Şuanda Bu Konudasınız
Anasayfa > worpress > SEO Uyumlu Makale Nedir ?

SEO Uyumlu Makale Nedir ?

seo uyumlu makale

 

seo uyumlu makale
seo uyumlu makale nedir?

İnternette nasıl bir bilgi bulacağınız sorulduğunda, cevabın “Google’a” ne olacağı ihtimali nedir? Google gibi arama motorları, web sitesi içeriğine baktıklarında çok spesifik şekillerde çalışır. Bu nedenle, içerik yazıcısı olarak, bir arama motorunun nasıl çalıştığına dikkat etmek ve içeriğinizi oluştururken bu süreç hakkında dikkatli olmak önemlidir. Bir arama motorunun blog içeriğinizi nasıl incelediğini anlayarak, nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve kitlenizin bulması için daha kolay içerik yazmayı nasıl anlayabilirsiniz. SEO dikkatli yazı, anahtar kelimelerin ve SEO değerlendirmelerinin içeriğin kalitesine ve içerikle ilgili düşüncelerine ikincil geldiği yerdir, ancak bunlar hala bir faktördür. SEO düşüncesiyle, yazarlar arama motoru optimizasyonunun nasıl çalıştığının temelini anlar ve SEO’nun aklına gelen içerik oluşturmalarıyla ilgili kararlar alabilirler.

SEO Uyumlu Makale Nedir ?
Kullanıcıların Google çubuğuna girdiği kelimeler, toplu olarak “anahtar kelimeler” olarak bilinir. Google, her gün, tek kelimelik girdilerden, tamamen doğal olarak felsefi olan, tümüyle ifade edilen ifadeler ve sorulara kadar değişen 4,7 milyon anahtar kelime araması alır. SEO konusunda dikkatli olmanın en önemli yanı, kullanıcıların yazdığınız konuyu araştırmak için hangi anahtar kelimeleri kullandığını düşünmektir. Hakkında yazdığınız konunun önce geldiğini unutmayın. Bunlardan 100 veya hatta 10 tanesine sahip olmanıza gerek yok, sadece yazdıklarınızla alakalı 2-3 terimler düşünün. Hızlı anahtar kelime araştırmamıza ait terimlerimizden, “yılbaşı alışverişinde para biriktirme” ve “yılbaşı alışverişlerinde maliyetleri azaltma” terimlerinin önemsiz bir miktarının olduğunu görüyoruz. Bu durum, kullanıcıların bu terimleri gerçekten aradıklarını gösteriyor. Bu arada, “noel satışları” terimi için daha fazla arama (Avustralya’da 165.800 ve Avustralya’da 9.900) var, bu nedenle bu terimi dikkate almak için iyi bir dönem olarak görmeliyiz.

SEO Uyumlu Makale Nedir ?

Anahtar kelime aracı, göz önünde bulundurabileceğiniz diğer anahtar kelimeler için de bazı önerilerde bulunur. En baştan başlayarak, Google, makalenizin ne hakkında olduğu hakkında fikir edinmek için önce Makale Başlığı’na bakar. Makale Başlığı’na (Makale Başlığı ile hemen hemen aynı olmalıdır) ve ardından konunuzun etrafında hangi ayrıntı ayrıntılarının bulunduğunu öğrenmek için Makale Alt başlıklarına bakacaktır. Ancak o zaman, içeriğinizdeki paragraflarda yaptığınız belirli noktaların alaka düzeyini dikkate alacaktır. Dolayısıyla, anahtar kelimeleri nereye koyacağınızı düşünürken, bu hiyerarşik düşünmeyi akılda tutmalısınız. Makale başlığındaki ve başlığındaki 1 odak anahtar kelimesini takip etmek için genel bir kılavuz – (makale başlığınız, bazı alt küçük düzenlemelerle makale başlığı ile aynı olmalıdır) – makale alt başlıklarında 1 odak anahtar kelimesi (uygunsa. makalenizde alt başlıklara ihtiyacınız olup olmadığına dair yazım kararnamesi) – Makale kopyasında kullanılan 2-3 anahtar kelime – bunlar, başlık ve alt başlıktaki odak anahtar kelimeyle yakından ilişkili olmalıdır

SEO Uyumlu Makale Nedir ?
Tebrikler! İlk SEO uyumlu makalenizi yazdınız. Biraz anahtar kelime araştırması yaptınız, odaklanmak için birkaç kelime seçtiniz, çünkü bunlar kullanıcıların içeriğinizi aramak için yazdıkları terimlerdir ve artık yukarıdaki sözleri kullanarak bu kelimelerin bazılarını akılda tutarak güçlü bir editöryal yazı yazdınız. Anahtar kelime terimlerini nereye dahil edeceğiniz konusunda size yol gösterme önerisi. Son adım, kullanıcıların makalenizle alakalı hakkında okumaya ilgi duyabilecekleri diğer konular hakkında düşünmektir. Makalenizde Noel satışlarından bahsettiniz, Boks Günü satışları hakkında başka bir yazınız var mı? Ya da ikinci el ağaç satın almayı konuştunuz, geçen sene Noel ağacınızı nasıl bertaraf edeceğiniz konusunda harika bir blog yazısı yazmadınız mı? Bu, yararlı makaleler için geri bağlantı (veya bağlantıyı) bağlama olanağınızdır, böylece alaka düzeyi oluşturabilir ve kullanıcıların şu anda okuduğu şeyle alakalı daha yararlı içerik bulmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca ürün sayfaları da dahil olmak üzere diğer sayfa türlerine de bağlantı verebilir veya bize ulaşabilirsiniz.

Facebook Yorumları

Bu Konuyu Paylaşabilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

Top