Atiye IMDb puanı belli oldu

Atiye IMDb puanı belli oldu
Spread the love

Netflix’teki ikinci orijinal Türk yapımı Atiye‘nin IMDb puanı belli oldu. Yayına çıktığı günden beri sosyal medyada çokça konuşulan dizi, yapılan reklam çalışmalarıyla da birlikte izleyicilerin dikkatini çekmiş durumda. İzleyenlerin Atiye IMDb puanı için verdikleri oylar da dizi hakkında, izlemeyenler için fikir oluşturabilir.

Atiye IMDb puanı ortaya çıktı

Netflix, Türkiye’de gördüğü ilginin sonucunda iki adet orijinal yapımı üstlendi. Hakan: Muhafız‘ın izleyiciler tarafından pek sevilmemesinin ardından ortaya çıkan Atiye projesi, ilk yapım yerine kendinden söz ettirmeyi başardı. Netflix‘te yayınlanmasının üzerinden çok geçmemişken, izleyicilerin olumlu Atiye yorumları sonrasında, ilgi de çoğalmış oldu. Dünyanın önde gelen film ve dizi değerlendirmelerinin yapıldığı IMDb üzerinde de açılan Atiye sayfasında izleyiciler puanlarını verdi. Atiye IMDb puanı 5.710 kişinin verdiği oyla birlikte 8.0 oldu.

İzleyicilerin yüzde 38,5‘i 10 üzerinden 10 puan vermiş durumda. Yüzde 18,6 9 puan, yüzde 17,8 8 puan, yüzde 11 7 puan verdi. 1 puan veren kullanıcıların oranı ise yüzde 3,4 oldu. İstatistiklerde ortaya çıkan sonuca göre ABD’li katılımcılar ortalama 7,4 puan verdi.

Diziye en yüksek puanı veren kullanıcıların, 18 yaş altında olduğu da dikkat çekiyor. 18 yaşından küçük izleyiciler ortalama 9,3 puan verdi. 18-29 yaş aralığında olan izleyiciler 8,2, 30-44 yaş aralığında olan izleyiciler 7,7 ve 45 yaş ile üzeri izleyiciler 7,2 puan verdi. Bu sonuçla birlikte Atiye’nin daha çok gençler tarafından beğenildiği ortaya çıktı.

Beren Saat ve Mehmet Günsür’ün başrolü paylaştığı dizinin ikinci sezonu merakla bekleniyor.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.