Boşanmak kötü evlilikten daha iyi bir seçenek!

Boşanmak kötü evlilikten daha iyi bir seçenek!
Spread the love

Boşanmayı düşündüğünüzde veya evliliğinizi sona erdirme kararınızdan vazgeçmek üzereyken, olumsuzluklara odaklanmak kolaydır: Tek başıma yaşamayı başarabilir miyim? Çocuklar bundan nasıl etkilenecekler? Hayatımın geri kalanında yalnız kalmaya hazır mıyım?

Bu kaygılar anlaşılabilir olmakla birlikte oldukça da doğal. Ama diğer yandan bekar olmanın güzel yanlarına odaklanmak da aynı derecede önemli. İşte boşanmanın sorunlu bir evlilikten daha iyi olmasının sebepleri…


Evlilik size güvenlik hissi verir ama boşanmak yeni bir hayat şansı

Kötü de gitse bir evliliğin içinde olmak kendinizi her anlamda güvende hissetmenizi sağlayabilir, en azından hayatınızın nasıl ilerleyeceğini bilirsiniz. Ama sorunlu bir ilişkiyi bitirmek de size yeniden başlama umudu verir. Kendinizi gerçekleştirmek, mutlu olmak ve birlikte mutlu olabileceğiniz birini bulmak için şansınız olur.


Boşanmış ebeveyn mutsuz evlilikten iyidir

Eğer çocuğunuzun boşanmanızdan kötü etkileneceğinden korkuyorsanız, sürekli mutsuz olan anne-babanın çok daha kötü etkileyeceğini de düşünmeniz gerek. Özellikle de ergenlik çağındaki çocuklar sizin ilişkinizi kendilerine model olarak alırlar. Onlara sorunlarla boğuşan bir çift yerine, mutlu, huzurlu ve kendi başına var olabilen bir anne-baba göstermelisiniz. En iyi ebeveyn kendini mutlu edebilendir.


Kendinize odaklanma şansı bulursunuz

Boşanmanın ardından, kendinizi tekrar bulup, muhteşem yanlarınızı tekrar keşfedebilirsiniz. Evliliğinizin getirdiği büyük sorunları düşünün. Nasıl da hayatınızı etkiliyor değil mi? Hem de her alanını. Şimdi tüm bu sorunların bir anda yok olduğunu düşünün. Sorunlarınız yerine kendinizi düşünmek için ne kadar da çok zamanınız ve enerjiniz olacak.


Birbirinizi engelliyor olabilirsiniz

Evlilikte karşılaştığınız her sorunda ilk çözüm boşanma değil tabii ki. Zaten çoğu sorunun sebebi yeterince çaba göstermiyor olmanız. Ancak bazı durumlarda boşanmak en iyi çözüm olabilir. Elinizden geleni yapmanıza rağmen engelleniyor hissediyorsanız, hayattan istediğiniz hiçbir şeyi alamıyorsanız belki de karar vermenizin zamanı gelmiştir. Bu hayat sizin ve yaşamayı hak ediyorsunuz.


Hayatınızın diğer alanlarına zarar verirsiniz

Evlilik elbette çok önemli bir şey ancak hayatınızda önemli olan başka şeyler de var. Çocuklarınız,

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.