GTA 6 hakkında yeni bilgiler sızdırıldı

GTA 6 hakkında yeni bilgiler sızdırıldı
Spread the love

GTA 6 sızıntı haberle tekrar gündeme geldi. Rockstar Games‘te çalıştığını iddia eden bir Reddit kullanıcısı GTA 6 hakkında yeni bilgiler duyurdu. Büyük haritada iki büyük şehir olacak oyununun, şehir isimleri paylaşıldı. Şehirlerden biri olan Carcer City‘nin çok büyük olduğu ve oyuncuların içinde kaybolacağı iddia edildi.

GTA 6 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor

Oyun severlerin merakla beklediği oyunlar arasında olan GTA 6 için dedikoduların ardı arkası kesilmiyor. Şimdi de Reddit‘te, Rockstar Games‘te Red Dead Redemption 2 ve GTA 6‘nın yazılımsal testlerinde çalıştığını iddia eden kişi tarafından bir paylaşım yapıldı. Reddit moderatörleri tarafından kısa zamanda silinen paylaşımda, oyun hakkında birçok bilgi paylaşıldı. Eğer bilgiler doğruysa oyuncuların beklediğine değecek. Çünkü büyük oyun haritası ve daha çok karakter ile karakterlerin arasında akrabalık ilişkileri bulunacak.

Sonuna geldiğimiz sene içinde duyurulması beklenirken, Rockstar Games yeni oyununu hakkında herhangi bir şey paylaşmadı. GTA 5 ile büyük ivme kazanan şirket, Red Dead Redemption 2 ile başarısını sürdürmüştü. GTA 6 ile başarısını arttırmak isteyen Rockstar Games, oyun için yoğun çalışmalara devam ediyor.

Reddit’te yapılan paylaşımda, ilk olarak oyunun sahip olacağı harita detaylarına değinildi. 2 büyük şehirle birlikte toplam 3 bölgenin yer alacağı iddia edildi. Şehirlerden birinin isminin “Vice City” diğeri ise “Carcer City” olacağı belirtiliyor. Vice City geçmişte olduğu gibi Miami, Carcer City ise Boston şehrine bürünecek.

Paylaşımın devamında oyun haritasının çok büyük olduğu belirtildi. Öyle ki, bir metropol olan Carcer City‘de oyuncular çok kolayca kaybolacak. Oyun içi zamanın da daha çok şehirde geçtiğini aktaran iddia sahibi, ABD’ye ait tarihi detayların oyun içinde yer aldığını söyledi. Ayrıca şehir haritasında birçok çekici detayın yer aldığını belirtti.

Büyüklükle birlikte oyun içinde farklı hava durumu senaryoları da yaşanacak. Örneğin şehirlerden birinde yağmur yağarken, diğerinde hava günlük güneşlik olabilecek. Bu da oluşturulan sanal dünyanın daha da beğenilmesini sağlayacak.

GTA 6 karakterleri

GTA 5 ile gelen karakter zenginliğinin beğenilmesiyle birlikte Rockstar Games, aynı sistemi GTA 6 için de uygulayacak. Seçilebilecek olan karakterlerin ikisinin kardeş olabileceği de söyleniyor. Bunun doğruluğu düşük ihtimal olsa da karakterlerden birinin gizli polis olabileceği de iddia edildi.

Oyun içi hikayelere de el atan firma, oyuncuları görevi yapmaya zorlayamayacak. Böylelikle oyun içinde özgür bir deneyim yaşanacak. Red Dead Redemption 2‘deki görevlerden dolay oyunculardan yoğun şikayet alan Rockstar Games, sistemi değiştirerek oyuncuların beğenisini kazanmayı amaçlıyor.

Reddit’te ortaya çıkan bilgiler birer iddia olsa da oyuncuları epeyce heyecanlandıracak gibi görülüyor. GTA 6 sızıntı haberleriyle oyunu bekleyenlerin merakı giderek artıyor.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.