Samsung’a kötü haber: Apple düğmeye basıyor

Samsung’a kötü haber: Apple düğmeye basıyor
Spread the love

iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerinde kullanılan OLED ekranların yüzde 90’ını, Apple’ın ana rakibi ve en büyük telefon üreticisi olan Samsung sağlıyor. Kalan iPhone ekranları ise LG Display tarafından tedarik ediliyor.

iPhone 11 ekranı ise LG Display, Japan Display ve Sharp olmak üzere toplam üç üretici tarafından sağlanıyor. Apple ve Sharp, Japan Display’den LCD panel üretim tesisi satın almak için görüşmelere devam ederken teknoloji devi, Samsung Display’e olan bağımlılığını minimum seviyeye indirecek gibi görünüyor.

iPhone ekranları konusunda Samsung’a kötü haber!

Apple’ın BOE tarafından üretilen ekranları iPhone modellerinde kullanmak için testlerine ve belgelendirme sürecine devam ettiğini sizlere duyurmuştuk.

Güney Kore’de yayınlanan yeni bir rapora göre: Önümüzdeki yıl iPhone modelleri için BOE’den 45 milyon, LG Display’den 26 milyon ve Samsung’dan 150 milyon ekran tedarik edilecek. Bu yıl Samsung’dan 230 milyon ekran tedarik edildiğini dikkate aldığımızda önümüzdeki yıl Samsung için ciddi bir düşüş yaşanacak.

Tahmin edebileceğiniz gibi Apple ilk defa BOE ile çalışmayacak. Son iki yıldır BOE’den LCD ekran satın alan teknoloji devi bu ekranları iPad ve Macbook’da kullanıyor. Apple’ın BOE’ye geçiş yapması iki konuda büyük etki yaratacak.

Birincisi BOE, Apple’dan büyük bir destek alacak. İkincisi ise daha uygun fiyatlı ekranlar üretildiği için Samsung’a kıyasla BOE’ye daha az ödeme yapılacak. Bu Apple’ın hanesine büyük bir artı olarak eklenecek.

iPhone SE 2 veya diğer adıyla iPhone 9 dışında Apple’ın önümüzdeki yıl tanıtımını gerçekleştireceği tüm iPhone modelleri OLED ekrana sahip olacak. Bu nedenle yukarıda belirttiğimiz ekran sayıları oldukça normal karşılanıyor.

Bu kapsamda Apple ile Güney Koreli teknoloji devi arasındaki iş birliği yıllar geçtikçe azalacak gibi görünüyor. iPhone ekranları konusunda diğer üreticilerin nasıl bir performans sergileyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.