PlayStation 5 geliştiricileri için ilginç iddia!

PlayStation 5 geliştiricileri için ilginç iddia!
Spread the love

Geçtiğimiz günlerde Series X konsolunu tanıtan Xbox’un en büyük rakibi, 2020 yılında çıkacak olan Sony PlayStation 5. Eski Sony başkanı Yoshida’ya göre, PlayStation 5 oyun geliştirme konusunda en büyük kolaylığı sağlayan konsol olacak. Bu konuda birçok geliştirme yaptıklarını söyleyen Yoshida, PlayStation 5 geliştiricileri için basitliğin en önemli faktör olduğunu belirtti.

Sony PlayStation 5 geliştiricileri için mutlu haber

Eski PlayStation Başkanı Shuhei Yoshida’ya göre, oyun geliştirme kolaylığı söz konusu olduğunda PS5 başka bir seviyede. Eskiye dönüp bakıldığında ise, PlayStation 3 bu konuda gerçekten kötü seviyedeydi. Çeşitli geliştiriciler, konsolun mimarisinin oldukça dik bir öğrenme yapısına sahip olduğundan şikayet etmişlerdi. Üstelik birçoğu, PS3’ün donanımından tam olarak faydalanamadığını açıklamıştı.

Yazılım ve donanım arasındaki uyumun, en önemli faktör olduğunu söyleyebiliriz. Bir konsol veya bilgisayar ne kadar güçlü donanıma sahip olursa olsun, yazılım ile uyumlu çalışamıyorsa yeterli performans alınamayacaktır. Sony’de, geliştiriciler için erişilebilirliğin önemini kabul etti ve son Dengeki PlayStation sayısında Shuhei Yoshida, yaklaşan PS5 için oyun geliştirmelerinden bahsetti.

Konuyla ilgili Yoshida “PlayStation 3, 25 yıllık tarihimizde en zorlu süreçlerden birisiydi. Oyun geliştirme konusundaki zorluk dikkat çekiciydi. Ancak PS5, oyun geliştirme konusunda daha önce hiç görülmemiş bir seviyede.” açıklamalarında bulundu.

Belirtilenlere göre, donanımın çok daha etkili kullanıldığı bir konsol ile karşı karşıya kalacağız. Bu da konsolun vaat ettiği gücün büyük bir çoğunluğunun kullanılacağı anlamına geliyor. Ancak Xbox Series X’de çok güçlü bir konsol. Geçtiğimiz günlerde konsolun geliştiricisi birçok açıklamada bulunmuştu. 2020 yılı, oyuncular için heyecan verici geçeceğe benziyor.

Siz PlayStation 5 hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.