PUBG’ye Gelecek Olan 6.2 Güncellemesiyle Ölüm Maçı Modu Gelecek

Genetik Adam®
PUBG’ye Gelecek Olan 6.2 Güncellemesiyle Ölüm Maçı Modu Gelecek
Spread the love

    Oyun sektörünün son zamanlardaki en popüler oyunlarından birisi olan PlayerUnkown’s Battlegrounds günümüzün en popüler battle royale oyunlarından birisi durumunda. Her ne kadar bu kadar önemli bir konumda bulunsa da geliştiriciler, oyuncuları daha fazla memnun etmek için sürekli olarak yenilik yolları arıyor. Oyunun geliştiricisi PUBG Corp. yayınlayacakları güncellemelerde hangi yeniliklerin bulunacağını açıkladı.

     Önümüzdeki günlerde PUBG için yayınlanacak 6.2 içerik güncellemesiyle birlikte PC ve konsol platformlarına gelecek olan Arcade özelliğini ve Ölüm Maçı modunu oyuncularla paylaştı. Oyuna gelecek yenilikler arasında en dikkat çekeni Ölüm Maçı modu oldu. Oyunun kendine ait mekaniklerini bu modda da sürdüren PUBG Corp, oyunculara sürekli olarak aksiyon yaşatabilecek 8v8 savaşlar sunacak. Dikkat çeken bir başka detay ise Ölüm Maçı modunda oyuncuların klasik PUBG haritalarından oluşan savaş alanlarında mücadele verecek olması.

     Ölüm Maçı modunun detaylarına gelecek olursak, oyuncular 8V8 takımlar halinde savaşacaklar. Oyuncuların yalnızca FPP modunda savaşabildikleri modda her ölümden 5 saniye sonra tekrar oyuna dönebilecekler ve klasik PUBG oyunlarında olduğu gibi oyuncular yere yıkılmayacak. Yeniden canlandıktan sonra ise oyuncular belli bir süre hasar almayacaklar ve takım arkadaşları dost ateşi kapalı olduğu için birbirlerine hasar veremeyecekler.

         Gelecek modun bir başka detayı ise adam öldürdükçe dolacak olan enerji çubuğu olacak. Her rakip öldürdüğünüzde veya asist yaptığınızda enerji çubuğunuz donacak ve sağlığınız yenilenirken enerji çubuğunuz tekrar tükenmeye başlayacak.

     Oyuncular Ölüm Maçı modunda popüler 4 PUBG haritasından 7 farklı savaş alanında savaşacaklar. Oyuncuların bu modda oynayabilecekleri savaş alanları listesi ise şu şekilde:

  • ERANGEL – Stalber, Sosnovka Military Base
  • SANHOK – Paradise Resort, Docks
  • VIKENDI – Podvosto, Peshkova
  • MIRAMAR – Campo Militar

      Ölüm maçında bulunacak olan skor tablosu, Counter Strike gibi oyunlardan alışkın olduğumuz şekilde gözükecek. Yani oyuncuların öldürme sayıları, asist sayıları ve çoklu öldürmelere ait istatistikler bulunacak. Oyuncular, her kazandığı oyundan sonra puanlar kazanacak ve bu puanlardan BP’ler elde edebilecek. Savaş esnasında ise oyuncular haritayı açarak Canlanma Kitlerini ve skor tablosunu görebilecek.

Ölüm Maçı Modu Tanıtım Videosu

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.