STALKER 2, Unreal Engine Oyun Motorunu Kullanacak

STALKER 2, Unreal Engine Oyun Motorunu Kullanacak
Spread the love

STALKER 2 geliştiricisi GSC Game World oyunun Unreal Engine teknolojisinden faydalanacağını resmi olarak açıkladı. Bu seçimde özellikle Unreal Engine’in modlama yeteneklerinin etkili olduğu düşünülüyor. Öte yandan geliştiriciler, bu kararın oyunun Epic Games Store platformuna özel olacağı anlamına gelmediğinin altını çiziyor.

Mayıs 2018 tarihinde geliştirme aşamasında olduğu duyurulan oyunun 2021 yılında piyasaya sürülmesinin planlandığı paylaşılmıştı. Tarih konusunda yeni bir detay ise verilmiyor. Daha önce çıkan STALKER oyunları olan Shadow of Chernobyl, Clear Sky ve Call of Pripyat’ın ise X-Ray Engine ile geliştirilmiş olduğunu hatırlatalım. Bu motor görsel efektler anlamında başarılı olsa da çok fazla sorun yaratıyordu.

STALKER modlama topluluğu ise hala aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. 2010 tarihli Call of Pripyat geçtiğimiz ay 3.0 yeniden yapım modu alarak UltraHD kaplamalar, gelişmiş modeller, havalar, parçacıklar, gölgelemeler, işlem sonrası efektler, sesler ve kullanıcı arayüzüne kavuştu. Gunslinger adlı başka bir mod ise oyunun silahlarının gelişmiş animasyonlar ve gerçekçi davranışlar kazanmasını sağlıyor.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.