Microsoft, Windows 10’un kimyasını bozan güncelleme hakkında konuştu

Genetik Adam®
Microsoft, Windows 10’un kimyasını bozan güncelleme hakkında konuştu
Spread the love

Microsoft’un 14 Nisan‘da yayınladığı geleneksel Salı güncellemesi Windows 10‘da ciddi sorunlar çıkmasına yol açmıştı. Yazılım devi sonunda konuyla ilgili sessizliğini bozdu.

Windows 10 KB4549951 güncellemesi işletim sistemindeki dört ciddi güvenlik açığını gidermek üzere yayınlanmıştı. Hatta tüm kullanıcılara yüklemeleri yönünde şiddetle tavsiyede bulunuldu.

Ancak güncelleme mavi ekran hatası, sistem çökmesi, Bluetooth ve Wi-Fi arızaları, ağ bağlantısı sorunları, düşük sistem performansı ve dosya silinmesi gibi çok sayıda problemi de beraberinde getirdi.

“Elimizde yeterli geri bildirim yok”

Konuyla ilgili şikayetlere yanıt veren Microsoft, KB4549951 güncellemesindeki Bluetooth ve mavi ekran sorunlarını araştırdığını belirtti.

Şirket ayrıca söz konusu şikayetler sosyal medya kanalında dile getirildiği için elinde yeterli telemetri verisi veya müşteri geri bildirimi olmadığını söylüyor.

Microsoft, geliştiricilerin sorunlarla ilgili tüm detayları öğrenebilmesi için kullanıcılardan Windows Geri Bildirim Merkezi aracılığıyla kendilerine geri bildirim göndermelerini istedi.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.