WhatsApp 2020’de destek vermeyeceği telefonları açıkladı!

WhatsApp 2020’de destek vermeyeceği telefonları açıkladı!
Spread the love

WhatsApp 2020 yılı ile birlikte hangi işletim sistemi sürümlerine destek vermeyeceğini açıkladı.

WhatsApp 2020’de destek vermeyeceği telefonları açıkladı!

En çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, 31 Aralık 2019 tarihinden itibaren milyonlarca telefondan desteğini çekeceğini açıkladı. Windows Mobile, Android ve iOS işletim sistemlerini kullanan birçok telefonu etkileyecek bu karar bu geceden itibaren uygulanmaya başlanacak.

WhatsApp, geçtiğimiz aylarda Windows Mobile işletim sistemine olan desteğini tamamen sonlandırdığını teknoloji dünyası ile paylaşmıştı. Bununla birlikte 1 Şubat 2020 tarihinden itibaren, iOS 7‘den daha düşük sürüme sahip iPhone modelleri ve Android 2.3.7 sürümünün altındaki akıllı telefonlara da WhatsApp  destek vermeyi bırakacağını açıkladı.

Peki WhatsApp‘ın iOS 7 ve Android 2.3.7 sürümüne sahip telefonlar için destek vermeyecek olması uygulamanın bu işletim sistemlerine sahip telefonlarda kullanımını tamamen durduracak mı? Eğer telefonunuzda bu işletim sitemlerinin belirtilen sürümleri bulunuyor ve WhatsApp uygulaması yüklü ise uygulamayı kullanmaya devam edebileceksiniz. Fakat uygulamayı telefonunuzdan silerseniz veya oturumunuzu kapatırsanız bu durumda WhatsApp yeniden hesap açmanıza izin vermeyecek. Bu duruma ek olarak WhatsApp’ın kullanıcılara sunduğu yeni özellikleri  iOS 7 ve Android 2.3.7 sürümüne sahip telefonlarda kullanılamayacak.

WhatsApp neden eski sistemlerden desteğini kesiyor?

Çok yoğun bir şekilde kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, belirli aralıklar ile destek vermeyeceği işletim sistemi sürümlerini açıklıyor. bu durumun en büyük nedeni ise WhatsApp uygulamasının eski sistemler ile uyumlu bir şekilde çalışmaması ve eski işletim sistemleri sürümlerine sahip telefonların performanslarının uygulamada yapılan güncellemeleri kaldıracak performansı sergileyememesi olarak gösteriliyor.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.