Huawei P40 Pro’dan yeni bir görüntü daha

Huawei P40 Pro’dan yeni bir görüntü daha
Spread the love

Dün Huawei P40 Pro‘nun render görüntüleri ortaya çıkmıştı. Henüz net olmayan render görüntülerinin ardından bugün yeni görseller daha ortaya çıktı. Fakat iddialara göre bugün yayınlanan Huawei P40 Pro tasarımı resmi kaynaklara dayandırılmış.

Resmi kaynaklara dayandırılmış Huawei P40 Pro tasarımı!

Bir süredir Huawei, yeni P40 ve P40 Pro hakkında önemli sızıntılarla karşımıza çıkıyor. Gelecek yılın Mart ayında tanıtılması beklenen yeni P40 ailesi bugün de yeni görsellerle karşımıza çıktı. Bugün ortaya çıkan görsellerin Huawei’nin resmi CAD dosyalarına dayandığı da bildirildi.

İsabetli sızıntılarıyla tanınan 9TechEleven ve Rodent950 resmi kaynaklara dayandığını iddia ettikleri render görüntülerini paylaştı. Dün çıkan görsellerin aksine cihazın ön kamerası ortalanmış bir delikli kamera ile değil, ekranın sol tarafına konumlandırılmış ikili kamera kurulumu ile bizleri karşılıyor.

Oldukça ince çerçevesi ve kavisli ekranı ile de cihaz yüksek bir ekran gövde oranı sunuyor. Cihazın ekran boyutunun 6.5 inç ile 6.7 inç arasında olması beklenirken, ekran özellikleriyle de bizleri şaşırtacağı iddia ediliyor.

Beklenen Huawei P40 Pro özellikleri ve çıkış tarihi

Huawei P40 Pro’nun 2020 Mart’ının sonunda Paris’te düzenlenen bir etkinlik ile duyurulacak. Premium amiral gemisi cihaza daha ucuz olarak P40 ve P40 Lite’ın da eşlik etmesi bekleniyor. Teknik özellikler tarafında birçok şey net olmasa da 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı sunan cihaz Kirin 990 5G işlemci ile de güçlendirilecek. 12 GB RAM ve 256 GB depolama alanı sunan ayrı bir varyantın da olması bekleniyor.

Cihazın Android 10 ve EMUI 10 ile geleceği onaylanmıştı. Fakat devam eden ABD hükümet ticareti yasağı nedeniyle Google’ın hizmetlerinin ve uygulamalarının destekleneceği konusunda net bir bilgi bulunmuyor.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.