SEO nedir?

by:

Hertelden Konularseoworpress

Günümüzde web sitelerinin sayıca çok sayıda olması nedeniyle, uygun SEO araçları kullanmıyorsanız iyi bir trafik elde etmek imkansızdır. Bununla birlikte, piyasada mevcut pek çok araç vardır, bu yüzden insanlar ihtiyaçları için en uygun çözümü seçmeleri gerektiğinde kendilerini sık sık hissederler.

Bu yüzden, bu güçlü araçları, size nasıl yardımcı olabileceklerini ve aralarından seçim yapabileceğiniz en iyi seçenekleri öğrenebileceğiniz bu sayfayı yarattık!

Arama Motoru Optimizasyonu, önemi ve her zaman umduğunuz dereceleri elde etmek için gerekli tüm faktörler hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenin.

SEO nedir?

SEO nedir?

seo

Arama Motoru Optimizasyonu veya kısaca SEO, organik arama motoru sonuçlarında görünürlüğü artırmaya odaklanan pazarlama ile ilgili bir disiplindir. Trafik çekmek, sıralamaları iyileştirmek ve yeni oluşturulan web sitenizin arama motorlarında tanınmasını artırmak için kullanılır .

Sonuç olarak, SEO, web sitenizin, arama motorlarının anlayacağı ve insanların sizi bulmasını kolaylaştıracak şekilde yapılandırılmış ve tasarlanmış olmasını sağlamakla ilgilidir. Bunu gerçekleştirmenin ilk ve en önemli adımı, doğru anahtar kelimelerle geliyor – web sitenizin içeriği ile ilgili olanlar ve düşük rekabet ve yüksek arama hacmine sahip olanlar.

İçeriğinizi işleyerek ve uygun anahtar kelimeleri bulmanız dışında, kodunuzu optimize etmeniz ve bağlantılar kurmanız gerekir ve bunu yapmanın en iyi yolu SEO araçlarını dahil etmektir.

Neden SEO araçlarına ihtiyacınız var?

Doğru SEO araçlarını uygularsanız, web siteniz aramalarda üst sıralarda yer alabilecek, böylece daha yüksek görünürlük ve daha fazla hedefli trafik elde edebilecek – daha yüksek bir sıralama doğrudan daha fazla ziyaretçiye yol açacaktır. Bu güçlü araçlar, çevrimiçi varlığınızı geliştirmenize, daha yüksek bir YG elde etmenize ve uzun vadede daha fazla kar elde etmenize yardımcı olabilir.

Yüksek puan alan anahtar kelimelere dayalı kaliteli içerik oluşturmak istiyorsunuz , ancak bunları tanımlamak, zaman alıcı ve kapsamlı bir araştırma gerektirecektir. Doğru SEO araçlarını kullanmak, anahtar kelime araştırması söz konusu olduğunda size çok fazla zaman kazandırabilir.

Ayrıca, içeriğinizi optimize etmenize yardımcı olacak, böylece web’de güvenilirlik ve otorite kazanabilirsiniz. Ayrıca, SEO araçları her zaman bir adım önde olduğundan emin olmak için rekabetinizi yakından incelemenizi sağlar.

En popüler SEO araçlarının listesi

Artık bu araçları kullanmanın yararlarını ele aldık, şimdi en iyi seçeneklerin üzerinden geçme zamanı geldi. Web sitenizi dönüştürmenize yardımcı olacak, oldukça etkili ve popüler SEO araçlarının bir listesi:

SEO nedir?

netpeak-spider-logo-dark-big

Netpeak Spider

Netpeak Spider, web sitenizi bir arama motoru robotu gibi tarar ve SERP’de web sitesinin görünürlüğünü etkileyen temel SEO sorunlarını tespit eden bir masaüstü aracıdır.

Ahrefs

Ahrefs.com, backlinkler ve SEO analizi için iyi bilinen bir araç takımıdır. Çoğu kişi Ahrefs’i güçlü bir “backlink denetleyicisi” aracı olarak düşünmektedir. Ama gerçekte, “backlinkleri kontrol etmek”, büyük veri dizinleriyle yapabileceğiniz pek çok şeyden sadece bir tanesi.

KWFinder

KWFinder, mükemmel anahtar kelime fikirleri getiren, kullanımı kolay bir anahtar kelime araştırma aracıdır. Düşük SEO zorluk ile uzun kuyruk anahtar kelimeleri bulmanıza yardımcı olur.

SEO nedir?

SemRush

SemRush

SEMRush, karlı anahtar kelimeler bulmak için özel bir araçtır. Birçok yeni ve daha eski blogcu, sitelerini optimize etmek, kitlesinin istediği içeriği oluşturmak ve ziyaretçileri için daha iyi bir deneyim oluşturmak için kullanıyor.

SEO nedir?

Google Search Console

Google Search Console

Google Search Console, Google tarafından sunulan ve Google Arama sonuçlarında sitenizin varlığını izlemenize ve sürdürmenize yardımcı olan ücretsiz bir hizmettir.

Moz Pro

Moz Pro, MOZ’ın hepsi bir arada SEO araçlarıdır. SEO analizleri ve analizleri sağlamak için dört arama motorunda web sitelerindeki verileri toplayarak anahtar kelime araştırma metriklerini bir araya getirir.

 WooRank

Sınırsız web sitelerini analiz etmek ve optimize etmek için kullanabileceğiniz SEO Checker ve Anında Web Sitesi Değerlendirmesi.

SEO nedir?

Google Anahtar Kelime Planlayıcı

Google Anahtar Kelime Planlayıcı

Google AdWords Anahtar Kelime Planlayıcı, görüntülü reklamlar, arama ağı reklamları, video reklamlar ve uygulama reklamları için hedeflemek üzere doğru anahtar kelimeleri bulmanızı sağlayan bir anahtar kelime araştırma aracıdır.

SEO nedir?

Wordtracker

Wordtracker ücretsiz bir anahtar kelime araştırma aracıdır. Anahtar kelime listelerinizi kaydedebilir, bunları araçta filtreleyebilir ve her sayfa için gereken anahtar kelimeleri tek bir yerde bulabilirsiniz.

MarketGoo

Küçük işletmeler için mükemmel DIY SEO aracı – Ücretsiz SEO Raporu ve daha iyi arama motoru sıralaması ve daha fazla trafik için sitenizi optimize etmede size rehberlik eden ücretli SEO aracının 10 günlük ücretsiz deneme içerir.

kuzgun

Raven, zamanla ilerlemeyi gösteren ayrıntılı SEO denetim raporları sunar, yerinde değişikliklerin işi yapıp yapmadığını görmek için SERP’lerdeki sıralama değişikliklerinizi takip eder. Potansiyel arka bağlantı kaynaklarını tanımlayın, ilerlemenizi yönetin ve raporlayın.

 Linkbird
SEO nedir?

Linkbird

Linkbird, Content Marketing, SEO, Link Building ve Online PR ile daha fazla çevrimiçi görünürlük için bir İçerik Pazarlama Yazılımıdır.

SEO PowerSuite

SEO PowerSuite, sıralama ve web sitesi denetiminden backlink araştırma ve bağlantı oluşturmaya kadar, herhangi bir kalibrede bir SEO kampanyasının her adımını kapsayan bir all-in-one araç takımıdır. Sezgisel kullanıcı arayüzü ve zengin pro-level özellikleri sayesinde, SEO yenileri ve uzmanları için mükemmel bir uyum.

Facebook Yorumları

Bu Konuyu Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir