WhatsApp mesajları yeni yıl arifesinde rekor kırdı

WhatsApp mesajları yeni yıl arifesinde rekor kırdı
Spread the love

2019’u bitirirken, WhatsApp mesajları yeni yıl rekoru kırdı. 31 Aralık 2019 günü WhatsApp üzerinden atılan mesaj sayısı, mesajlaşma uygulamasının 10 yıllık geçmişinde atılan en yüksek mesaj sayısı olarak tarihe geçti. WhatsApp, Çin haricinde bütün ülkelerde kullanıma sunulmuş durumda.

WhatsApp mesajları yeni yıl rekoru ile 2020’ye girdi

Dünya, yeni yıl coşkusunu geride bıraktı. İnsanlar yeni yıl tebriklerini WhatsApp gibi mesajlaşma uygulamalarıyla sevdikleriyle paylaştı. Günümüzün en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması haline gelen WhatsApp‘ta, 31 Aralık 2019 günü 100 milyar mesaj gönderildiği belirtildi. Sadece bir gün içinde gönderilen bu mesaj sayısı tarihe de geçti. Çünkü WhatsApp tarihinde, bir günde en çok gönderilen sayısı oldu.

1,386 milyar nüfuslu Çin haricinde bütün ülkelerde kullanılan WhatsApp, yılın son gününde saatlik ortalama 4,1 milyar mesajın gönderilmesini sağladı. Sadece Hindistan’da yılın son günü 20 milyar mesaj gönderildiği belirtildi.

Gönderilen 100 milyar mesajın, 12 milyarı ise fotoğraf oldu. Gönderilen mesajların büyüklüğü hesaplandığında, binlerce TB veri ortaya çıkıyor. Mesaj sayısının, dünyada var olan araçlardan 83,3 kat, bütün internet sitelerinden de 65,9 kat daha fazla olduğu belirlendi.

100 milyar mesaj adedinin tam sayısı ise belli değil. Çünkü WhatsApp’ın uçtan uca şifrelenmiş mesajlar özelliğiyle birlikte, mesajlar sadece alıcı ve gönderici tarafından okunuyor. Bu nedenle mesaj sayısının daha fazla da olabileceği söyleniyor.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.