SD 765 rakibi: MediaTek Dimensity 800 duyuruldu

SD 765 rakibi: MediaTek Dimensity 800 duyuruldu
Spread the love

MediaTek geçtiğimiz ayın sonunda 5G desteğine sahip olan üst seviye mobil işlemcisi Dimensity 1000 5G‘yi tanıtmıştı. Bu işlemci doğrudan Snapdragon 855’e rakip olurken bu kez MediaTek’in yeni işlemcisi: Dimensity 800 duyuruldu.

MediaTek’in yeni işlemcisi orta seviye telefonlara güç verecek. Bu işlemcinin kullanıldığı telefonların önümüzdeki yılın ikinci çeyreğinde piyasaya sürüleceği belirtilirken, MediaTek Dimensity 800 özellikleri henüz resmi olarak açıklanmadı.

MediaTek Dimensity 800 özellikleri nasıl olacak?

İşlemcinin duyurusu MediaTek Ürün İletişim Konferansı‘nda gerçekleştirilmiş olsa da, yukarıda belirttiğimiz gibi özellikler henüz açıklanmadı. İşlemcinin önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde piyasaya sürüleceği belirtiliyor.

Bu kapsamda MediaTek’in yeni orta seviye işlemcinin özelliklerini öğrenmek için bir süre daha beklememiz gerekiyor. Şirketin yaptığı açıklamaya göre bu işlemci orta – üst seviye telefonların performans ihtiyacını fazlasıyla karşılayacak.

Sızıntılara göre Dimensity 800’de iki adet Cortex A76 ve altı adet Cortex A50 serisi işlemci çekirdeği yer alacak. 5G bağlantısını sağlamak için Helio M70 modem kullanılacak. İşlemcinin MT6873 model numarasını taşıyacağı belirtilirken, kısa süre önce tanıtımı gerçekleştirilen Snapdragon 765’i hedef alacağı düşünülüyor.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.