Twitter güvenlik konusunda kullanıcılarını uyardı

Twitter güvenlik konusunda kullanıcılarını uyardı
Spread the love

En çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından olan Twitter güvenlik konusununda kullanıcılarına bir mesaj yayınladı. Mesajda, kullanıcıların hesaplarının gizli olmasına rağmen, hackerların kişisel bilgilere ve diğer kullanıcılarla yapılan mesajlara sızabildiği belirtildi. Bu nedenle Twitter hesap güvenliği için kullanıcıların uygulamayı güncellemesi gerekiyor.

Twitter güvenlik nedeniyle yeniden gündemde

Günümüzde sosyal medya uygulamalarının çokça kullanılmasıyla birlikte, hackerlar bu alanda daha çok saldırı yapmaya başladı. Kullanıcıların en özel anlarını paylaştığı platformlar, kendileri hakkında bilgileri kolayca paylaştığı bir yer haline geldi. Ayrıca her uygulamanın kendi içinde mesajlaşma özelliği bulunmasıyla da birlikte, özel bilgilerin paylaşıldığı platformların sayısı arttı.

Bu durumun farkında olan hackerlar da kullanıcıların hesaplarını ele geçirip, türlü yollarla kazanç sağlamaya çalışıyor. Bu tür saldırılara maruz kalan Twitter, kullanıcıların güvenliği için çalışmalarına devam ediyor. Son yapılan çalışmayla birlikte Android kullanıcıları için geliştirilen uygulamada açık bulunduğu keşfedildi. Eğer kullanıcılar, Twitter Android uygulamalarının son sürüm güncellemesini yapmazsa büyük bir riskle karşı karşıya kalacak.

Milyonlarca hesabın bu risk altında olduğunu fark eden Twitter, açığı kapatmak için hemen harekete geçti. Keşfedilen açıkta, kullanıcının hesabı gizli olmasına rağmen profil bilgilerine erişildiği kaydedildi. Hatta daha da derine girildiğinde direkt mesajlara kadar ulaşılabildiği aktarıldı.

Twitter güvenlik açığının sadece Android cihazlar için olduğu, iOS veya diğer sistemlerde herhangi bir risk bulunmadığı kaydedildi.

Google Play Store‘da bulunan uygulamaya getirilen güncelleme 21 Aralık’ta yayınlandı. Google Play Store‘da 500 milyondan fazla indirmeye sahip olan uygulama, sürekli güncellenmeye devam ediyor.

Twitter duyurunun sonunda hiçbir kullanıcının bu açık nedeniyle etkilenmediğini de bildirdi. Böylelikle Twitter kullanıcılarının yüreğine su serpilmiş oldu. Ancak güncelleme yapmayan kullanıcıların her an hacklenme riskiyle karşı karşıya olduğu da hatırlatıldı.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.