ABD harekete geçti: TikTok yasağı duyuruldu

ABD harekete geçti: TikTok yasağı duyuruldu
Spread the love

Son zamanların en popüler uygulaması TikTok yasaklandı. Çin’in merkezli bir uygulama olan TikTok, ABD tarafından tehdit olarak görüldü. Donanma mensubu askerler için TikTok yasağı resmen duyuruldu.

ABD donanması için TikTok yasağı duyuruldu

Donanmaya mensup kişilere devlet tarafından verilen telefonlara TikTok uygulaması yüklenmesi halinde, bu telefonların özel verilere erişimi engellenecek. Yasaklamanın ardından yayınlanan bültende “potansiyel ve potansiyel olabilecek tehlikelerden dolayı” uygulamanın yasaklandığından bahsedildi.

ABD donanmasına göre TikTok uygulamasının telefonlarda yüklü bulunması kişisel verilerin çalınması için bir risk oluşturuyor. Daha önce de benzer şekilde askerlerin telefonlarına bazı uygulamaların yüklünmesi yasaklanmıştı.

Çin ve ABD arasında uzun süredir  yaşanan gerilimlerin ardından böyle bir kararın alınması şaşırtıcı değil. Zira ABD, Çinli şirket Huawei için de bilgi sızdırma iddiasında bulunmuştu. Bu iddianın ardından da uzun soluklu bir yasaklama ile Huawei’nin ABD’li şirketler ile anlaşma yapmasını zorlaştırmıştı.

Çin ve ABD arasındaki gerilimin dev teknoloji şirketlerinden sonra sosyal medya uygulamalarını da etkilemesi hakkında düşünceleriniz neler?

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.