Şuanda Bu Konudasınız
Anasayfa > Sağlık > Sinüzit Baş Ağrısından Nasıl Kurtulur?

Sinüzit Baş Ağrısından Nasıl Kurtulur?

baş ağrısı

Sinüzit baş ağrısı, günlük olarak sıkıntı çeken yaygın sorunlardan biridir. Çevremizde görmemiz gereken birçok sorun vardır. Başlamadan engellemeye başlamazsanız bazen tehlikeli olabilir. Sinüs baş ağrısının başladığını fark edebileceğiniz birçok belirtisi vardır. Ancak günlük yaşamınızda uygulayabileceğiniz bazı ev ilaçları var.

Bu makalede, bilmeniz gereken bir sinüs baş ağrısını anlatacağız. Eğer bir sinüs baş ağrısını da bilmek istiyorsanız doğru yerdesiniz, çünkü bu makalenin altında bir sinüs baş ağrısıyla ilgili bilgi vereceğiz. Bu yazıyı sonuna kadar dikkatle okuyun

Bu makalede, bilmeniz gereken bir sinüs baş ağrısını anlatacağız. Eğer bir sinüs baş ağrısını da bilmek istiyorsanız doğru yerdesiniz, çünkü bu makalenin altında bir sinüs baş ağrısıyla ilgili bilgi vereceğiz. Bu yazıyı sonuna kadar dikkatle okuyun.

Sinüzit Baş Ağrısı Nedir?

Sinüs- Baş Ağrısı -Nedir
Sinüs- Baş Ağrısı -Nedir

Sinüs baş ağrısı, tahrişin ve kafatasının sinüslerinin içinde bir baskı baskısının sonucudur. Sinüsler, kafatasının kemiklerinin içinde yer alan çukurlar veya ceplerdir. Kafatasının kalitesine ve gücüne ek olarak, sinüsler havayı nemlendirmeye ve arındırmaya yardımcı olur.

Baş Ağrısı Semptomları

Baş Ağrısı Semptomları
Baş Ağrısı Semptomları

Sinüs baş ağrısından daha erken hissedebileceğiniz birkaç semptom var ve bunlardan bahsedeceğiz. Sinüs baş ağrısının en sık görülen semptomu, etkilenen bölge üzerindeki bir ağrıdır. Etkilenen bölgeye dokunulduğunda hassasiyet gibi hissedebilirsiniz. Ayrıca, uyku sırasında baş pozisyonunu değiştirirken en sık görülen ağrı görülür.

Aşağıdakileri içeren sinüs baş ağrısının birkaç belirtisi daha vardır:

  • Ateş: – Yüksek veya düşük ateşi, herhangi bir sebep olmadan, tahrişe yol açabileceğinizi hissedebilirsiniz.
  • Titreme
  • Yorgunluk: – tüm vücudunuzda yorgunluk hissedecek, sabah erken kalkamayacaksınız.
  • Vücut ağrıları.

Sinüzit Baş Ağrısı nasıl kurtulur?

1. Burnunuzu Temizleyin:   temizleyin: Sinüs baş ağrısından kurtulmanın en iyi yolu nazalınızı temiz tutmaktır. Salin yıkamayı kullanabilirsiniz çünkü etkili olduğu kanıtlanmıştır ve ayrıca sinüzite karşı ilk defa korunma kısmıdır. Sinüs baş ağrısından muzdaripseniz , o zaman en iyi çözüm, sinüsleri nemli tutmak için neti çömleği veya başka bir ekipmanla günlük bir saline yıkamasıdır.

2. Su buharı: Sinüs baş ağrısından kurtulmanın ikinci yolu, sıcak su buharı ile günlük akışı almaktır. Sinüslerinizi nemli tutabileceğiniz en iyi yoldur. Yapabileceğiniz başka bir şey, duşunuza birkaç damla mentol eklemek ve banyonuzda biraz buhar almak.

sinüs baş ağrısı
sinüs baş ağrısı

Sıcak ve buharlı bir banyo burnunuza yardım edebilir, burnunuzun içinde sıkışmış olan mukus ve döküntüleri azaltır. Burnun uzmanına göre, buharlamanın sinüs baş ağrısından kurtulmanın en iyi yolu olduğu söylenir.

3. Bol su için:  Başka bir şekilde hidratlı kalması, vücudunuzun sinüslerini nemli tutmak gibi farklı bir şekilde yardımcı olur. Günlük yaşamınızda yapabileceğiniz kadar su tüketmeye çalışın ve ayrıca alkollü içeceklerden uzak durun. Çünkü bu, dehidrasyon nedeniyle olabilir.

 

Hepimizin bildiği gibi içme suyunun kapasitesi kişiden kişiye farklıdır, bu yüzden kolay ipucu günde en az 8 8 ons su içmektir.

4. Baharatlı yiyecekler yiyin: hardal, acı biber, köri, yabanturpu gibi bazı baharatlı yiyecekler ve isabiller sinüslerin temizlenmesine yardımcı olabilirler. Yani, eğer baharatlı yiyecekler yemiyorsanız doğuya başlayın ama baharatlı yiyecekleri seviyorsanız, nazal geçişlerinizi açmak için öğünlerinize biraz baharat eklemeyi düşünün.

5. Doktoa Baş Vurun :  Sinüs baş ağrınızı onaramazsanız, doktorunuzla doğru zamanda görüşebilirsiniz. Cerrahi olarak tedavi edilmesi gereken tıkanıklıkları araştırmak için burun ve sinüslerin BT tarama testini yapabilirler.

Yani, çocuklar, bu bir sinüs baş ağrısıyla ilgili. Umarım bu bilgi sinüs baş ağrısından kurtulmanıza yardımcı olur. Fakat eğer yukarıdakilerin hepsinden rahatlamıyorsanız, en iyi tedaviyi almak için doktorunuzla birlikte düşünmelisiniz.

Facebook Yorumları

Bu Konuyu Paylaşabilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

Top