iPhone ile park halindeki araçlar kolayca bulunabilecek

iPhone ile park halindeki araçlar kolayca bulunabilecek
Spread the love

Özellikle İstanbul gibi yoğun nüfuslu bir bölgede yaşıyorsanız park sorunlarıyla mutlaka karşılaşırsanız. Ancak park sorunları, yer bulamamakla da kalmıyor. Çoğu araç sahibi, aracını park ettiği yeri unutabiliyor. Özellikle kalabalık park alanlarında bu sorun sık sık meydana geliyor.

Google Haritalar da bunun önüne geçmek için düğmeye bastı. Son yayınladığı güncelleme ile birlikte iPhone sahiplerinin park halindeki araçları navigasyon üzerinden kolayca bulabileceğini belirtti. İşte iPhone park yeri bulma özelliği hakkında detaylar!

iPhone park yeri bulma özelliği nasıl çalışacak?

Eğer ki aracınız CarPlay ya da Bluetooth destekliyse, aynı zamanda iPhone’unuzda Google Haritalar uygulamasını kullanıyorsanız iPhone park yeri bulma özelliğini de kullanabilirsiniz. Böylece park ettiğiniz aracın konumunu Haritalar uygulamasından takip edebilmeniz de mümkün oluyor.

Bu özelliği kullanabilmek için işletim sisteminizi iOS 13’e ve Google Haritalar’ı en son sürümüne güncellemeniz gerekmektedir. Ardından CarPlay destekli aracınızla bu özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu özelliğin ilerleyen günlerde Android telefon ve Android Auto yazılımı ile çalışıp çalışmayacağı merak edilenler arasında yer alıyor.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.