Yüzleri güldürdü: İşte tam ekranlı iPhone tasarımı!

Yüzleri güldürdü: İşte tam ekranlı iPhone tasarımı!
Spread the love

2020 iPhone modellerinde tasarımsal değişikliğe gidileceğini daha önce sizlere duyurmuştuk. Apple’ın aldığı yeni bir patent oldukça dikkat çekiyor. Zira, iPhone X ile çentiği yaygınlaştıran teknoloji devi çentiğe vedaya hazırlanıyor olabilir.

Patent görsellerini detaylı bir şekilde incelediğimiz iPhone 11 Pro gibi standart bir model görüyoruz. Ancak, başta ekran çentiği olmak üzere bazı eksiklikler bulunuyor. Bu durum tam ekranlı iPhone modellerinin müjdesini veriyor.

Tam ekranlı iPhone tasarımı için patent alındı

Hali hazırda piyasa olan modellerdeki kavisli köşelerin aksine cihaz, kare köşeli dikdörtgen ekrana sahip. Ne ekran çentiği, ne de Face ID donanımı bulunmuyor. Standartlaşan güç düğmesi, ses tuşları ve fiziksel bildirim anahtarı bulunuyor.

Bazı kaynaklar bu tasarımın 2020 iPhone modellerine ait olduğunu iddia ediyor. Ancak, bizim düşüncemiz önümüzdeki yıl tanıtılacak olan iPhone modellerinin bu kadar radikal bir değişiklik ile karşımıza çıkmayacağı yönünde.

Dört nesil boyunca ekran çentiğini tercih eden Apple’ın tek seferde silip atması beklenmiyor. Bugüne kadar ortaya çıkan raporlarda, 2020 iPhone modellerinin iPhone 4 ile benzer kenarlara sahip olacağı özellikle vurgulanıyor.

Apple’ın gelecek yıl Eylül ayında iki adet 6.1 inç, bir adet 5.4 inç ve bir adet 6.7 inç olmak üzere dört model tanıtması bekleniyor. Hepsinde 5G desteği olacak. Sizce Apple önümüzdeki yıl iPhone’larda bu tasarımla karşımıza çıkar mı?

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.