Medical Park Hastanesi’nin ambulans ile giden hastadan para talep etmesi

Medical Park Hastanesi’nin ambulans ile giden hastadan para talep etmesi
Spread the love

Tokat Erbaa ilçesinde babam kalp krizi geçiriyor. Ambulansla Tokat Medical Park Hastanesi’ ne götürülüyor. Önce anjiyo yapılıyor tabi damarlardan bir tanesi açılmıyor işte tam da olay burda başlıyor iyi okuyun; hastaya soruluyor yani babama size emekli sandığının verdiği basit stemp imi takalım yoksa daha iyisini mi deniliyor.  buradaki haksızlık sanki sigorta karşılamıyor da stemp takılıyor tabi babam kendinde değil ki cevap versin adam. 

Bu arada yanında bir aile dostumuz çıkarmaya gidiyor çıkarken de 2000 TL para alıyorlar. Tabi bizim haberimiz yok, ellerine verdikleri bir boş makbuz biz Sağlık Bakanlığı’na şikayetimizi bulunduk,  buraya da yazdım,   çünkü bu tür fırsatçılar her yerde var. Daha önceleri de başımıza geldi. Bu tür hastane olayları sonradan yanlışlık olmuş beyefendi deyip özür üstüne özür dileyenler oldu. Hastaya kullanmadıkları ilacı bile faturanızda görebilirsiniz.

Size tavsiyem, bir özel hastaneye gitmeden veya gittikten sonra ödemeniz gereken muayene ücreti ve katılım payını şuradan sorgulamanız. Eğer hiçbir tetkik yapılmamışsa, nereye giderseniz gidin en fazla SGK’nın ödediğinin 2 katı muayene ücreti vermeniz gereklidir. Ama ülkemizde özel hastaneler esnaflık usülü işletildiği için ve denetlenmediği için hastalardan fazla para alınmakta. Burada suçu asla doktorlara yüklemiyorum, zira hastane sahiplerinin ve müdürlerinin %95’i doktor değil. Büyük hastanelerin çoğunluğu ise (Medical Park vs.) bazı siyasilere ait. Siyasete girmek istemiyorum. Link: https://gss.sgk.gov.tr/SaglikHizmetSunuculari/pages/ilaveUcretHesaplama.faces Ödemiş olduğunuz fazla ücreti geri de alabilirsiniz. Zira ödemezlerse, şikayet ettiğiniz takdirde SGK, hastaneye yüklü miktarda ceza kesmekte.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
 
Güneş lekeleri nasıl geçer?
  • NİSAN 28, 2020
  • 59 görüntülenme
 
Siyah nokta temizleyici 5 doğal yöntem
  • NİSAN 28, 2020
  • 64 görüntülenme
 
Hamilelik lekeleri için bitkisel çözüm!
  • NİSAN 28, 2020
  • 65 görüntülenme
 
Leke giderici 8 etkili krem
  • NİSAN 28, 2020
  • 58 görüntülenme
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.