Pazarlama Stratejileri İçin Google Analytics Nasıl Kullanılır?

by:

seo

Web, yeni girişimlerle birlikte gelecek vaat eden iş fikirleri için yeni bir yerdir. Ancak, bugünlerde birçok insan iş fikirlerini genişletmek için aynı eski ilkel araçlara bağlı kalmıyor. Bin yıllıkları düşünelim, çoğumuz internette ve çoğumuz bile satış yaptığımız kişisel bloglar, vloglar ve çevrimiçi alanlarımız var. İnternet para ve geçim sağlamak için potansiyel bir yerdir. Araştırma ve analiz, pazarlama stratejilerini geliştirmek ile birlikte işimizin büyümesini değerlendirmede önemli bir rol oynamaktadır. Zayıf noktalarımızı analiz ederek, kendimizi bu zayıf alanları tedavi etme ve başarımızın şansını artırma fırsatını veriyoruz. Web analizi, web trafiğine erişmenize ve bunları geliştirmenize, etkinliğini artırmanıza yardımcı olur.

Google Analytics’i Etkili Olarak Nasıl Etkiler?

Pazarlama Stratejileri İçin Google Analytics Nasıl Kullanılır?

analitiği

1. Google Analytics 360 paketi

Özellikle işletmeler için oluşturuldu, size daha iyi bir müşteri deneyimi sunmayı iddia ediyor. Bu hizmet, AdWords ve diğer medya çözümleriyle entegrasyona katılarak daha yeni müşteriler bulmanızı sağlar. Merkezi bir hesap yönetiminde çalıştığı için, tüm ürün listenizdeki erişim ve izinleri kontrol etmek acısızdır. Aldığınız veriler tamamen gerçek zamanlı.

Bazı özellikler aşağıda listelenmiştir:

1. Google’dan 24 × 7 müşteri desteği alırsınız.

2. Ana standart Google Analytics’in Kurumsal sürümü ile, Google uzmanlarından eğitim alma, uygulama desteği, denetim ve çok daha fazlasına sahip olursunuz.

3. Fiyatlandırma ağırlıklı olarak ağırlıklandırılmış gibi görünüyor. 150.000 $ / yıl!

2. Google Analytics Standardı

Web deneyimlerinizi web sitenizin içeriğiyle birlikte ölçmek ve genel çevrimiçi deneyiminizi arttırmak için, bu kesinlikle sizin için amaçlanmıştır. Girişiniz nispeten daha küçükse ve herhangi bir profesyonel yardıma ihtiyaç duymuyorsa, Google standart analizine sadık kalabilirsiniz. Ücretsizdir ve web metriklerinizi denetlemek ve düzenlemek için birden fazla araçla birlikte gelir.

Bazı özellikler aşağıda listelenmiştir:

1. Az miktarda müşteri ve sınırlı ciro ile çalışan işletmeler için geliştirilmiştir.

2. Profesyonel bir yardım olmadan web trafiğinizi kendiniz değerlendirmek için araçlar.

3. Tamamen ücretsiz ve Google Analytics Premium 360’a kıyasla sınırlı imkanlara sahiptir.

Web sitenize dahil etmek istediğiniz hizmete karar verdiğinizde, en sonunda kayıt ve kurulum işlemlerine geçebilirsiniz.

Google Analytics İşletmenize Nasıl Yardımcı Olacak?

1. Ayrı Birleştirilmiş Pano

Gösterge tablonuzu tercihinize göre düzenleyebilir ve düzenleyebilirsiniz. Sadece kendi performansını artırmak için hedeflemek istediğiniz belirli bir alan olduğunu düşünelim. Bunu seçebilir ve kontrol panelinize ekleyebilirsiniz, böylece istediğiniz zaman ona bakabilirsiniz.

Benzer şekilde, çeşitli panolar oluşturabilir ve bunlara birden fazla widget ekleyebilirsiniz. Pano size net bir ölçüm ve size en çok önem veren alanın genel performansını sağlayacaktır. Ayrıca, aralarında bir ilişki olup olmadığını ve performansınızı nasıl etkileyebileceğini görmek için birden fazla gösterge tablosu arasında da karşılaştırma yapabilirsiniz.

2. Ziyaretçilerinizle Kendinizi Tanışın

Ziyaretçilerinizin nereden geldiğini, web sitenizde ne kadar kaldıklarını, her sayfada geçirdikleri süreyi ve ilgili tüm şeyleri ne kadar zahmetsizce görebilirsiniz. Bu, daha iyi olmanıza yardımcı olacaktır çünkü size halkın görmeyi tercih ettiği şey hakkında bir fikir verecektir. Hedef kitlenizi hedeflemek ve okumak, hedefinizin tamamlanmasına doğru bir adım daha yaklaşmanızı sağlar.

3. Zayıf Sayfalarınızı ve İçeriğinizi Tanıma

Zayıf performans gösteren sayfalarınızı tanımlayarak kitlenizin neyin tatminsiz kaldığını öğrenebilirsiniz. Bir okuyucu çok fazla yapışmazsa, muhtemelen web sitenizden bir hayal kırıklığıyla çıkıyorlar. Aynı zamanda aradıkları şeyi almadıkları anlamına da geliyor. Google Analytics sayesinde, ziyaretçilerinizin web sitesinde ne aradığını bile görebilirsiniz. Zayıf alanları belirleyerek, kendinizi doğaçlama yapmak ve gelecekte aynı hataları önlemek için daha fazla alan ayırırsınız.

4. Kullanıcı Dostu Web Sitesinin Değerini Belirleme

Google Analytics ile, okuyucularınızın kaçının bir web sitesinden bir mobil cihazdan eriştiğini öğrenebilirsiniz. Yüzde yüksekse, mobil uyumlu bir web siteniz olmalıdır. Bir cep telefonunda çalışan bir arayüze sahip olmak, ziyaretçilerinize kolaylık sağlayacaktır. Bu hizmeti gerçekten ekledikten sonra öğreneceğiniz birkaç şey var. Tüm küçük ayrıntılar ve değişiklikler, işletmeniz için potansiyel olarak daha büyük bir başarı oranına katkıda bulunabilir.

5. Sosyal Medya Popülerliğinizi Değerlendirin

 

Pazarlama Stratejileri İçin Google Analytics Nasıl Kullanılır?

SharePoint Panosu Social_Media Grafikleri

Kendi online kişisel  asistanına sahip olmak gibi  . Sosyal medyada popülerlik düzeyinizi öğrenirsiniz, bir dizi beğeni, paylaşım, Google, Facebook ve diğer sosyal hesaplarınızda aldığınız sonuçları takip eder. Bu, kendinizi notlandırmanıza ve sosyal ağ siteleri arasında nasıl bir mesafe olduğunu belirlemenize yardımcı olur.

6. Hemen Çıkma Oranınızı Bilin

Hemen Çıkma Oranı, web sitesini ziyaret eden ancak bunu değerlendirmek için yeterli zaman harcamayan kullanıcıların sayısıdır. Web içeriğini ayrıntılı bir şekilde görüntülemeden, kullanıcılardan kaçan kullanıcı sayısını öğrenebilirsiniz.

En alt satırda, Google Analytics’in çeşitli şekillerde size yardımcı olabileceği ve fikrinizi yönlendirmek ve artırmak için sayısız özelliği vardır. İş fikirlerinizi arttırmak için ihtiyaç duyduğunuz  zamandır

 

 

Facebook Yorumları

Bu Konuyu Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir