PlayStation 5, Xbox Series X darbesi ile karşı karşıya!

PlayStation 5, Xbox Series X darbesi ile karşı karşıya!
Spread the love

Sony’nin yeni oyun konsolu PlayStation 5 hakkında bugüne kadar ortaya çıkan raporların tamamında performansı ile adeta rakipsiz olacağı belirtiliyordu. 2020 yılına girmemize saatler kala ortaya çıkan rapora göre durum pek öyle değil.

Teknik veriler ile konuşmak gerekirse: Birkaç aydır PlayStation 5’in 9 Tflops işlem gücüne sahip olacağı söyleniyor. GitHub’daki kaynak kodları inceleyen Digital Foundry bu bilginin doğru olduğunu bir kez daha dile getirdi.

PlayStation 5, Xbox Series X’in gerisinde kalacak

Bu kapsamda sekiz çekirdekli Zen 2 işlemciden güç alan ve GDDR6 belleğe ev sahipliği yapan PS5, Xbox Series X’in bir tık gerisinde kalacak. Bunun nedeni ise Xbox Series X’in işlem gücünün 12 Tflops olması.

Digital Foundry cihazlarda yer alan donanımların birkaç yıllık bir çalışmanın sonucu olduğunu ve şu anda saat hızları dışında bir değişim yaşanmasının mümkün olmadığını belirtiyor.

Bu kapsamda Microsoft’un geçtiğimiz haftalarda sürpriz bir şekilde tanıtımını gerçekleştirdiği Xbox Series X liderlik koltuğuna oturacak gibi görünüyor. Gibi diyoruz, zira her iki konsolun tanıtılmasına uzun bir süre var. Özellikle Sony kafaları karıştırmaya çalışıyor olabilir.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.