Aldatma yaşanmış evliliği kurtarma yolları

Aldatma yaşanmış evliliği kurtarma yolları
Spread the love

Aldatmak, ya partnerinizi ya da yakın çevrenizdeki kişileri yanıltmak, ihanet etmektir. Biz aldatma kelimesini genelde karşı cinsle yaşanan ilişki açısından kullanırız. Bu durumun karşılıklı iki kişiye indirgenmiş olmasının nedeni de aldatma olayının altında yatan cinsel eylemdir. Bu yüzden affedilemez gibi görülür.

Aldatma sonrası çiftlerin ilişkilerini devam ettirme kararı: ilişkinin geçmişi, kişilik yapıları ve evliliğe bağlılıkları gibi çok çeşitli değişkenlerdir. Çoğu çift aldatma durumlarında evliliklerini bitirmek yerine kurtarmak için çaba sarf etmekte. Bu durumdan daha güçlü ve birbirine bağlı olarak çıkabilmekte.
 


 

Aslında, aldatma yaşanmış evliliklerin devam edip etmeyeceği iki kişinin birbirine karşı güven geliştirip geliştiremeyeceği ile ilgilidir. Çiftler yaşanan olumsuzluklardan sonra birbirlerine tekrar güven duymaya başlarlarsa ilişkileri devam edebilir. Yapılan bazı araştırmalara göre evliliklerde yaşanan bu tür sorunlar sonrası evlilikler daha da güçlenebilmektedir.

Sakin bir şekilde düşünün ve kararınızı verin. Eğer kararınız ilişkinize devam etmekse Aşk Doktoru Kabul edin
Her iki tarafında yaşanılan durumu kabul etmesi çok önemli. Her daim sakinliğinizi koruyun.

Yüzleşin
Yaşanılan durumu kabıl edin ve sonrasında, yaşanılan olayı tüm açıklığıyla konuşun.

Geri dönmeyin
Artık karar verdiniz ve ilişkinizi devam ettireceksiniz. Tekrar aldatılma hikayesine dönerseniz ilişkiyi çıkmaza sürüklersiniz. Çözüm odaklı olarak ilerleyin. Yüzleşmeden sonra aldatılma hikayesinden bir daha bahsetmeyin.

Birbirinizi suçlamayın
Aldatan taraf, aldatma gerekçesi olarak karşı tarafı suçlamamalıdır. “Sen de şöyle yaptın, o yüzden evden uzaklaştım” gibi cümleler, ilişkinin kurtarılmasını imkansız hale getirmektedir.

Psikolojik destek alın
Her iki tarafında birbirini anlaması için bir uzmandan yardım almak, ilişki açısından çok önemlidir. Aldatma konusu her açıldığında herkes kendini haklı görecektir. Bu durumda hem bir uzman hem de olaylara dışardan bakan bir göz daha iyi olacaktır.

Güzel günlerden bahsedin
Yaşanılan güzel anılardan bahsetmek ilişkiyi taze tutacaktır. İlk günlerinizi hatırlayın. İlişkiye başlarken yaşanılanlardan bahsederek birbirinize ne kadar aşık olduğunuzdan söz edin.

Tatile çıkın
Kafanızı dinleyebileceğiniz bir hafta sonu tatili ya da yurt dışı seyehati düzenleyin. Yeni anılar biriktirmek, kötü anılarınızı unutmanıza yardımcı olacaktır.

Eğer kararınız ayrılmaksa unutmayın, bazen ayrılmak da bir çözüm yolu olabilir.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.