Sağlıklı Eklemler İçin Yapılması Gerekenler

Sağlıklı Eklemler İçin Yapılması Gerekenler
Spread the love

Çok ve karışık yemek, hazır katkılı gıdalarla beslenme ve içeceklerden uzak durulmalı, ideal kilonuzda olmalısınız. yürüyüş, hafif kültür fizik hareketleri, mümkün ise bisiklet kullanarak, aktif şekilde eklemlerimizin faal durumda işleyişini sağlamalıyız. Termal kaplıca ile fizik tedavileri de hastaların rahatlamasında etkilidir.

Haftada 1-2 defa et veya balık dışında beslenmemiz sebze ağırlıklı olmalıdır. Kullanılacak yağ mutlaka kaliteli zeytinyağı olmalıdır. Isırgan otu, ıspanak, roka, semiz otu, dere otu, tere, maydanoz, kişniş, kıvırcık, marul, lahana, pırasa, kereviz ve yaprakları, kırmızı pancar, havuç, soğan, sarımsak, turp,

Meyvelerden elma, üzüm, incir, erik, greyfurt, limon, nar, portakal hareket sistemi hastalıklarının ilâcıdır. C, E ve A vitaminleri gibi antioksidan özellikte vitaminler kireçlenmenin önlenmesi ve şikâyetlerin hafifletilmesi bakımından önemli. 

Bundan dolayı üzüm çekirdeği özütü, nar özütü Kuru erik , günde 1 adet yeşil adet zeytin çekirdeği , kemik ve eklemleri kuvvetlendirmek için, kollagen dokudan (bağ dokusu, jelatin) zengin olan kemik suyu ve paçadan büyük fayda sağlanır. 

Kireçlenmeye karşı Çınar yaprağı “İki adet büyük boy taze (yeşil) ya da kurutulmuş derin yırtıklı çınar yaprağını soğuk suda yıkayınız ve parçalara ayırınız. Bir su bardağı klorsuz suyu kaynattıktan sonra yaprakları ilâve ediniz ve kısık ateşte ağzı kapalı olarak bir dakika kaynatınız. Kaynama süresi tamamlandıktan sonra sıcakken süzünüz. Ilıyınca akşam yemeklerinden önce ve gece yatarken 30 gün boyunca içiniz. 

Siyah çay, kahve, hazır yiyecek ve içecekler, çikolata, her çeşit konserve, eritme peynir, taze kaşar, hidrojenle katılaştırılmış yağlar kanda asit yapar ve kasiyumun etkisini azaltır. Sütün sindirimi zordur. Süt yerine yoğurt , ayran içmek kefir( ev yapımı ),beyaz peynir veya eski peynir , probiyotik kullanımı bağırsak sağlığı için daha etkilidir. Süt içilecekse zencefil veya tarçın ile sindirim kolaylaştırılır. 

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
 
Güneş lekeleri nasıl geçer?
  • NİSAN 28, 2020
  • 59 görüntülenme
 
Siyah nokta temizleyici 5 doğal yöntem
  • NİSAN 28, 2020
  • 62 görüntülenme
 
Hamilelik lekeleri için bitkisel çözüm!
  • NİSAN 28, 2020
  • 63 görüntülenme
 
Leke giderici 8 etkili krem
  • NİSAN 28, 2020
  • 58 görüntülenme
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.