Huawei P40 Pro tasarımı ortaya çıktı!

Huawei P40 Pro tasarımı ortaya çıktı!
Spread the love

Huawei P40 Pro son dönemde gündemi en çok meşgul eden telefonların başında geliyor. 10x optik yakınlaştırma ile kamera konusunda yine sınırları zorlaması beklenen telefonun, grafen batarya ile gelmeyeceğini sizlere duyurmuştuk.

Huawei P40 ve P40 Pro tasarımı konusunda geçen hafta Onleaks tarafından paylaşılan CAD görsellerine sahiptik. Ancak, bu kez cihaza ait olduğu iddia edilen yeni bir görsel sayesinde Huawei P40 Pro tasarımı gözler önüne serildi.

Huawei P40 Pro tasarımı gözler önüne serildi

Samsung’dan sürpriz bir Galaxy S20 hamlesi gelebileceğini belirterek, sızdırılan ilk tasarımı günün erken saatlerinde sizlerle paylaşmıştık. Huawei P40 Pro’nun arka tarafı ilk bakıldığında doğrudan bu cihazı akıllara getiriyor.

Dört kamera dikey bir şekilde konumlandırılırken, hemen yan tarafında periskop kamera yer alıyor. Bu kameranın altında ise tahmin edilenin aksine LED flaş yerine Leica imzası ve kameralar hakkında detayların paylaşıldığı küçük yazılar var.

Geniş bir alan olmasına rağmen Huawei, LED flaşı kamera çıkıntısının altına yerleştirmeyi tercih etmiş. Dikey konumlandırılan sensörler ise: ana kamera, ultra geniş açılı kamera, makro kamera ve ToF yani derinlik algılama sensörü.

OnLeaks’a göre cihazın ana kamerası 64 Megapiksel çözünürlüğündeki Sony IMX686. Ultra geniş açılı kameranın 20 Megapiksel, periskop kameranın ise 12 Megapiksel çözünürlüğünde olacağı iddia ediliyor.

Ekran tarafına gelecek olursak: 6.5 inç büyüklüğündeki ekranın QHD+ çözünürlük sunacağı belirtiliyor. 90 Hz yenileme hızı sunan bu ekran sayesinde cihazın yüzde 98 ekran / kasa oranına sahip olacağı iddia ediliyor.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.