Şuanda Bu Konudasınız
Anasayfa > Teknoloji > PR Değeri Yüksek Site Bulmak

PR Değeri Yüksek Site Bulmak

Pr-değeri-Yüksek-siteler

PR değeri yüksek, süresi bitmiş domain bulmak çoğu webmastercı için önem teşkil etmekte. Nedeni ise siteye biraz çalışma yaptıktan sonra footer link yada tanıtım yazısı yayınlayarak siteden gelir etmekte. Bunun ile ilgili bir çok site mevcut. Örnek vermek gerekirse ;Snapnames , Godaddy ,  Namejet ve Pool  gibi. Bu sistemlere backorder sistemi denilmekte.

Eğer aradığınız gerçek anlamda kaliteli, PR değeri ve Alexa sıralamalarında iyi yerlerde olan site ise bununla ilgili yukarıdaki sitelere üye olmanız gerekli. Bir nevi domain yakalama sistemidir. Kullanıcılar yakında düşecek jenerik domain almaka için çok fazla emek harcarlar. Çünkü jenerik bir domainin alıcısı çok fazladır. aabc.asd diye bir siteyi almak istiyoruz. Domain süresi dolmak üzerinde eğer ki diğer kullanıcılar tarafından talep edilmediyse normal fiyattan alabiliyorsunuz. Ama bu site için sizin gibi sırada bir çok kullanıcı var ise bu sefer açık arttırma olayı devreye giriyor. Açık artırma mantığı şu şekilde işliyor. Teklif veriyorsunuz sizden üstüne teklif var ise süre dolduğundan en yüksek teklifi veren sitenin yeni sahibi oluyor.

Sonuç olarak her zaman takip ediyor olmanız gerekiyor. Jenerik olmayıp ta PR değeri yükse bir çok site mevcut. Basit şekilde siteleri alabiliyoruz.

Konuyla ilgili önemli bir bilgi vermekte gerekirse, PR değeri yüksek görünen siteler çoğu zaman sahte değer almakta. PR sorgulama sitelerinde mutlaka sorgulatıp iyi analizlerden sonra almaya karar vermelisiniz.

Facebook Yorumları

Bu Konuyu Paylaşabilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

Top