Instagram’dan hikayeler için yeni özellik

Instagram’dan hikayeler için yeni özellik
Spread the love

Son yıllarda sosyal medya uygulamaları arasında en fazla kullandığımız Instagram kendisini geliştirmeye ve yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Instagram yeni özellik ile Instagram hikayesine birden fazla fotoğraf atma konusunda kullanıcılara kolaylık sağlayacak. İşte gelen yeni özellikler

Instagram hikayesine birden fazla fotoğraf atma geliyor

Instagram hikayeler özelliği ile insanların kullanmayı sevdiği yer olmayı başardı. Hikayeler için birçok özelleştirebilme seçeceği Instagram tarafından kullanıcılara sunulurken, bu özelliklere bir yenisi daha eklendi. Instagram kullanıcıları, birden fazla fotoğrafı aynı hikaye içerisinde atabilecek. Böylelikle hikaye içerisinde farklı  fotoğraflar ile daha çok şey anlatabilecek.

Kullanıcılar yeni özellik ile beraber, aynı hikayede 6 farklı fotoğraf paylaşabilecekler. Böylelikle before-after gibi veya zaman sıralaması gibi daha farklı hikayeler atabileceğiz.

Kullanıcılar daha öncede bu şekilde hikayeler atabiliyordu ancak  Instagram dışında uygulamalar kullanmak zorunda kalıyorlardı. Bu durum, profil güvenliğini tehlikeye atıyordu ancak yeni güncelleme ile kullanıcılar böyle bir tehlikenin içine girmemiş olacak.

Kullanıcılar bu özelliği kullanmak için Instagram’ın farklı bir uygulamasına girmeyecek. Hikaye atmak için girdikleri ekran üzerinden atmak istedikleri düzeni seçecek ve farklı fotoğrafları kolay bir şekilde atabilecek. Geriye kalan tek adım ise hikayeyi yayınlamak.

Güncelleme, bugün tüm dünyada yayınlandı ancak kullanılmaya başlanması biraz zaman alabilir. Instagram uygulamanızı güncelleyerek bu özelliğin size de gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.