Google, Android 11 ile video kayıt limitini arttıracak!

Google, Android 11 ile video kayıt limitini arttıracak!
Spread the love

Google, Android 11 sürümü ile Anroid telefonlarda kullanıcıların yaşadığı büyük problemlerden biri olan video kayıt limiti problemini ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Google, Android 11 ile video kayıt limitini arttıracak!

Google, Android işletim sistemine sahip telefon kullanıcılarının yaşadığı büyük problemlerden biri olan video kayıt limiti problemini Android 11 sürümü ile ortadan kaldırmak için çalışmalarını hızlandırdı.

Video kayıt limiti problemini ilk aşamada yükseltmek ve daha sonrasında yeni güncellemeler ile ortadan kaldırmak isteyen Google, Andorid işletim sistemi için sunacağı Android 11 sürümü ile bir çok yeniliği kullanıcılara sunmayı amaçlıyor. Her yeni güncelleştirme ile Google, Android işletim sistemine sahip telefon kullanıcılarına telefonlarını daha etkin kullanabilmeleri için yeni teknolojileri sunuyor. Özellikle performans arttırıcı yenilikleri kullanıcılarına sunan Google, kullanıcılardan gelen geri bildirimleri oldukça önemsiyor.

Android işletim sistemine sahip telefonlarda çekilen bir videonun boyutu maksimum 4 GB olabiliyor. Fakat siz video çekerken bölünmelerin yaşanmaması için telefonunuz videoyu kapatmıyor. Ancak arka planda çektiğiniz video 2 dosya parçası olarak kaydediliyor. Google video dosyasının birden fazla dosya halinde kaydedilmesini engellemek istiyor.

Google video limitini ne kadar yükseltecek?

Android işletim sistemine sahip telefonlarda yaşanan büyük problemlerden biri olan video limit probleminin aşılmasında ilk aşama olarak Google bu limitin 32 GB’a çıkarılmasını hedefliyor. Android 11 ile gelecek yenilikler arasında Google kullanıcılarına video kaydetme limitini 4 GB’dan 32 GB ‘a çıkarmayı hedeflerken, Google yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre  ilerleyen zamanalarda bu limitin tamamen ortadan kaldırılabileceğinin mümkün olduğu söyleniyor.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Kâr Amacı Gütmeyen Bu Sitenin Sahibiyim. Sadece Boş Zamanlarını Değerlendirmeye Çalışan Bir Vatandaş Diyebilirsiniz ;)
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.