Death Stranding Sonunda Geliyor! İşte Efsane Olması Beklenen Oyunun Çıkış Tarihi, Konusu ve Bilmeniz Gereken Her Şey

Genetik Adam®
Death Stranding Sonunda Geliyor! İşte Efsane Olması Beklenen Oyunun Çıkış Tarihi, Konusu ve Bilmeniz Gereken Her Şey
Spread the love

Death Stranding yıllardır beklenen bir PlayStation Exclusive oyunu. Efsane yapımcı Hideo Kojima’nın ellerinden çıkan Death Stranding, büyük ihtimalle oyun tarihine geçecek oyunlardan birisi olacak. Peki Death Stranding ne zaman piyasaya çıkacak? Oynayan yıldız isimler kim? İşte tüm detaylar, bilmeniz gereken şaşırtıcı bilgiler!

Tarihin en büyük oyun yaratıcılarından olan Hideo Kojima’nın yıllardır beklenen oyunu Death Stranding’in çıkış tarihi sonunda açıklandı: 8 Kasım 2019!

Hideo Kojima 2015’te dev oyun şirketi Konami’den ayrılarak Kojima Productions adında tek çalışmalar yapmaya başlamıştı. Bu 4 yıl içerisinde ilk oyunu Death Stranding olacak! Kojima 1986’da girdiği Konami ile başladığı efsane Metal Gear serisini 2015’e dek sürdürmüştü. Ayrıca sadece demosu ile bile hayran bırakan ünlü Silent Hill P.T oyununu da yarıda bırakmıştı.

Death Stranding’in hem cutscene hem de oynanış videosundan oluşan 9 dakikalık trailer’i yayınladığı gün içinde 4 milyon izleyiciyi geçti!

Oyun 2016 E3 fuarında duyurulmuştu.

Oyunda Norman Reedus, Mads Mikkelsen, Léa Seydoux gibi yıldız oyuncuları göreceğiz!

Oyunda filmlerden yakından tanıdığımız bu isimleri görmek bambaşka bir hava katacak, buna eminiz. Özellikle başrol için Norman Reedus, fazlasıyla karizmatik bir isim değil mi?

Peki oyunun olayı ne olacak? Yakın bir gelecekte geçen Death Stranding’te Dünya’yı sarsan gizemli patlamalar nedeniyle doğa üstü olayların başlıyor.

Dış dünyadan gelmiş yaratıklar ve devasa bir yok oluşla karşı karşıya olan insanoğlunu kurtarmak perişan haldeki yeryüzünde düşmanlara karşı savaşan Sam Porter Bridges’e bağlı!

Oyun tarihinin en karizmatik kötü adamı?

Mads Mikkelsen, Hollywood’un en başarılı oyuncularından biri. Hannibal, The Hunt, Polar gibi yapımlardaki performansları ile dikkat çeken Mikkelsen, Death Stranding’te Cliff rolünde kötü adamımızı canlandıracak. Bizce oyun tarihindeki en karizmatik kötü adam olmaya şimdiden aday!

PC oyuncularına iyi haber: PlayStation’da çıktıktan bir süre sonra bilgisayarlar için de yayınlanabilir!

Henüz bu sadece bir dedikodu. Bir PlayStation Exclusive oyunu olarak çıkacağı bilinen Death Stranding’in belli bir süre sonra bilgisayar versiyonunun da piyasaya çıkacağı söyleniyor. Daha önceden de, GTA 5 gibi, benzer durumlar yaşanmıştı ancak PS özel oyunları genel olarak bilgisayara uyarlanmıyor.

‘Bu daha önce benzerini oynamadığınız bir şey olacak!’

Bu sözler Hideo Kojima’ya ait. Oyunun insanları çabucak alışacağı ancak 1-2 saat oynadıktan sonra diğer oyunlardan farklı bir şey bulacaklarını aktarıyor ünlü yapımcı.

Kendisine güvenimiz tam, bakalım gerçekten de Death Stranding bir efsane mi olacak, yoksa bir hayal kırıklığı mı?

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.