Kanıtlandı: Kadınları çekici gösteren özellikler

Kanıtlandı: Kadınları çekici gösteren özellikler
Spread the love

Konu ilişkilere gelince bilim dünyasının ne kadar çok söyleyecek şeyi olduğuna inanamazsınız. Tüm o ilk bakışta aşık olmaların, gözlerinizi alamamanızın, kırmızı giydiğiniz gün erkeklerin bakışlarını üstünüzde hissetmenizin hatta ses tonunuzdan etkilenilmesinin bile bilimsel açıklamaları var. Kadın-erkek ilişkileri üzerine yapılan araştırmalar, özellikle erkeklerin hangi kadınları hangi şartlarda daha çekici bulduğunu açıkça ortaya koyuyor. İşte araştırma sonuçlarına göre karşınızdaki erkeği etkileyebileceğiniz özellikler

Dudaklar ön planda

Vücut kıvrımlarınızı ön plana çıkarmayı unutun. Manchester Üniversitesinde yapılan araştırma sonuçları, dudakların bir kadının en çekici fiziksel özelliği olduğunu söylüyor. Angelina Jolie ve Scarlett Johanson gibi yıldızların çekiciliği düşünülürse, tersini iddia etmek de mümkün değil zaten. Özellikle pembe ve kırmızı rujlar erkeklerin ilgisini çok daha uzun süre üstünüzde tutmanızı sağlıyor. Yardıma ihtiyacınız olduğunda kırmızıya yönelin, bir klasik ruj her zaman işe yarar.


Güçlü göz teması

“Gözler kalbin aynasıdır” lafını herkes bilir ama gözler aynı zamanda bir aşığın ilgisine giden yolda en önemli kapılar! Birinden etkilendiğinizde göz bebekleriniz büyür. Ve gol! Herkes büyük göz bebeklerinden bu yüzden oldukça etkilenir. Yani dememiz o ki hoşlandığınız kişiye dilediğinizce bakmaktan çekinmeyin.


Emojilerden ders alın

Emojiler gibi gülümseyin, tabii gülen yüzü örnek alarak, memnuniyetsiz-göz deviren emojiyi değil. Araştırmalar, erkeklerin gülümseyen kadınları daha çekici bulduğunu gösteriyor. Yani yüzünüzü ekşiterek bakmanız hiçbir erkek üzerinde etkili olmaz.


Bembeyaz dişler

Araştırmalar düzgün beyaz dişlerin çok daha çekici olduğunu söylüyor ve kimsenin sarı, çarpık dişlerden etkilenmeyeceğini varsaymak pek de yanlış değil. Düzenli diş fırçalamak, diş ipi kullanmak ve diş hekimini ziyaret etmek sadece sağlığınız için değil aşk hayatınız için de önemli. Bu evrimin bizim DNA’larımıza işlediği, doğurganlık ve sağlık işaretlerinden biri.


Ses tonunuzu yükseltin

Açıkça görünüyor ki tiz sesler çok daha seksi. Araştırmacılar, daha yüksek ve tiz seslerin küçük ve daha çekici bir vücudu akla getirdiğini söylüyor. Aslında son iki madde sigara içmenin çekiciliğinizi ne kadar azalttığını da gösteriyor. Sarı dişler ve derin bir ses hiç bir erkeğin hayali değil.


Vücut dilinizi kullanın

Bir yere dayanarak, başınızı eğerek ve ayaklarınız karşınızdaki kişiyi işaret edecek şekilde durduğunuzda iletişime ve bağlanmaya açık olduğunuz mesajını verirsiniz. Bir yerlerde otururken, ilgi duyduğunuz erkeğe doğru eğilerek konuşun. Ayrıca yanakların kızarması da cazibe işareti sayılıyor ve aslında vücudun karşı tarafın ilgisini çekmek için yaptığı bir oyun. O yüzden allık biz kadınların en sevdiği makyaj malzemelerinden biri.


Kırmızı her zaman güçlü!

Renk algıları üzerine yapılan araştırmada, katılımcılara aynı kadının iki farklı fotoğrafı gösterildi. Tamamen aynı pozun verildiği fotoğrafların birisinde model mavi elbise diğerinde ise kırmızı giyiyor. Sonuçlara göre, kırmızı elbiseli fotoğraf çok daha çekici ve cinsel açıdan arzulanır çıkıyor Ayrıca katılımcı erkekler, kırmızı elbise içindeki kadın için çok daha fazla emek ve para harcayabileceklerini de belirtiyorlar.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.