Şuanda Bu Konudasınız
Anasayfa > Aşk ve Sevgi > Mutlu çiftler neden birbirlerini aldatır?

Mutlu çiftler neden birbirlerini aldatır?

ciftler-birbirini-neden-aldatir

Çiftler birbirini neden aldatır? by Zeynep • 05 Haziran 2014 • Erkekler & İlişkiler • 0 Comments
çiftler birbirini neden aldatır

Çiftler birbirini neden aldatır? Dünyada ve ülkemizde de cevabı merak edilen en önemli sorular arasında yer almaya başladı.

Çiftler birbirini neden aldatır? Sorusunun cevabını sizlerle bulmaya çalışırken elbette kendinizin de vereceği özel cevaplar bu durumla karşılaşmamanızı sağlayacaktır. Aldatılma boşanmalarda gün geçtikçe çoğalan bir sebep haline geldi. Türkiye’de boşanmaların kadınlarda yüzde 31’i, erkeklerin yüzde 32’sinin mahkemeye başvurma nedeni aldatma ve aldatılma olarak belirlenmiş.

Erkeklerin aldatma nedeni genetik veya hormonal bir durum olması arkasına sığınılsa da evli de olsa erkek kaçamaklar yapmaktan hoşlanıyor. Evliliği yolunda giden erkeklerde aldatıyor ve bunu gizleme gereği duyarak hem evde olan karısını hem de aşığını idare etmeyi tercih ediyor. Genelde evli erkekler bulunan ortamlarda eşleriyle beraber olduklarında eşlerine iltifatlar ve güzel davranışlarla davranırken toplantı sonrası başka hanımları arayarak ondan hoşlandığını belirtebiliyor. Çiftler arasındaki güven bence çok önemli bir kez yapan unutmayın tekrar tekrar bunu tekrarlayacaktır.

Eşlerini aldatan erkekler genelde yarısı eşiyle mutlu olduğunu belirtiyorlar. Mutlu ve güzel giden bir evlilikte aldatma olmaz diye bir şey söyleyemeyiz. Bazı çiftler bu olayın anlaşılmasıyla ilişkilerinin güçlenmesini sağlarken bazı evlilikleri çıkmaza sokuyor. Evliliği bitiren aldatma faktörünün sadece yüzde 20’si evliliğin bitme sebebi olarak gösteriliyor. Asıl evliliğin bitmesinin sebebi olarak zamanın getirisiyle paylaşacak, ortak bir zevk ya da paylaşımın olmaması birbirinden uzaklaşmalar olduğu belirlenmiş.

Çiftler arasındaki problemlere olumlu çözümlerin bulunması, iletişimi de güçlendirerek ortak noktaları bulmayı amaçlarlarsa evlilikler uzun soluklu ve mutlu geçecektir. Herkesin hayatında roller oynadığı mekanlar vardır. İş hayatında, arkadaşları arasında ve evde buralarda farklı kimliklere bürünüyoruz genelde erkekler yapar bunu farklı ortamlar kişiliklerinde gelgitler yapabilir. Genelde evde yaşlanan ve fazlaca eleştirilen erkekler kendini iyi hissettiren öven hanımlarla evdeki hanımını aldatıyor. Bu davranış evden bir kaçış olabilir fakat bayanlarda evde böyle bir davranışla karşı karşıyaysanız bu tür aldatma ve arayışlar içine girebilir.

Aldatmak ve aldatılmak yerine erkek ve kadınların durup evlilik ve birlikteliklerine bakmaları yanlış giden ya da arayışları, almak ve bulmak istedikleri hakkında problem çözmeye yönelik tutumlarda olmaları gerekir. Bu tarz davranışlar evliliklerin uzun ve yolunda gitmesine sebep olacaktır.

Facebook Yorumları

Bu Konuyu Paylaşabilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

Top