Online diyet, hızla dijitalleşen dünyamızda diyet yapmanın en kolay halidir.

Online diyet, hızla dijitalleşen dünyamızda  diyet yapmanın en kolay halidir.
Spread the love

Nedir bu online diyet?

Dünya hızla değişiyor ve gelişiyor ve internet hayatımızın her alanında işlerimizi kolaylaştırmaya devam ediyor. Aslında bu hızla değişen ve gelişen modern hayatın yoğun temposu içinde, online diyetin mükemmel ve çok kolay bir yöntem olduğunu biliyor muydunuz?

Takipli online diyet, sadece normal, yüzyüze diyet görüşmelerinin online olarak , Whatsaap ya da Skype üzerinden görüntülü olarak yapılmasıdır. Online diyette diyet planları ise, yine kişiye özel; kan tahlillerine ve kişinin beslenme alışkanlıklarına, yaşam tarzına ve günlük aktivitelerine göre özel olarak hazırlanır. Online diyette, diyetisyeninizle internet üzerinden veya telefonla kararlaştırdığınız bir gün ve saatte iletişime geçerek görüşmelerinizi yapabilirsiniz. Diyetisyeniniz tarafından size özel hazırlanmış diyet planlarınız e-mail ya da Whatsapp yoluyla size ulaştırılır.

Bununla birlikte online diyetin diğer bir avantajı, diyetisyeninizle whatsapp ve telefon görüşmeleriyle daha çok irtibat halinde olma imkanınızın olmasıdır. Bu şekilde tabiki de hem diyet motivasyonunuz daha yüksek olacak hem de takıldığınız noktalarda anında destek alabilileceksiniz.

Online diyet kimler için idealdir?

Aslında online diyet hem zamandan tasarruf sağlaması hem de daha ekonomik olmasıyla özellikle modern dünyamızda herkes için ideal olan bir yöntemdir. Bunun yanı sıra ;

Özellikle yoğun iş temposunda yüz yüze görüşmeye vakit bulamayanlar,

Diyet yaparken sık sık yüz yüze görüşme imkanı olmadığı için motivasyon konusunda problem yaşayanlar,

Bulunduğu yerde diyetisyene gitme imkanı olmayanlar,

Bebek veya herhangi bir sorumluluk nedeniyle diyetisyen kontrolüne gelemeyen ev hanımları,

Herhangi bir sağlık probleminden dolayı kontrollere gelemeyenler,

Şehir dışı veya farklı bir ülkede yaşama gibi bir çok nedenden dolayı yüz yüze görüşme fırsatı olmayanlar için TAKİPLİ ONLİNE DİYET eşsiz bir yöntemdir.

Online diyetle kilo verebilir miyiz?

Online diyet, yukarıda da belirttiğim gibi aslında yüz yüze yapılan diyet planlarının online olarak hazırlanıp size e-mail aracılığıyla iletilmesidir demiştik. Online diyet programları standart planlardan oluşmaz. Her hafta diyet planınız ve diyet içeriği size özel ve diyet gidişatınıza uygun olarak değiştirilir. Diyet planlarınızda, rahatlıkla yapabileceğiniz pratik tarifler ve seçenekler yer alır. Yoğun iş temponuzu da göz önüne alarak size, yapılması zor ve uzun zaman alacak tarifler eklenmez.

Bu diyet planları, sürdürülebilir beslenme göz önüne alınarak hazırlanır. İdeal kilonuza geldiğinizde, online diyette edindiğiniz alışkanlıkları ve öğrendiğiniz püf noktaları normal yaşantınızın her evresinde size uygulama imkanı sunar. Bu sayede verdiğiniz kiloyu koruyup bir daha kilo almaya ve diyet yapmaya veda etmenizi sağlar.

Ayrıca takipli online diyette tatilmiş, seyehatlermiş, bayrammış, düğün-dernekmiş ya da hastalıklarmış bunların hiçbiri size engel olamayacak. Bu gibi özel zamanlarda diyet uyumunda problemler yaşayabilirsiniz. Bu durum gayet normal. Hepimiz sosyal varlıklarız sonuç ihtibariyle. Takipli online diyette, bu durumu kolayca telafi edebileceğiniz özel ara programlar ile dengeleme yapabilme imkanınız olur.

Takipli online diyet uzakları yakın eder, bizlere daha çok ve sık görüşme imkanı verir.

Bu hızla gelişen dünyamızda bu gün, dünyanın bir ucundan diğer ucuna görüntülü bağlanıp binlerce kilometreyi aramızdan kaldırabiliyoruz. Mesafelere meydan okuyabiliyoruz teknolojiyle. Online diyette de amacımız mesafelere meydan okumak. Dünyanın neresinde olursak olalım sağlıklı beslenme, dengeli beslenme, daha fit ve sağlıklı bir bedene sahip olmak, herhangi bir hastalığınız varsa hastalığa özgü beslenme planınıza ulaşmanız , gebelik- emziklilik gibi özel durumlarda en doğru beslenmeyi öğrenebilmeniz bir telefon kadar uzağınızda.

Amacımız, size sağlıklı ve dengeli beslenmeyi püf noktalarıyla en basit şekilde öğretmek.

Yeninesildiyet olarak, online diyetle size özel diyet planlarınızın yanı sıra sitemizdeki blog sayfamızla her hafta sağlıklı beslenmeye dair güncel bilgiler ve pratik püf noktalar içeren içeriklerimizle sizleri destekliyoruz. Sağlıklı ve dengeli beslenmeyi en doğru ve en güncel haliyle öğrenmenize yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Her insan özel ve farklıdır, diyet planı da öyle!

Her bireyin yaşam tarzının, çalışma hayatının, beslenme alışkanlıklarının ve aile yaşantısının farklı olduğunun bilincindeyiz. Her danışanımızın özel ve farklı olduğunu bilerek Yeninesildiyet olarak yaptığımız ön görüşmelerle sizin beslenme ve kişisel özelliklerinizle ilgili bilgilerinizi öğreniyoruz. Diyet planlarınızı da bu doğrultu da planlıyoruz.

Doyarak , keyif alarak hem de sağlıklı beslenerek zayıflıyoruz!

Online diyette de kesinlikle size zulüm gibi gelecek programlar vermiyoruz. Hatta Yeninesildiyet olarak danışanlarımızın zulüm gibi diyetler yapmalarına hiçbir zaman müsaade etmiyoruz. Günlük tüm besin öğesi ihtiyaçlarınıza göre dengeli ve doyurucu beslenme planları hazırlıyoruz. Beslenme planlarımız genellikle 3 ana öğün ve aralara da sizin sağlık durumunuza göre sağlıklı ara öğünler eklenerek hazırlanır. Ana öğünlerimize ek, aralara eklediğimiz ara öğün seçenekleriyle uzun süre tok kalmanıza ve kan şekerinizin daha düzenli gitmesine yardımcı oluyoruz. Böylelikle belirlediğimiz haftalık kilo hedeflerine keyifle ulaşıyoruz. Ayrıca ara öğünlerimizde sizin sağlık durumunuza göre önerdiğimiz bitki çaylarıyla yağ yakımınıza destek oluyoruz.

Ayrıca online diyet planlarımızda da sizlere haftada 1 gün kaçamak hakkı tanıyoruz. Hatta sevdiğiniz kaçamaklara yönelik daha fit tariflerle de listelerinizi renklendiriyoruz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
 
Güneş lekeleri nasıl geçer?
  • NİSAN 28, 2020
  • 59 görüntülenme
 
Siyah nokta temizleyici 5 doğal yöntem
  • NİSAN 28, 2020
  • 62 görüntülenme
 
Hamilelik lekeleri için bitkisel çözüm!
  • NİSAN 28, 2020
  • 62 görüntülenme
 
Leke giderici 8 etkili krem
  • NİSAN 28, 2020
  • 58 görüntülenme
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.