4K 60 FPS HDR Destekli Harici Oyun Kayıt Cihazı Piyasaya Çıkıyor

4K 60 FPS HDR Destekli Harici Oyun Kayıt Cihazı Piyasaya Çıkıyor
Spread the love

Tüketici Elektroniği Fuarı gelecek ay başlayacak ve bu da birçok ürün duyurusunun yaklaştığı anlamına geliyor. Muhtemelen duyurulacak ürünlerden biri de 4K HDR akışını saniyede 60 kare hızında yakalama desteği sunan yeni bir video yakalama cihazı olacak.

AverMedia, Twitter’da 2020’yi işaret eten bir tweet paylaştı. Şirket, açıklamanın CES’te gerçekleşeceğini özellikle belirtmedi, ancak cihazın bu etkinlikte duyurulacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Yeni ürün, geçen yıl tanıtılan Live Gamer Ultra’nın yükseltilmiş bir versiyonu olacak gibi görünüyor. Live Gamer Ultra 4K HDR akışlarını kaydetme desteğini sunabiliyor, ancak bu modda sadece 30 FPS’de kayıt yapabilme yeteneğine sahip. Ek olarak 1080P’de 240 FPS’ye kadar olan kare hızları da tercih edilebiliyor.

4K çözünürlükte 60 FPS kayıt yapabilecek harici cihaz, selefine benzer şekilde orta derecede güçlü bir sistem gerektirecektir. Geçmişte kullanılan Live Gamer Ultra’nın, en az Core i5 6. nesil işlemci ve GeForce GTX 1060 GPU’ya sahip bir masaüstü bilgisayar ile birlikte kullanılması öneriliyordu. Diğer tarafta ise Core i7-7700HQ ve GeForce GTX 1050 Ti gibi özelliklere sahip bir laptopa ihtiyaç duyuluyor. Cihazı masaüstü veya dizüstü bilgisayarınıza bağlamak için bir USB 3.1 Gen1 (5Gbps) kablosuna ihticımız var. Bu değer, yaklaşan aygıtta Gen2 (10Gbps) seviyesine çıkabilir.

  • Android 11 ile 4K Kayıt Sınırı Ortadan Kalkıyor
  • AMD Radeon RX 5600 XT Özellikleri Belli Oldu
  • Intel 10. Nesil Comet Lake-S Masaüstü İşlemcilere Ait Tüm Detaylar
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.