PewDiePie, YouTube’u bırakıyor! İşte nedeni

PewDiePie, YouTube’u bırakıyor! İşte nedeni
Spread the love

1 Aralık 2019 tarihinde evi soyulan ünlü YouTuber PewDiePie, talihsizlikler ile boğuşmaya devam ediyor. YouTube’un popüler içeriklerinden biri olan PewDiePie videoları, yakın bir zamanda sürekliliğini yitirecek. Peki neden?

Ünlü YouTuber PewDiePie videoları için yeni bir dönem başlıyor

Kısa bir süre önce Poopdie adında bir oyunu piyasaya süren İsveçli YouTuber, Apple’ın eleştirilerine maruz kalmıştı. Bu eleştiriler sonucunda oyunu Apple Store’dan kaldırılan PewDiePie için işler iyiye gitmiyor.

Yaklaşık 3 yıldır ırkçılık ve Yahudi karşıtlığı suçlamaları ile karşı karşıya kalan PewDiePie, YouTube macerasının akıbetini açıkladı. Gerçek adı Felix Kjellberg olan başarılı YouTuber, çok yorulduğunu ve bir ara vereceğini ifade etti.

Bir dönem boyunca “En çok aboneye sahip olan YouTube kanalı” unvanını taşıyan PewDiePie, şu an yaklaşık 120 milyon aboneye sahip olan T-Series tarafından geçilmiş durumda. Önümüzdeki günlerde bu farkın açılacağı netleşti.

2017 yılında gerçekleştirdiği bir canlı yayında bir oyuncuya karşı ırkçı söylemlerde bulunan Felix Kjellberg, aynı yıl Disney tarafından da suçlandı. Disney, Kjellberg’in bazı videolarında Yahudi karşıtı mesajlar tespit etti.

Ayrıca çocuklara kötü örnek olduğu da iddia edilen YouTuber’ın ara verme fikrine ilişkin yaptığı açıklama şu şekilde: “Gelecek yıl YouTube’da video paylaşmaya ara vereceğim. Bunu önceden belirtmek istedim çünkü kararımı verdim.”

“Yoruldum. Kendimi çok yorgun hissediyorum. Anlayabilir misiniz bilmiyorum. Şunu bilin diye söylüyorum ki gelecek yılın ilk günlerinde kısa bir süreliğine YouTube’dan uzaklaşacağım. Bu durumu daha sonra izah edeceğim. Size önceden haber vermek istedim.”

İlgili suçlamaların sonu nereye varacak henüz belli değil. Görünen o ki Kjellberg’in yaşadıkları kendisini oldukça etkilemiş. 102 milyon kişinin takip ettiği PewDiePie hakkında neler düşünüyorsunuz?

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.