Aşkın 7 kuralı

Aşkın 7 kuralı
Spread the love

Kadınlar sevginin kendisi aslında. Birinin annesi, kızı, kız kardeşi ve sevgilisi olarak bizler erkeklerin kalbine sevgi aşılama yeteneğine sahibiz. Elimizde muazzam bir güç var. Bu aslında biz kadınlar için önemli bir görev. Sadece önce kendimiz için neyin gerekli olduğunu bilmemiz ve özbenliğimizi keşfetmemiz gerekiyor.

Gerçekten kimiz? Bu noktaya nasıl geldik? Kendi hayatımızı mı yaşıyoruz yoksa başkasınınkini mi?

Çoğumuz üzücü olaylar yaşamadan kim olduğumuzu tam olarak keşfedemiyoruz. Zorlu ilişkilere girmeden, bize zarar verecek birine bağlanmadan, dibe vurmadan gerçeklerle yüzleşemiyoruz. Bazen bu durumlarda kaldığımız anda tüm gücümüzle kendimizi dışına atabilsek de bazen içimizdeki o gücü keşfetmek yıllar alıyor. Çoğu zaman bu hayatımızda yaptığımız en zor şey oluyor.

Kendimize bir arzu nesnesi seçiyoruz ve bizi en dibe çekmesine izin veriyoruz. Geri adım atabilmek, vazgeçebilmek zaman geçtikçe zorlaşıyor. Ama içinizde farkında bile olmadığınız bir güç var. Orada olduğunu bilmiyorsunuz belki ama sadık bir asker gibi yıllardır sizinle. Size zarar veren bağlardan kurtulmanız ve iyileşmeniz için size ancak bu gücünüz yardımcı olabilir.

Doğru bir şekilde bağ kurmak mümkün ve kesinlikle buna değer. Gerçek bağ sizi boğmaz ve sisin içinde bırakmaz. Gerçek Vazgeçmek istediğinizde ya da hayal kırıklığı yaşadığınız anda başka bir yol olduğunu bileceksiniz.

Bağlılık yolu bir alıştırma ve diğer tüm alıştırmalar gibi ustalaşmak için özveri ve tekrar gerekiyor. Ama şöyle güzel bir noktası var ki, nasıl oynayacağınızı öğrenirseniz büyülü şeyler ortaya çıkabilir.


İşte ilişki oyununun 7 kuralı…

Yavaşlayın ve dinleyin
İlişkiler iyileşme için bir potadır
Vücut simya ateşinde, herhangi acı verici, Bağlı kalın
İlişkilerin etkili olması ve işe yaraması için gerekli olan tek bir gerçek var, ne olursa olsun oyunda kalmak için gerekli cesarete sahip olmak. Suistimale uğramak dışında herhangi bir şey sizin cesaretinizi kırmasın. Ne olursa olsun içinde kalmaya ve bağ kurmaya devam edin ki, sonunda ne olacağını görüp ödülünüzü alın.

Önce kendinizi sevin
Kendinize değer vermeden bir başkasının size değer vermesini bekleyemezsiniz. Kendinizle baş başa kalmayı ve bundan keyif almayı öğrenin. Hiç kimse sizden daha özel değil, kendi gücünüzü keşfedin, tek başınıza da mutlu olabileceğini fark edin. Değerlerinizden, inançlarınızdan, fikirlerinizden vazgeçmeden de sevilebileceğinizi aklınızda tutun.

İletişimi geliştirin
Engellerin içinde de her zaman bir yol vardır. Kızgın, içine kapanmış ya da anlaşılmamış hissediyorsanız, bunun nedeni iletişim kurmamanız ya da bir şeyleri paylaşmamanız olabilir. Bir şeyleri sesli söylemek onları yıkmanın ve ilişkinin gelişmesinin tek yolu. İtiraf etmekten korkmayın.

Gerçek güç teslim olmakta
Bir şeyleri oluruna bırakmak sizi daha güçlü yapar. Derin bir nefes alın ve her parçanızın tamamen rahatlamasına izin verin. Dışarıdan çözülmesi imkansız görünen tüm o karmaşık sorunlar, içeriden bakınca çok daha az korkutucu oluyor. Farklılıkları kabullenin
Sevgi kabullenmektir. Sevdiğiniz kişiyi tüm farklılıklarıyla kabullenmeyi öğrenmek ve değiştirmeye çalışmamak size huzur verir. Hem zaten en iyi takımlar farklı güçlere sahip kişilerden oluşur. Birbirinize benzemek zorunda değilsiniz ama birbirinizi tamamlayabilirsiniz.

Unutmayın, aşk sonsuz bir oyun ve eğer doğru oynanırsa, kaybetmek için bir neden yok.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.