Evde de Olsak Kendimize Çok İyi Bakıyoruz: Cildine Önem Verenler İçin Hazırlanmış Dev Kişisel Bakım Rehberi

Genetik Adam®
Evde de Olsak Kendimize Çok İyi Bakıyoruz: Cildine Önem Verenler İçin Hazırlanmış Dev Kişisel Bakım Rehberi
Spread the love

Her şey bittiğinde ortamlara bebek gibi suratımızla akacağız!

Hepimiz koronavirüs salgınından dolayı eve kapandık. Belki stresten yemeğe ve abur cubura verdik kendimizi. Canımız sıkılıyor…

Evet birçoğumuz aynı durumdayız ama kendimizi bırakmamamız gerektiğinin de farkına varalım! Hem çalışmalara göre strese ve anksiyeteye en iyi gelen şeylerden biri kişisel bakım. Hadi bakalım, kalkın ve kendiniz için bir şeyler yapın. Evden çıktığımızda harika görünmeliyiz!

1. Araştırmalar Kişisel Bakımın İyi Bir Depresyon ve Anksiyete Savaşçısı Olduğunu Söylüyor!

Güzellik, tarih boyunca popüler olan bir konu. Ancak son dönem sosyal medya araçlarının etkisiyle bu konu çok gelişti. Herkes kendi güzellik rutininden bahsediyor, onu geliştirmeye çalışıyor. Bu ortamda makyaj ve kişisel bakıma düşkün olan insanlar hakkında olumsuz yargılar söz konusu olabiliyor. Oysa bilimsel araştırmalara göre aslında durum tam tersi.

2. Doğal Ürün Bağımlıları Buraya! Kişisel Bakım Ürünlerinizi Yapabileceğiniz Doğal Tarifleri Veriyoruz!

Kozmetik ürünlerde de doğal yolları tercih edenlerin yüzünü güldürecek bir içerik hazırladık. Tabii, kimseyi bunları yapması için de zorlamıyoruz. Eğer ki denemek isterseniz diye de tarifleri bırakıyoruz.

3. Doğru ve Yararlı Bir Güzellik Rutini İçin Uygulamanız Gereken 14 Bakım Önerisi

Her kadının belli bir bakım ve güzellik rutini var. Bu elbette sadece aşırı makyajlı, güzelliğine çok düşkün olanlar için değil, herkes için geçerli. Duş alıp saç taramak bile bir rutindir. Herkesin kendine göre bir bakım rutini var ve bu rutini iyileştirmek için küçük eklemeler yapılabilir. İşte vücudunuza ve güzelliğinize katkı sağlayacak bakım önerileri.

4. Asla Ortak Kullanmamanız Gereken 17 Kişisel Bakım ve Temizlik Eşyası

Aile üyeleriyle, arkadaşımızla, sevgilimizle kişisel bakım eşyalarımızı paylaşmak kimi zaman kaçınılmazdır. Ama özellikle bu dönemde dikkat etmeniz gerek…

5. Kadınlara Kişisel Bakımı Erteleten O Üşengeçlik Döneminden 21 Tanıdık Manzara

İnsanlık hali… ????

6. Her Kadının Mutlaka Bilmesi Gereken Günlük Hayatta İşe Yarayacak Pratik Güzellik ve Bakım Tüyoları

Güzellik tüyoları deyince aklınıza yalnızca dudakları dolgun gösterecek ya da kolayca eyeliner çekmeye yarayacak makyaj hileleri gelmesin. Bunlar artık her kadın tarafından biliniyor ancak birkaç kelimeyle günlük cilt bakımı nasıl olmalıdır, hangi makyaj fırçası ne işe yarar? Ya da hangi maskara ucu, hangi işlevi görür? soruları hâlâ biz kadınların kafasını karıştırıyor. İşte günlük hayatta işinize yarayacak pratik bilgilerden, evde pratikçe yapacağınız cilt bakım maskelerine kadar birçok pratik tüyo sizlerle.

7. Genital Bölge Hijyeni İle İlgili Pek Çok Kadının Farkında Olmadan Yaptığı 12 Hata

Genital bölge, vücutta temizliğe en çok ihtiyaç duyan ve aynı zamanda temizliği en zor olan bölge. Pek çok kadının anatomi gereği zorlandığı ve çoğu zaman kulaktan dolma bilgilerle ya da kendi mantığına göre şekillendirdiği kişisel bakım hatalarını derledik.

8. Bu Karantina Döneminde Evde Kaldığınız Süreyi En İyi Şekilde Değerlendirmenizi Sağlayacak 12 Öneri

Günlerini sürekli dışarıda geçirenler için evde olmak değerlendirilebilir bir süre. Hasta değilseniz ve korunma amaçlı evdeyseniz bu önerilere mutlaka göz atın.

9. Gardırobunuzu Düzenlemekle Kalmayıp Mükemmel Hale Getirmenize Yardımcı Olacak 14 İpucu

Hala bazen kışlık, bazen yazlık giysiler giydiğimiz bir mevsimde olsak da gardırop temizliği vakti geldi. İşte dolaplarınızı düzenlemeden önce göz atmanızın faydalı olacağı işe yarar ipuçları.

10. Gün İçinde Yalnızca 15 Dakika Ayırarak Bol Bol Yağ Yakacağınız Birbirinden Etkili Egzersizler

Bu egzersizler aslında birçok yoğun antrenman programının içinde yer alıyor. Yani eğer spor yapıyorsanız daha önce mutlaka karşılaştığınız egzersiz hareketleri fakat burada sizlere doğru şekilde, doğru zamanla yapıldığında nasıl hızlıca yağ yakıcı olabileceklerini gösteriyoruz. Sizler için derlediğimiz bu seriyi günde 15 dk yapmanız sonuç almanıza yetecek!

11. Fazla Yıkamaktan Yıpranan Ellerimizi Egzamadan Korumak İçin Neler Yapabiliriz?

Koronavirüs sebebiyle son günlerde el titizliğine çok dikkat ediyoruz hepimiz ancak fazla yıkama, kolonya ve dezenfektan ellerde bazı sorunlara neden olabiliyor. Peki ellerimizi yumuşak ve sağlıklı tutmak için neler yapabiliriz? Gelin birlikte bakalım…

12. Spora Vakit Bulamayanlara Özel! Evde Dizi Keyfinize Sağlık Katacak 10 Haftalık Basit Egzersiz Planı

Evde ısınma hareketlerinden sonra uygulayabileceğiniz haftalık planınız hazır! Doğru diyet, bol su tüketimi ve 10 haftalık düzenli bir çalışmayla kilo verebilirsiniz.

13. Koronavirüs ile Savaşmada Etkili Yöntem: Bağışıklık Sistemimizi Güçlendirmek İçin Ne Yapmalıyız?

Vücudumuzun her türlü virüse karşı koyabilmesi için bağışıklığımızı güçlü tutmamız gerekiyor.

14. İç Çamaşırlarınızın Daima Hijyenik Olması ve Uzun Süre Dayanması İçin Neler Yapmanız Gerektiğini Biliyor musunuz?

Meğer çoğu şeyi yanlış yapıyormuşuz.

15. Cildinize En Uygun ve Kalıcı Olanını Seçip Doğru Şekilde Kullanmanız İçin Özetlenmiş Parfüm Rehberi

Parfüm seçmek zor iş, bir de nasıl ve nereye sıkılacağını bilmiyorsak vay giden paralara…

16. Yüzünüze Nasıl Bakım Yapacağınızı Söylüyoruz! İşte Her Tipe Uygun Farklı Cilt Bakım Rutinleri

Cildime nasıl bakım uygulasam, hangi ürünleri ne zaman kullansam ve ürünleri hangi özelliklerde seçsem gibi sorularınızı içeriğimizde cilt tipinize uyumlu olarak cevaplıyoruz. Günlük cilt bakım rutininizi belirleyerek çok daha sağlıklı ve güzel bir yüze sahip olabilirsiniz.

17. Sürekli Aç Gezenlerin Gün İçinde Mutlaka Tüketmesi Gereken 15 İştah Kesen Besin

Sürekli iştahınız açık ve bir şeyler yemek mi istiyorsunuz? Yediğiniz abur cuburları bu sağlıklı besinlerle değiştirerek daha uzun süre tok kalmayı ve iştahınızı kapatmayı sağlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.