Samsung yine rakiplerine fark attı! İşte rakamlar

Samsung yine rakiplerine fark attı! İşte rakamlar
Spread the love

5G henüz kısıtlı sayıda ülke ve bölgede kullanılıyor olsa da, telefon dünyası hızlıca adapte oldu. 5G teknolojisi amiral gemileri için standart haline gelirken, Snapdragon 765G gibi işlemciler orta segmentte daha kolay ve hızlı bir şekilde yaygınlaşmasını sağlıyor. Samsung 5G telefon satış rakamları ile karşımızda!

Bu konuda en aktif marka, hali hazırda en büyük telefon üreticisi Samsung oldu. Samsung’un 5G desteğine sahip olan ilk telefonu: Galaxy S10 5G’ydi. Bu modeli Galaxy Note 10 5G, Note 10 Plus 5G, A90 5G ve Galaxy Fold 5G takip etti.

Samsung 5G telefon satış rakamları açıklandı

Counterpoint araştırma şirketinin Ocak – Kasım 2019 verilerine göre Samsung, 6.7 milyon sevkiyat gerçekleştirdi. Bu kapsamda 5G desteğine sahip telefonlar konusunda yüzde 54 pazar payı ile bir kez daha dünyanın en büyüğü oldu.

Yayınladığı infografik aracılığıyla 2019 yılındaki 5G çalışmalarını ve elde ettiği başarıyı gözler önüne seren Samsung, tüm bunların yanı sıra bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Teknoloji devi 2020’nin ilk çeyreğinde dünyanın ilk 5G desteğine sahip tableti Galaxy Tab S6 5G’yi piyasaya sürecek.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.