Hileciler yüzünden Call of Duty Warzone’un crossplay özelliği kapatılabilir

Genetik Adam®
Hileciler yüzünden Call of Duty Warzone’un crossplay özelliği kapatılabilir
Spread the love

Call of Duty’nin battle royale temalı ücretsiz oyunu Call of Duty: Warzone, crossplay özelliği ile oyuncuların takdirini kazanmıştı. Crossplay özelliği sayesinde aynı sunucuda PC, PS4 ve Xbox One oyuncuları birbirleri ile mücadele ediyor.

Oyun yapımcıları, oyuncular arasında adil şartlar altında rekabet olması adına crossplay özelliğine sıcak bakmıyordu. Call of Duty Warzone, cesur bir hamleyle çıktığı günden beri crossplay oyun sunuyor ancak konsol oyuncuları bu durumdan pek memnun değil.

Eurogamer’ın haberine göre COD Warzone oyuncuları, wall hack ve aimbot hilesi kullanan PC oyuncularından muzdarip durumda. Üstelik crossplay eşleşmelerde şikayet seçeneği olmadığı için hileciyi bildirmek mümkün değil.

Oyunun güvenlik ekibi Infinity Ward, 13 Nisan tarihinde attığı bir tweet’te 70 binden fazla hilecinin banlandığını söylemişti. Görünen o ki bu ban dalgası pek fayda etmemiş. Oyun ücretsiz olduğu için, hileciler banlansa bile bir şekilde yeniden katılabiliyor. Reddit’te çok sayıda kullanıcının hilecilerden şikayetçi olduğunu görüyoruz.

Konsol kullanışıysanız crossplay özelliğini devre dışı bırakarak maç araması yapabilirsiniz ancak bu durumda eşleşmek 5 dakikaya yakın sürüyor. PC kullanıcılarının ise hilecilerden kaçış yöntemi bulunmuyor. Konsol oyuncuları eşleşme süresinin kısalması için crossplay özelliğinin kalıcı olarak kaldırılmasını istiyor.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.