Aşk olmadan seks olur mu?

Aşk olmadan seks olur mu?
Spread the love

Kadınların “aşık olmadan tam sevişemiyorum” sendromunu analiz eden Gleeden, cinsel performansın aşk ile olan bağlantısını masaya yatırdı. Kadınların ve erkeklerin, aşk & meşk ikilisi konusunda bambaşka bakış açılarına sahip oldukları bir kez daha tescillendi. Kadınlar ilişkilerde fiziksel etkileşimden ziyade duygusal tarafına ağırlık veriyorlar. Ancak en iyi performanslarını ortaya koyabilirler mi bilinmez ama anket sonuçlarına göre kadınların çoğunluğunun aşksız da pekâlâ sevişebildiği açıkça görünüyor. İşte şaşırtıcı anket sonuçları.

Kadınların ve erkeklerin ikili ilişkiden anladıkları da, bekledikleri de her zaman aynı olmayabiliyor. Kadınlar; yoğun olarak salgıladıkları östrojen hormonlarının itmesiyle ilişkide duygusal tarafa daha yakın dururken, erkeklerse tüm gün etkisi altında dolaştıkları testosteron hormonunun katkısıyla fiziksel etkileşime daha açıklar.

Gleeden, 4073 Türk üyesi ile “Cinsel performansın aşk ile olan ilişkisi” konulu bir anket yapmış ve kadınları ile erkekleri birbirinden ayrıştıracak çok çarpıcı sonuçlara ulaşmış. Ankete katılan 1312 kadın ve 2761 erkeğin tercihleri, genel eğilimi de ortaya koyar nitelikte.

“En iyi cinsel performansınızı göstermeniz için âşık olmanız şart mıdır?”
– Kadınların %42’si Evet,%58’i Hayır diyor.
– Erkeklerin %18’i Evet, %82’si Hayır diyor.

Kadınların %58’i ve Erkeklerin %82’si için cinsel performansı belirleyen parametre kesinlikle aşk duygusu değil. 

Cinsel performansı olumlu etkileyen faktörler

Sizce hangisi? Fiziksel beğeni mi, partnerin istekli oluşu mu, partnerin kafa dengi olması mı yoksa yüksek cinsel peformans mı? İşte yanıtlar…
 

  • Gleeden’ın aşk ve seks ilişkisi konulu anketine gelen yanıtlara bakılırsa; kadınlarda en yüksek cinsel performansı; kadınların %34’üne göre fiziksel beğeni, %33’üne göre partnerinin çok istekli oluşu, %13’üne göre partnerinin kafa dengi olması ve %20’sine göre karşısındaki erkeğin yüksek cinsel performansı meydana çıkarıyor.
  • Erkekler için en yüksek cinsel performansı getiren etkenler ise; erkeklerin %33’üne göre fiziksel beğeni, %39’una göre karşısındaki kadının istekliliği, %13’üne göre partnerin kafa dengi olması ve %15’ine göre partnerin yüksek cinsel performansı.

Kadınları en çok havaya sokan erkeğin fiziksel gücü ve performansı iken, erkekleri en çok heyecanlandıran kadında göreceği istek ve arzu.

Aşık olduğunuz biriyle mi, takıldığınız biriyle mi seks yapmak daha tatmin edici?

İşte kadın ve erkek arasındaki net ayrımı ortaya koyan soru! Kadınların tatmininde güven duygusu yer edinirken, erkekler için anonim olmak çok daha heyecan verici. İşte sonuçlar: Her dört kadından üçü (%73) “Âşık olduğumla” derken, erkeklerin %55’i “serbest takıldığım kişiyle” yanıtını veriyor.

Aşık olduğunuz biriyle mi, takıldığınız biriyle mi fantezilerinizi daha özgür yaşıyorsunuz?

  • Kadınların %54’ü “serbest takıldığımla daha özgür sevişiyorum” diyor.
  • Erkeklerin ezici çoğunluğu, %82’si serbest takıldığı biriyle fantezilerini paylaşmak konusunda kendini daha özgür hissediyor.

Erkekler için aşk ilişkisi bir yerde kendi kişiliğinden ödün vermek gibi algılanırken, kadınlar ilişkileri içerisinde de kendi özgürlük alanlarını genişletebiliyorlar.

Seks olmadan aşk olur mu?

  • Kadınların %56’sı “Olur, aşk duygudur” diyor.
  • Erkeklerde bu oran %44’de kalıyor.

Kadınlar ilişkilerde fiziksel etkileşimden ziyade duygusal tarafına ağırlık veriyorlar. Ancak aynı kişilere “Aşk olmadan seks olur mu” diye sorulduğunda

  • Kadınların %60’ı “Tabii ki olur, aşk ve şehvet bambaşka duygular” diyor.
  • Erkeklerin %64’ü onlara katıldığını belirtiyor.

Kadınlar ilişkilerde fiziksel etkileşimden ziyade duygusal tarafa ağırlık verse de anket sonuçlarına göre kadınlar aşksız da pekâlâ sevişebiliyor.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.