Uygun fiyatlı Google Pixel 4a sızdırıldı!

Uygun fiyatlı Google Pixel 4a sızdırıldı!
Spread the love

Ekim ayında düzenlenen etkinlik ile Google yeni Pixel ailesi mobil cihazlarını tanıtmıştı. Bir süredir farklı sızıntılarla ortaya çıkan uygun fiyatlı Pixel cihazın da donanım ve tasarım özellikleri netleşmemişti. Bugün ise uygun fiyatlı Google Pixel 4a tasarımı belli oldu.

Uygun fiyatlı Google Pixel 4a tasarımı belli oldu!

Google Pixel 3 ve 3XL’ın ardından uygun fiyatlı Pixel 3a modelini de kullanıcılara sunmuştu. Bu yıl da geleneği değiştirmeyerek, yeni uygun fiyatlı Pixel 4a modelini kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. Cihaz bir süredir farklı sızıntılarla karşımıza çıksa da, cihaz hakkında net bilgiler bulunmuyordu. Fakat bugün ortaya çıkan render görüntüleri ile cihaz tasarımsal olarak netleşmiş oldu.

5.7 inç Full HD Plus bir ekran ile gelmesi beklenen Pixel 4a, bugün çıkan tasarımlara göre Google’ın ilk delikli ekrana sahip telefonu olacak. Ön tarafta delikli kamerası, ekranın sol üst köşesine yerleştirilmiş. Ekranın üstünde de hoparlör için bir boşluk bulunuyor.

Telefonun arka tarafına bakacak olursak diğer modellerde olduğu gibi polikarbonat kaplama bizleri karşılıyor. Pixel 4’ün kare şeklinde olan kamera muhafazası de bu cihazdan çıkarılmamış. Ancak cihazda sadece tek bir kamera ve LED flaş bulunuyor. Bazı sızıntılar resimlerde görünmeyen fakat bir sensörün daha olduğunu iddia ediyor. Ana kamera dışında geniş açılı bir sensör de kare kurulum içerisinde bulunabilir.

Kamera dışında arka tarafta bir parmak izi tarayıcısı ve Google’ın G logosu da bulunuyor. Alt kısımda ise USB Type C bağlantı noktası, hoparlör ızgarası ve bir tane de 3.5mm jak bulunuyor. Önceki modellerde olduğu gibi cihazın düğmeleri sağ tarafta; ses düğmesi gövdenin geri kalanıyla aynı renkteyken, güç düğmesi ise turuncu bir renk ile karşımıza çıkıyor.

Beklenen Google Pixel 4a özellikleri

Donanım tarafında birçok özelliği henüz netleşmemiş olsa da cihazın Qualcomm’un Snapdragon 730 işlemci ile gelmesi bekleniyor. Bununla birlikte, 4GB RAM ile de kullanıcılara sunulacak cihaz NFC desteği ve Android 10 işletim sistemi ile kutudan çıkacak. Önümüzdeki günlerde çıkış tarihi ve detaylı özelliklerinin de netleşmesi bekleniyor.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.