Şuanda Bu Konudasınız
Anasayfa > Teknoloji > Similar Audiences Nedir

Similar Audiences Nedir

adwords-Similar-Audience

Similar Audiences NedirSimilar Audiences Ne demektir. Sosyal medya uzmanlarının, web master topluluğunun yada adwords uzmanlarının son zamanlarda sık sık karşılaştıkları terimlerden bir tanesi. Açıklamaya başlamadan önce Adwords’de kısa bir süre önce Similar Audiences adında yani “Benzer Kitleler” ekleme seçeneği aktif oldu.

Örnek ile açıklamak gerekirse ben “backlink” kelimesinde bir arama sağladım yada biraz genişletmek gerekirse;seo,dizin,imleme gibi kelimelerin araştırmasını sağladım. Google Adwords‘n son eklentisi olan Similar Audiences özelliği belirli kitleyi yakalamak. yaptığım backlink aramasından sonra ekranımın ilk satırları yada yan kısımlarında adwords’e”backlink kelimesinde reklam veren siteleri gelmekte. Bu sayede kullanıcılara aradıkları konuda ek hizmet sağlayan firmaları getirmek ve adwords reklamları veren firmaların ürün satışlarını ilgili kitleye iletmek.

Aşağıdaki adımları takip edebilir ve verdiğimiz adwords reklamını similar audiences sayesinde belirli kitlelere yani ürünü arayan kitlelere gösterebiliriz.

adwords-Benzer-İzleyici
adwords-Benzer-İzleyici

 

 

Facebook Yorumları

Bu Konuyu Paylaşabilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

Top