Sony, iPhone kamera teslimatına yetişemiyor

Sony, iPhone kamera teslimatına yetişemiyor
Spread the love

Sony iPhone kamerası üretimine devam ediyor. Ancak, Apple tarafından o kadar çok talep yapıldı ki, Sony üretimi yetiştiremiyor. Bunun sonunda Sony iPhone kamera üretiminde 24 saatlik vardiyaya geçiş yaptı.

iPhone kamera üretimi aralıksız devam ediyor

iPhone’larda kamera üretimini üstlenen Sony, güncel cihazlar için de çalışmalara devam ediyor. Apple’ın son çeyrek satış sayısının artmasıyla birlikte, üretimde de kapasite artımına gidildi. Apple, Sony’e verdiği siparişlerle birlikte daha çok iPhone üretip talepleri karşılamayı umuyor. Ancak başarılı kameraların üreticisi Sony, yüksek talebe yetişemiyor. Firma isteği karşılayabilmek için 24 saatlik vardiya sistemine geçti. Ancak bu da talebi tam olarak karşılamış değil.

Tatil günlerde bile çalışan Sony, büyük telefon markalarına ürettiği sensörlerle birlikte şöhretini artırdı. Markalardan gelen talepleri karşılamak için yeni yatırımlara başlayan Sony, 280 milyar Japon yeni ( 2,5 milyar dolar) yatırım yapma kararı aldı. Nisan 2021 itibariyle hizmete başlayacak yeni fabrikayla birlikte gelen taleplerin karşılanması umuluyor.

Sony’nin üretim yönetiminde bulunan Terushi Shimizu yaptığı açıklamada, “Yapılan yöntemler düşünüldüğünde en iyisinin üretim kapasitesini artırmak olduğuna karar verdik. Talepleri karşılayabilmeyi umsak da istemediğimiz gibi bir durum da olabilir. Müşterilerimizden, yetersiz kaldığımız için özür diliyor.” dedi.

Şu anda Sony’nin kamera üretimi yaptığı ana modeller iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max olarak karşımıza çıkıyor. Bu modellere talep yükseldikçe Apple kazanıyor. Aynı zamanda donanım tedarik eden Sony de kazanıyor.

Shimizu açıklamanın devamında, “Ürettiğimiz kamera telefon üreticileri için bir farkındalık oldu. Herkes bu kameralarla çektiği kaliteli fotoğraf ve videoları sosyal medyada yayınlamak istiyor. Sony bu etkileşimde büyük rol aldı.” dedi.

Ayrıca gelecek telefonlar için de mesaj veren Shimizu, Sony tarafından üretile en son ToF sensörlerinin iPhone’lara bulunması için Apple’dan beklenti bulunduğunu söyledi. Devamında ise “Sony yeni bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Bu teknolojiyle birlikte dünyayı üç farklı yoldan göreceksiniz. ToF için görünmez lazer sinyaller yer alan teknoloji, sinyalin geri dönüş süresine göre mesafeyi hesaplıyor. Bu da mobil kameraların daha iyi portre fotoğraflar çekmesini sağlıyor. Ayrıca mobil oyunlara uyarlanabilecek olan kamera ile birlikte sanal karakterler daha gerçekçi görünüme sahip olacak. Eğer sensör önde kullanılırsa, daha iyi Animoloji elde edilebilecek.” dedi.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.