Huawei Mate Xs yeni bir sızıntıyla karşımızda

Huawei Mate Xs yeni bir sızıntıyla karşımızda
Spread the love

Huawei, Mate X ile başlayan katlanabilir telefon macerasına Mate Xs ile devam ediyor. Daha önce MWC 2020’de tanıtılacağı konuşulan telefon hakkında yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Huawei her ne kadar Mate X ile sadece Çin pazarında piyasaya çıkmış olsa da, pazara ilk sunulan katlanabilir telefon olarak tarihe geçti.

Peki ama Mate Xs, selefi Mate X gibi benzer bir kadere mi sahip olacak?

Huawei Mate Xs özellikleri

Mate Xs, selefine göre çok daha üstün özelliklerle geliyor. Ancak halen ABD ile olan gerginliğin devam etmesi de modelin önünde yer alan engellerden biri.

Buna karşın Huawei belli ki Xs için önemli hazırlıklar içinde. Daha önce ortaya çıkan haberlerde telefonda Kirin 990 işlemcisi yer alacak.

Kısacası Huawei katlanabilir telefon pazarına yeni bir Amiral Gemisi telefonla girmeye hazırlanıyor.

Ortaya çıkan yeni sızıntıya göre ise, katlanabilir telefon, 65W hızlı şarj desteği sunmaya hazırlanıyor.

Huawei P40 serisi ile gelmesi beklenen bu hızlı şarj özelliği böylece katlanabilir akıllı telefon Xs ile de karşımıza çıkacak.

Mate Xs üst seviye işlemci ve hızlı şarj dışında başka iyileştirmelerle de sahip olacak. Buna göre katlanabilir akıllı telefon daha iyi bir ekran ve iyileştirilmiş bir menteşe ile piyasaya çıkacak.

Aynı zamanda 5G desteğine de sahip olacak cihazın ayrıntılarına ise MWC 2020‘de sahip olacağız gibi görünüyor.

Ancak Huawei Mate X başarısızlığı, ABD ambargosuyla bağlantılı. ABD tarafından yasaklanan ve ülke firmalarının anlaşmalarını bozduğu Huawei, Mate X için Çin pazarına yönelmek zorunda kalmıştı.

Her ne kadar bu kriz eskisi kadar sert olmasa da, Google ile anlaşılabilmiş değil. Bu da her yeni çıkan modelin Avrupa ve ABD pazarından uzak kalmasına neden oluyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, Mate Xs selefi gibi bu olumsuz ortamdan etkilenip, Çin pazarına mı sıkışıp kalacak? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.