Bayramda Tatlı Yiyerek Zayıflamak Mümkün!

Genetik Adam®
Bayramda Tatlı Yiyerek Zayıflamak Mümkün!
Spread the love

Hepimizin evinde tatlı tatlı bayram telaşı başladı. Kimimiz bayram tatilini sevdiklerini ziyaret ederek geçirme planı yaparken kimimiz de tatil planı hazırlığında.. Her iki planında ortak noktası rutin hayata geri dönecek olmamız. Bu rutinin parçası olan sarmalar, tatlılar, börekler ise bayram boyunca karşımıza çıkacak olan gıdalardan..

En Önemli Nokta Dengeyi Kurmak

İnsan daima yediklerinin toplamıdır. Bayram boyunca yediğiniz gıdaları dengelemeyi, ufak matematik hesabı yapabilirseniz kilo almadan keyifle bayramı geçirmeniz mümkün.

Kahvaltınızı yapın. Sabah kahvaltı ile güne başlayıp devamını sağlıklı gıdalarla tamamlamak oldukça önemli. Bayram ziyaretleri yapacaksanız kahvaltınızı hafif geçirmeye dikkat edin. Ziyaretlerde ikramlar kültürümüzün bir parçası olduğu için kahvaltıda ekmek grubuna yer vermeyin.

Bayram ziyaretlerinde porsiyonlara dikkat. Gün içinde birden çok bayram ziyareti yapacaksanız her bir ziyarette mutlaka ikramlar ve ısrarlarla karşılaşacaksınız. İlk ziyaretinizde önünüze gelen ikramın yarısını yiyin. Ağdalı, şerbetli tatlılardansa sütlü tatlılar tercih etmeye çalışın. Bir sonraki ziyaretinizde miktarı daha da azaltın. Tadımlık alarak tabağınızı bırakın. Börek veya sarma ikramı olursa ikisinden birini tercih edin. Onlarda da porsiyonun yarısını aşmamaya özen gösterin. Ramazan sonrası öğünlerde aniden karbonhidrat ağırlıklı yükleme yapmak midenize ve hatta bedeninize ağır gelir unutmayın.

Çay kahve tüketimini sınırlandırın. Gün içinde toplamda 2 fincan çay ve 2 fincan kahveyi aşmamaya özen gösterin. Her bir içtiğiniz çay ve kahve fincanının yanında mutlaka 1 su bardağı ekstra su için. Çay ve kahve su ihtiyacınızı karşılamaz aksine diuretik etkisi sebebiyle  vücudunuzun susuz kalmasına sebep olur.

Akşam sebze yemeği tercih edin. Akşam yemeğini hafif geçirmek adına zeytinyağlı sebze yemeği ile birlikte 1 su bardağı kefir veya yoğurt tercih edin. Yanında mutlaka bol yeşillikli salata eşlikçiniz olsun. Salatanızın içerisine peynir dilimleyerek protein alımınızı da arttırmanız mümkün.

Hareketlenin. Artan öğün sayısı, ikramların cazip gelmesi ve öğünlerin miktarının kaçması… Üç günlük bayram deyip geçmeyin. Kilo kontrolünüzü elden bırakmamak adına mutlaka tempolu yürüyüşlerle aktivitenizi artırın. Mümkünse aktif bir şekilde spor yaparak metabolizmanızın aktif kalmasına yardımcı olun.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
 
Güneş lekeleri nasıl geçer?
  • NİSAN 28, 2020
  • 48 görüntülenme
 
Siyah nokta temizleyici 5 doğal yöntem
  • NİSAN 28, 2020
  • 48 görüntülenme
 
Hamilelik lekeleri için bitkisel çözüm!
  • NİSAN 28, 2020
  • 50 görüntülenme
 
Leke giderici 8 etkili krem
  • NİSAN 28, 2020
  • 45 görüntülenme
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.