaması bile (Haberler ve Hava Durumu uygulaması gibi), onu destekleyen sayfalar için AMP işaretini taşır.

Yani, AMP artık göz ardı edilemez.

AMP daha yumuşak mobil tarama deneyimi içindir.

Öncelikle önemli unsurları yükler, böylece ziyaretçi sayfayı hemen taramaya başlayabilir. Bundan sonra kalan medya yüklenir.

Optimizasyon ve verimlilik üzerine odaklanır.

AMP kesinlikle hızlı. AMP’de yok olmak sizin için en uygun seçim olmayabilir.

Aslında, Google haber siteleri ve blog gönderileri için AMP’yi önermiştir.

WP için AMP, web sitenizi mobil cihazlar için optimize etmenin AMP yönüyle ilgilenen inanılmaz bir WordPress eklentisidir.

Üstelik WP için AMP ÜCRETSİZ. Bunu sitenize yükleyebilir ve orada AMP’ye hazır olursunuz.

Temel Özellikler

 • GSYİH’ya uyum
 • OneSignal Push Bildirimleri entegrasyonu
 • Gelişmiş WooCommerce Desteği
 • AMP Eklenti Yöneticisi
 • Yapısal Veri Seçenekleri
 • Sayfa Sonu / Sonraki Sayfa (Sayfalandırma) Desteği
 • Facebook Yorumlar Destek
 • Eylem kutularını ve bildirim çubuklarını çağırın
 • 9 Reklam boyutları
 • Özel AMP Editörü
 • Özel Posta Türü Desteği
 • Yıldız Puanları
 • Sürükle ve Bırak Sayfa oluşturucu Eklendi
 • Yayının altındaki ilgili yayınlar
 • Son Yorumlar listesi
 • Google Analytics Desteği
 • Mesajları ve Sayfaları Destekler
 • Facebook Anında Makaleler Destek Eklendi
 • Resim Logo Yüklemesi
 • Sınırsız Renk Düzeni
 • Kullanıcı Dostu Tema Seçenekleri Paneli
amper-için-wp
amp-for-wp

8. Google XML Site Haritaları

Google XML Site Haritaları, SEO’yu geliştirmek ve özel XML site haritaları oluşturmak için güçlü bir WordPress Eklentisidir.

Google, Yahoo ve Bing gibi arama motorlarının sitenizi daha iyi dizine eklemesine yardımcı olur.

Açık kaynaklı yazılımdır.

Bir site haritası yerleştirildiğinde, tarayıcıların sitenizin tüm yapısını görmesini ve daha verimli bir şekilde almasını çok kolay hale getirir.

WordPress Eklentisi, WordPress’in oluşturduğu tüm sayfalar ve Özel URL’ler için destekle birlikte gelir.

Ayrıca, yeni içerikle ilgili bir gönderi oluşturmaya başladığınızda, tüm büyük arama motorlarını da bilgilendirir.

Google XML Site Haritaları en beğenilen WordPress Eklentilerinden biridir. Dokuz yılı aşkın süredir destekleniyor.

Arama motorları için eksiksiz bir XML site haritası sağlayarak yapması gereken şeyi yapar.

Ve sitenizi asla kırmaz, yavaşlatır, hatta sizi rahatsız eder.

Ayrıca, Google XML Site Haritaları Eklentisi herkes için ücretsizdir.

GPL altında yayınlandı.

Kişisel veya ticari sitenizde kullanılabilir.

Google XML Site Haritaları çeşitli çevirilerle birlikte gelir.

Yapılandırma seçenekleri ile çalışmanıza gerek yoktur. Varsayılan değerler, çoğu site için uygundur.

Eklentinin en son sürümü WordPress 3.3 ve daha iyi çalışır.

Google XML Site Haritaları eklentisini WordPress.org deposundan indirebilirsiniz.

google-xml-site haritaları
google-xml-sitemaps

9. Snippet

Zengin Snippet, Google, Yahoo, Bing ve hatta Newsfeed of Facebook ile arama sonuçlarında web sayfanızın kısa bir özetini sunar.

Özet, yıldız notları, yazar fotoğrafı, resim vb. İle çivili güzel bir biçimde görüntülenir.

Hepsi Bir Şemada Zengin Parçacıklar WordPress Eklentisi ile, arama sonucu snippet’lerinde önemli ve kesin bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

Fotoğraflar, yıldız derecelendirmeleri, fiyat, yazar, vb. İle son derece etkileşimli. Bu yüzden, rakiplerinizden kolayca ayrılıyorsunuz.

Arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olur. Hepsi Bir Şemada, CTR’de (Tıklama Oranı) çok fark var. Facebook’taki bağlantılarınızı paylaştığında bile Facebook’un uygun bilgileri görüntülemesine yardımcı olur.

Eklenti aşağıdaki Şema Türlerini destekler:

 • gözden geçirmek
 • Ürün
 • İnsanlar
 • Etkinlik
 • Video
 • Makaleler
 • Yemek tarifi
 • Yazılım uygulaması

Hepsi Bir Şemada Zengin Parçacıklar ÜCRETSİZDİR.

Tüm One Schema eklenti kurulumu kolaydır.

Eklenti, en zengin snippet türlerini destekler.

(Özelleştirme ve seçeneklerin tasarlanması söz konusu olduğunda sınırlıdır.)

All In One Şeması Zengin Snippet Eklentisi, yorumları, ürünleri, etkinlikleri ve videoları içeren sayfaları ve yayınları işaretlemenin en kolay yoludur.

Zengin snippet’leri kullanıcı dostu bir şekilde entegre eder.

Google ve diğer arama motorlarının sizin için zengin bir snippet oluşturmasına izin verir. One Schema eklentisindeki tümü, zengin snippet’in standart snippet’ten daha çekici olması nedeniyle görünürlüğü ve organik trafiği artırır.

Eklentinin 30.000’den fazla aktif yüklemesi var.

En önemlisi, eklenti çalışır ve iyi çalışır.

Schema.org veri yapılarını doğru bir şekilde uygular.

Kurulumu kolaydır.

Dahası, onu kullanmak son derece basit.

Şemayı desteklenen Şemaların açılır listesinden ayarlamanız ve verileri doldurmanız yeterlidir.

Hepsi Bir Şemada Zengin Snippet’ler Eklentisi, kesinlikle, WordPress’te Schema.org parçacıklarını uygulamanın en iyi yollarından biridir.

şema zengin parçacıkları
schema-rich-snippets

10. Bozuk Bağlantı Denetleyicisi

Sitenizdeki bozuk bağlantılar arama sıralamanıza zarar verebilir. Broken Link Checker eklentisi, web sitenizi taramanıza ve bozuk linkleri ve eksik görüntüleri düzeltmenize olanak tanır.

Broken Link Checker, blogunuzu izleyecek ve kırık linkleri arayacaktır. Varsa, size bildirecektir.

Temel Özellikler

 • Gönderilerinizdeki, sayfalarınızdaki, yorumlarınızdaki, blog’unuzdaki ve hatta özel alanlardaki bağlantıları izler.
 • Eklenti çalışmayan bağlantıları algılar
 • Eksik görüntüleri ve yönlendirmeleri algılar
 • Kontrol Paneli veya e-posta yoluyla sizi bilgilendirir
 • Arama motorlarını bozuk bağlantıları takip etmeye zorlar
 • Bağlantıları URL, çapa metni vb. İle aramanızı ve filtrelemenizi sağlar.
 • Bağlantıları doğrudan eklentinin sayfasından güncelleyebilirsiniz.
 • Oldukça yapılandırılabilir.

Yüklendikten sonra eklenti, yazılarınızı ve bağlantı arayan diğer içerikleri ayrıştırmaya devam edecektir. Birkaç dakika sürebilir (bir saat ya da daha fazla).

Ayrıştırma bittiğinde, eklenti çalışıp çalışmadıklarını görmek için her bağlantıyı kontrol etmeye başlar. Alınan süre web sitesi boyutu ve bağlantı sayısı gibi faktörlere bağlıdır.

Kırılan bağlantılar (bulunursa) WP Yönetim Paneli’nin yeni bir sekmesinde gösterilecektir (Araçlar >> Kırık Bağlantılar). Ayrıca Kontrol Paneli’nde bir bildirim görüntüler.

Varsayılan olarak, “Kırık Bağlantılar” Sekmesi, şimdiye kadar tespit edilen kırık bağlantıların listesini görüntüler.

Her bağlantıyla ilişkili birkaç eylem gerçekleştirebilirsiniz.

Fareyi listelenen bağlantılardan birine getirdiğinizde görünürler.

Örneğin, “URL’yi Düzenle”, söz konusu bağlantının URL’sini değiştirmenize izin verir. Bağlantı, birden fazla yerde sunulduğunda, bu URL’nin tüm oluşumları değişecektir. “Bağlantıyı kaldır” bağlantıyı kaldırır. Ancak, bağlantı metni bozulmadan kalır.

Broken Link Checker Açık Kaynak Kodlu bir Yazılımdır.

bozuk bağlantı denetleyicisi SEO eklentileri
bozuk bağlantı denetleyicisi SEO eklentileri

11. Yönlendirme

Yönlendirme WordPress SEO Eklentisi, WordPress için en popüler yönlendirme yöneticilerinden biri olarak geliyor. 301 yönlendirmeleri kolayca yönetmenizi sağlar. Ayrıca, 404 hatalarını takip edebilir ve sitenizdeki tüm gevşek uçları düzenli hale getirebilirsiniz.

Yönlendirme, hataları azaltmaya ve genel site sıralamanızı iyileştirmeye yardımcı olur.

Birkaç yönlendirmeyle veya binlerce yönlendirmeyle bile sitelerde kullanılabilir.

Yönlendirme WordPress Eklentisi son on yıldır başarıyla çalışıyor ve sayısız fırsatta önerildi.

Üstelik ÜCRETSİZ.

Yönlendirme WordPress Eklentisi ile, yönlendirmeleri hızlı ve kolay bir şekilde oluşturabilir ve yönetebilirsiniz. Herhangi bir URL’yi yönlendirmek için Yönlendirme’yi bile kullanabilirsiniz (WordPress’iniz Permalinkleri desteklemelidir).

Normal ifadeleri destekler ve herhangi bir sayıda URL’ye eşleşmek için yönlendirme kalıpları oluşturur.

Eklenti, bir posta veya sayfa izinleri değiştiğinde izlenecek şekilde yapılandırılabilir. Yeni URL’ye otomatik olarak bir yönlendirme oluşturur.

Yönlendirme ayrıca diğer koşullara göre de yönlendirebilir:

 • Giriş durumu – kullanıcı giriş yaptığında veya çıkış yaptığında yeniden yönlendirir
 • Tarayıcı – kullanıcı belirli bir tarayıcıyı kullanırken yönlendir
 • Çerezler – belirli bir çerez ayarlandığında yönlendir
 • Yönlendiren – kullanıcı başka bir sayfadan bağlantıyı ziyaret ettiğinde yönlendir
 • Özel filtre – WordPress filtresine dayalı yönlendirme
 • HTTP Üstbilgileri – HTTP Üstbilgisine dayalı yönlendirme.

Sitenizde gerçekleşen tüm yönlendirmeleri görüntüleyebileceğiniz yapılandırılabilir bir oturum açma seçeneği sunar.

Yönlendirme, sitenizde gerçekleşen tüm 404 hatalarının izlerini tutar. Böylece sorunları kolayca takip edebilir ve düzeltebilirsiniz.

Varsayılan olarak, WordPress’i kullanarak tüm yönlendirmeleri yönetir.

Ancak, Apache’nin yönlendirmeleri ele alacağı şekilde yapılandırılabilir.

Yönlendirme, tam özellikli bir ithalat ve ihracat sistemi sunar:

 • Apache .htaccess’e ithalat ve ihracat
 • İçe aktarma ve dışa aktarmayı otomatikleştirmek için WP CLI kullanın
 • Elektronik tabloda görüntülemek için CSV’ye içe aktarma ve dışa aktarma
 • JSON kullanarak siteler arasında yönlendirmeler kopyalayın
 • Nginx yeniden yazma kurallarına aktar

Ayrıca, aşağıdaki eklentilerden içe aktarma yapabilirsiniz:

 • Basit 301 Yönlendirmeleri
 • SEO Yönlendirme
 • Güvenli Yönlendirme Yöneticisi
 • WordPress eski sümüklü yönlendirmeler

Yönlendirme, güçlü bir özel yönlendirme yönetimi eklentisidir. Ve tamamen ÜCRETSİZ (Premium sürümü yok). Özelliklerine erişmek için herhangi bir para ödemenize gerek yoktur.

404 yönlendirme-wordpress-plugin.jpg
404 yönlendirme-wordpress-plugin.jpg

12. WPtouch Mobil Tema Eklentisi

WPtouch, en popüler WordPress mobil çözümüdür.

Son sekiz yıldan beri başarılı bir şekilde çalışıyor.

Mobil ziyaretçiler için WordPress web sitenize otomatik olarak basit ve zarif bir mobil tema eklemeye devam eden WordPress için bir mobil eklentidir.

Ayrıca WPtouch, Google tarafından önerildi.

WPtouch, web sitenizin mobil uyumlu bir sürümünü Google Mobile testini geçmesine anında olanak tanır. Mobil cihazlar için uygun bir web sitesi olmaması nedeniyle SEO sıralamalarınızda herhangi bir düşüş olmadığını garanti eder.

Yönetim Paneli, görünümünün birçok yönünü özelleştirmenize izin verir. Kurulumu daha hızlı ve daha kolay hale getirir.

WPtouch ile web sitenizin hızlı, şık ve kullanıcı dostu bir sürümünü mobil ziyaretçilerinize sunabilirsiniz. WPtouch, temadaki hız ve performans için optimize edilmiştir.

Daha da ilginç olan şey, tek bir kod parçasını değiştirmek zorunda kalmadan tüm bunları yapabileceğiniz gerçeğidir.

Düzenli masaüstü temanız bozulmadan saklanır ve mobil olmayan ziyaretçileriniz için kullanılabilir.

WPtouch, akıcı bir yaklaşımla gelir ve mobil ziyaretçilere optimize edilmiş içerik sunar.

Geliştirilmiş temalar ve özellikler, destek ve daha fazla kontrol ile Pro sürümünde de mevcuttur.

WPtouch Pro, bloglar, işletmeler ve WooCommerce perakendecileri için çeşitli gelişmiş temalar sunar.

Zengin reklam seçenekleri ekleyebilecek güçlü uzantıları vardır.

Ayrıca, gelişmiş web yazı tipi kontrolleri, önbellekleme ve daha fazlasını elde edersiniz.

Ve elbette, profesyonel ekip tarafından sunulan birinci sınıf “bire bir” destek var.

WPtouch-mobil-plugin.jpg
wptouch-mobile-plugin.jpg

13. WooCommerce

WooCommerce – All in One SEO Pack, WooCommerce tabanlı e-ticaret siteleri için en iyi SEO Eklentisinden biridir. Bu WordPress Eklentisi, Michael Torbert’in All in One SEO Pack Eklentisinin bir uzantısı olarak işlev görür.

WooCommerce – All in One SEO Pack ücretsiz ve açık kaynaklı bir yazılımdır.

Eklenti, WooCommerce’deki Ürünleri Ekle veya Düzenle ekranında All in One SEO Pack iletişim kutusunu göstermeye devam eder.

Bu eklenti ile “All in One SEO Pack” Meta bilgilerini düzenleyebilir, ekleyebilir ve düzenleyebilirsiniz. Eklenti, eklentiyi yükleyip kurduğunuzda web sitenize yol açabilecek herhangi bir zarardan yazarın sorumlu olmadığını açıkça belirten bir feragatname sunmaktadır.

Bu eklentinin oldukça basit ve kurulumu kolaydır dedi.

WooCommerce siteleri ile tüm kullanıcılar için vazgeçilmezdir.

Bu eklenti olmadan, One SEO Pack Meta ayrıntılarını Ekleyemez / düzenleyemez / yönetemezsiniz.

WooCommerce’in temel özellikleri – Hepsi Bir SEO Paketinde

 • Eklenti, WooCommerce ile Ürünleri Ekle / Düzenle ekranında All in One SEO Pack iletişim kutusunu görüntüler.
 • Bir SEO Paketi Meta bilgi All organize, düzenlemek ve düzenlemek için yardımcı olur
 • Michael Torbert All in One SEO Pack Plugin bir uzantısı olarak davranan ücretsiz bir SEO Plugin var.

kullanım

 • Ürünleri Aç ve Ürünü Düzenlemeye Devam Et
 • All in One SEO Pack altında SEO meta detaylarını ekleyin
 • Değişiklikleri kaydetmek için Güncelleme’ye basın Bu kadar!
WooCommerce-SEO-pack.jpg
woocommerce-seo-pack.jpg

14. ThirstyAffiliates Ortaklık Bağlantı Yöneticisi

Sitenizde bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyorsanız ve bunları Google’dan gizlemiyorsanız, Google bağlı kuruluşların web sitelerini sevmediğinden siteniz Google tarafından cezalandırılabilir.

ThirstyAffiliates Affiliate Link Manager WordPress Eklentisi, bağlı kuruluş bağlantılarınızı yönetmenizi kolaylaştırır.

WordPress sitenizden satış ortaklığı pazarlama ile para kazanmak için gerekli araçları sunar.

Pro sürümü yanı sıra ücretsiz sürümü geliyor.

 • ThirstyAffiliates Eklentisini yükle ve etkinleştir
 • Ortaklık Bağlantılarına gidin >> Yeni ekle
 • Hedef URL’yi (Bağlı Bağlantı) ve Başlığı girin
 • Eklenti, uzun çirkin bağlı kuruluş bağlantınız için yeni bir kısa link / link yönlendirmesi oluşturmak için devam ediyor. Bu güzel bir bağlantı yapar
 • Şimdi, yeni “TA” Düğmesini kullanabilir ve içeriğinize bağlı kuruluş bağlantısını kolayca ekleyebilirsiniz.

Eklentinin kurulumu kolaydır.

Yöneticinizdeki başka bir yazı türü ve Görsel Düzenleyicinizdeki başka bir düğme.

Bağlı kuruluş bağlantılarınızı hiyerarşik kategorilere ayırmanızı sağlar. Örneğin, tüm Amazon Bağlantılarını “Amazon” kategorisine veya “Yazılım” kategorisindeki tüm yazılım bağlantılarına yerleştirebilirsiniz.

ThirstyAffiliates ile Satış Ortaklığı Bağlantılarınızı yönetmek, yüzlerce makalede geri dönüp bağlantıyı değiştirmek yerine hedef URL’yi değiştirmek için yalnızca bir yer olduğu için kolaydır.

Akıllı gizlemenin yanı sıra güvenli yönlendirmeler de sunar.

Biri 301 (varsayılan), 302 ve hatta 307 yönlendirmelerden birini seçebilir.

Bağlantı yönlendirmeleri, bağlı kuruluş bağlantılarınızı kazınmaya karşı korur.

Akıllı bir gizleme özelliği bile var.

Bağlantı çatışmaları veya veritabanı bloatından kaçınır.

ThirstyAffiliates Plugin, bağlı kuruluş bağlantılarına resim ve afiş eklemenizi sağlar.

Ayrıca, bağlantılarınıza tıklama takibi ekleyebilir ve her tıklamayı izleyebilirsiniz.

Temel Özellikler

 • Dahili bağlantı bağlantısı daha kısa / bağlantı oluşturucu
 • Satış ortağı bağlantı yönlendirme seçenekleri (301, 302 ve 307)
 • İstatistik izleme ve raporları tıklayın
 • Ortaklık bağlantı seçici aracı
 • Standart linkleri, kısa kodları veya hatta görüntüleri ekleyin
 • Yayınlar, sayfalar ve hatta yorumlarda bağlı kuruluş bağlantılarını eklemenizi sağlar
 • Tam ithalat ve ihracat desteği
 • Tam yedekleme uyumluluğu
 • Bağlantılı bağlantılara grafiklerinizi, banner’larınızı ve diğer görsellerinizi ekleyin
thirstyaffiliates-WP-eklentisi
thirstyaffiliates-WP-eklentisi

15. Wordfence Güvenlik – Güvenlik Duvarı ve Kötü Amaçlı Yazılım Taraması

Siteniz güvenli değilse herhangi bir bilgisayar korsanlığı sitenize kötü amaçlı yazılımlar enjekte edebilir. Google veya başka bir arama motoru sitenizde Kötü Amaçlı Yazılım bulduysa, sitenizi arama sonucundan dizine ekleyebilirler.

Sitenizin trafiğini ve sıralamasını korumak için web sitenizi sağlamalısınız ve Wordfence sitenizi güvenceye alabilir.

Wordfence Güvenlik, son derece popüler bir WordPress güvenlik duvarı ve güvenlik tarayıcısıdır. WordPress’i korumak için sıfırdan bir güvenlik duvarı ve zeminden inşa edilmiş bir zararlı yazılım tarayıcısına sahiptir.

Web sitenizi güvenli tutmak için en yeni güvenlik duvarı kuralları, kötü amaçlı yazılım imzaları ve kötü amaçlı IP adresleriyle donatıldı. Wordfence piyasadaki en kapsamlı WordPress güvenlik çözümlerinden biri olarak ortaya çıkıyor.

WordPress Güvenlik Duvarı

 • Kötü amaçlı trafiği tanımlar ve engeller
 • Gerçek zamanlı güvenlik duvarı kuralı ve kötü amaçlı yazılım imzası güncellemeleri
 • Gerçek zamanlı IP Kara Listesi, en kötü amaçlı IP’lerden gelen tüm istekleri engeller
 • Sitenizi uç noktadan korur
 • Entegre kötü amaçlı yazılım tarayıcısı
 • Kaba kuvvet saldırıları korur

WordPress Güvenlik Tarayıcısı

 • Kötü Amaçlı Yazılım Tarayıcısı ile Güçlendirildi
 • Çekirdek dosyalarınızın, temalarınızın ve eklentilerinizin bütünlüğünü kontrol eder.
 • Dosyaları onar
 • Sitenizi tüm güvenlik açıkları için kontrol eder
 • Ve dahası!

Güvenlik Araçları

 • Ziyaretleri izleme ve deneme girişimleri
 • Brute force saldırılarını kalıcı olarak durdurur
 • Mükemmel bir yorum spam filtresi içerir
 • Saldırganları IP’ye göre engelle veya IP Aralığı, Ana Bilgisayar Adı, Kullanıcı Aracısı ve Yönlendiriciyi temel alarak gelişmiş kurallar oluştur

Wordfence de ücretsiz ve premium versiyonu olarak geliyor.

Açık kaynaklı yazılımdır.

 

15 En İyi WordPress SEO Eklentileri – sizin için son derece vazgeçilmez bir kaynak olduğunu umuyorum. WordPress için en iyi SEO Eklentisini seçmenizde size yardımcı olacaktır.

Facebook Yorumları

Bu Konuyu Paylaşabilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

Top