Hayatında En Az Bir Kere Kazık Yemiş İnsanların Aşık Olmaktan Çekindiklerini Gösteren Haklı Sebepleri

Genetik Adam®
Hayatında En Az Bir Kere Kazık Yemiş İnsanların Aşık Olmaktan Çekindiklerini Gösteren Haklı Sebepleri
Spread the love

Yalnız olmak mı yoksa ciddi bir ilişki yapmak mı daha zor karar veremedik.

1. Desteğe ihtiyacın olduğunu göstermekten çekinmek:

Birçok insanın içinizi bilmediği için kusursuz olduğunu düşündüğünüz için hassas yönlerinizi göstermeniz zor olabilir. Fakat, yaşadıklarınız ve yaptığınız hatalar, sizi siz yapan olaylardır. Sevgilinize karşı; şüphelerinizi, geçmiş hatalarınızı veya aslında sahip olmak istemediğiniz karakter özelliklerinizi göstermek ve açıkça belirtmek, bir ilişkiyi sağlamlaştıracak en önemli faktörler arasında yer almaktadır. Aslında bu şekilde, yaşadığınız problemlere birlikte çözüm bulmuş olursunuz.

2. Hayatınızın geri kalanını tek bir kişiyle geçirmeyi hayal bile edememek:

Günümüzde yaşanan karmaşık ve başarısız ilişkilerden dolayı hayatınızı tek bir insanla geçirme düşüncesi size oldukça zor gelebilir. Yapılan çalışmalar da, açık ilişkilerin tek eşlilik kadar tatmin edici olduğunu gösteriyor. Aynı zamanda, anne ve babamızın ilişkisi de günümüz jenerasyonu için ciddi bir ilişki örneği oluyor ve ciddi bir ilişkiden olan beklentimiz de ona göre şekilleniyor.

3. Geçmişte yaptığınız hataları tekrar yapmaktan korkmak:

Her insanın geçmişte yaşadıkları farklı olduğu için ciddi bir ilişkiye sıcak bakma konusunda çekinceler yaşamanız oldukça normaldir. Bunun sebebi ise, geçmişte yaşadıklarınızı tekrar yaşayarak o zorlu süreçlerden geçmek ve aynı hataları yapmak olabilir. Yeni bir ilişki, yaşadığınız problemleri tamamen değiştiremez fakat konulara daha farklı bir bakış açısıyla bakmanızı sağlayabilir.

4. Etrafınızda yaşanan sorunlu ilişkilerin aynısını yaşamaktan korkmak:

Zaman içinde, insanların ilgisi ve kendisi değişebilir. Bundan dolayı da ilişkilerin bitmesi oldukça normal bir durumdur. Siz de bugüne kadar; gerek ailenizden, arkadaşlarınızdan gerekse iş arkadaşlarınızdan da böyle bir şey yaşanabileceğine şahit olmuşsunuzdur. Fakat aşık olmak, çoğumuz için bu dünyada başımıza gelecek en heyecan verici olaylardan birisi… Bunun yanında, ilişki için çaba göstermemeniz sonucunda dünyada size en uygun olduğunu düşündüğünüz kişiyi kaybedebilirsiniz.

5. Kontrolü kaybetmekten korkmak:

Aşık olmak; çoğu zaman iyi hissettirse de kızgın, üzgün ve hayal kırıklığına uğradığınız zamanlar da olacaktır. Aşk, mantıksız tepkileri ve yoğun duyguları da bir arada tutabilmektir. Kontrolcü biriyseniz bu konuda biraz korkmuş olabilirsiniz. Ancak, duygularınızı bastırmak yerine onlarla yüzleşmeniz de aşkın en güzel yanlarından biri olabilir.

6. Randevulaşma ve görüşme sürecinin zorluğundan çekinmek:

Doğru kişiyi bulmak için gittiğiniz randevular sizin için oldukça yorucu olabilir ve bunun üstüne bir de hüsranla sonuçlanırsa, yaşadığınız memnuniyetsizlik iki katına çıkar. Günümüzde popülerleşen flört sitelerinden dolayı da kaynaklanan bu süreçte birini tanımak, daha çok alışveriş yapmak gibi hal aldı. Süreç genellikle, uzun süreli bir ilişki için değil kendi egonuzu tatmin etmek için ilerliyor gibi hissedebilirsiniz.

7. Partnerinizi idealleştirmekten korkmak:

Hepimiz başkasını idealleştirmeye eğilimliyiz ancak bazı insanlar eşlerinin kötü alışkanlıklarını veya hoş olmayan karakter özelliklerini keşfetmekten korktuğu için ilişkinin derinlerine inmekten de çekiniyor. Birini idealleştirmek, gerçek olamayacak beklentiler içine girerek kaçınılmaz hayal kırıklıklarıyla da sonuçlanabilir.

8. Kimliğini kaybetmekten korkmak:

Bir insanın kişiliğinin tam olarak oturması basit bir durum değildir ve gerçekten çok uzun zaman alır. Daha önceki maddelerde de dediğimiz gibi, geçmişte yaşadıklarınız ve yaptığınız hatalar sizi oluşturur. Birisiyle birlikte olmak, kendinizde sevdiğiniz ve sevmediğiniz yönleri değiştirebilir. Ancak kendinizi değişmekten alıkoyabilecek şeyleri düşünmek, korkuya neden olan faktörler arasında yer almaktadır. Bu durum, siz yalnızken de farkında olmadan başınıza gelebilir.

9. Şu anki yaşantınızın değişeceğini düşündüğünüz için risk almaktan korkmak:

Aşkın hayatınıza birçok yenilik getirdiği bir gerçek fakat bu, yalnızlığın kötü olduğu anlamına gelmez. Kariyer yapmak, güvenli bir arkadaş ortamı oluşturmak ve belki de eve çıkmak için çok çalışmış olabilirsiniz. Yeni bir ilişkiye başlamak, karmakarışık duygulara kapılarak kendinize kurduğunuz hayatı tamamen değiştirebilir. Ancak, risk almamanız sizi daha riskli bir duruma sokabilir.

10. Başkalarının ilişkinizi yargılamasından çekinmek:

Onaylanmak, birçoğumuzun içten içe beklediği bir durum olmakla birlikte sevgilinizin doğru kişi olduğunu başkalarına ispatlamak bir o kadar yorucudur. Arkadaşlarınızın ve ailenizin, sizi önemsedikleri için bazı konularda net düşünceleri olabilir. Başkalarının düşüncelerinin ilişkinizi olumlu bir şekilde etkilemesine izin verebilirsiniz fakat hissettiklerinizin ve düşüncelerinizin önüne geçmesine izin vermeyin. Sonuçta sevgilinizi en yakından tanıyan ve ona göre en doğru kararı verecek olan kişi yine sizsiniz…

11. Daha da yalnız bir insan olmaktan korkmak:

Normal hayatta içe dönük bir insansanız, kalabalık gruplarla zaman geçirmek sizin için daha da zor bir ortam oluşturabilir. Birisine aşık olmak, birine karşı eninde sonunda daha fazla enerji ve zaman harcamayla sonuçlanır. Kendinizi, alışkın olmadığınız kişiye dönüştürmek sizi daha da yalnız hissettirebilir. Kalabalıkların içindeki yalnızlık da bu olsa gerek…

Sizler ciddi ilişkiden çekiniyor musunuz? Sebepleriyle birlikte yorumlarda buluşalım mı?

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.