Apple, iOS 13.2.3 Güncellemesini Yayınladı

Apple, iOS 13.2.3 Güncellemesini Yayınladı
Spread the love

Apple, artık alıştığımız güncelleme zincirini bugün yayınlanan iOS 13.2.3 sürümüyle birlikte devam ettirdi. Bir önceki kararlı iOS yazılımı olan 13.2.2’nin ardından yaklaşık 10 gün geçtikten sonra yayınlanan iOS 13.2.3, Apple’ın son zamanlarda yayınladığı en kapsamlı güncelleme gibi duruyor.

Bildiğiniz gibi Apple, iOS ve iPadOS güncellemelerini eş zamanlı olarak yayınlıyor. Yani bir iPad kullanıcısıysanız iPadOS için de 13.2.3 sürümünü indirebileceğinizi belirtelim. Dilerseniz şimdi gelin lafı fazla uzatmadan güncellemenin detaylarına yakından bakalım.

iOS 13.2.3 ile birlikte giderilen sorunlar:

Genel hatlarıyla hata düzeltmelerine ve performans iyileştirmelere odaklanan güncelleme, beraberinde bazı geliştirmeleri de getiriyor. Yayınlanan güncelleme notlarına göre iOS 13.2.3 ile birlikte giderilen diğer sorunlar ise şu şekilde:

  • ‘Arama’ artık sistem düzeyinde ve Posta, Dosyalar ve Notlar uygulamalarında tutarlı bir şekilde çalışacak.
  • Posta, yeni iletileri alma veya Exchange hesaplarından gelen mesajları alıntılama sorunlarını gidermek üzere güncellendi.
  • Uygulamaların arka planda içerik indirmesi yapmalarına engel olabilen bir sorun düzeltildi.
  • Fotoğrafların, bağlantıların ve diğer eklerin iMessage ayrıntılarında düzgün bir şekilde görüntülenmemesiyle ilgili bir sorun giderildi.

Apple, iOS 13.3 için çalışmalarını sürdürüyor:

iOS 13.2.3’ün yanı sıra Apple’ın; USB, Lightning veya NFC kullanan FIDO2 uyumlu güvenlik anahtarları için daha iyi destek gibi bazı küçük eklemeler içermesi beklenen iOS 13.3 beta testlerinin üzerinde çalıştığı da biliniyor. Apple’ın güncelleme yayınlama hızına bakacak olursak, bu güncellemenin de oldukça yakın bir tarihte karşımıza çıkabileceğini söyleyebiliriz.

Apple, sürüm güncellemelerine her geçen bir yenisini daha eklemeye devam ediyor. Yayınlanan bu son güncellemeyle birlikte iOS 13’ün şimdi daha istikrarlı bir sürüm olmaya yakın olduğunu söyleyebiliriz. Son olarak güncellemeyi indirmek için cihazınızdan şu adımları takip edebilirsiniz: Ayarlar > Genel > Yazılım Güncellemesi.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.